27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

Новини

На Кіровоградщині близько чотирьох тисяч осіб були залучені цьогоріч до тимчасових робіт 

 

На Кіровоградщині протягом січня – серпня 2021 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру брали участь 3825 осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 9,9%.

 

Від початку року на Кіровоградщині статус безробітного отримали  понад 38, 7 тис. осіб

 

 У січні – серпні 2021 року статус безробітного на Кіровоградщині мали 38 718  осіб, з  яких 54,5% становили  жінки, 31,1% – молодь  віком до 35 років та мешканці сільської місцевості – 47,5%.

З них у серпні отримали статус безробітного безпосередньо 1,5 тис. осіб. 

 

На Кіровоградщині на одне робоче місце претендують 6 осіб

  

Станом  на  01 вересня 2021  року  в   центрах   зайнятості  області було зареєстровано  12,4 тис. безробітних громадян.

У  середньому  на одну  вакансію  претендувало шість осіб: станом на  01 вересня 2021  року  кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила майже 1,9 тис. од.

Варто зазначити, що ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на працівників:

 • сільського, лісового та рибного господарства (40,8%);

 • переробної промисловості (11,7%);

 • сфери оптової та роздрібної торгівлі (9,5%);

 • державного управління й оборони (7,0%).

Протягом 2021 року на Кіровоградщині працевлаштовано 11,9 тис. безробітних громадян

 

За сприяння служби зайнятості у 2021 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано 11,9 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних становив 30,8%. Також було працевлаштовано 1,1 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

 

На Кіровоградщині 286 безробітних осіб з інвалідністю були працевлаштовані протягом 2021 року

 

Понад 630 безробітних осіб з інвалідністю, за оперативними даними, були зареєстровані станом на 01 вересня 2021 року у базових центрах зайнятості області.

У січні – серпні 2021 року послугами базових центрів зайнятості області користувались 1597 безробітних осіб з інвалідністю.

Кількість осіб з інвалідністю, які були працевлаштовані за сприяння державної служби зайнятості, становила 286 осіб.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 41 особу.

Крім того, близько 30 осіб з інвалідністю проходили професійне навчання за професіями продавця продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтера, оператора комп’ютерного набору, перукаря та ін.

На Кіровоградщині з початку року 28 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання

 

Продавець продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтер, оператор комп’ютерного набору, перукар, оператор лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів)  та ін. – такі професії здобули цьогоріч особи з інвалідністю за підтримки служби зайнятості Кіровоградщини.

Так, протягом січня – серпня 2021 року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 28 осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 5 навчальних закладів та 13 підприємств області.

За груповою формою у навчальних закладах проходили навчання 15 осіб.

Крім того, з метою адаптації на робочому місці та набуття практичних навичок для осіб з інвалідністю регулярно організовується професійне навчання безпосередньо на виробництві. Цьогоріч 13 осіб з інвалідністю пройшли навчання на підприємствах області й по закінченню були успішно працевлаштовані.

На Кіровоградщині на одне робоче місце претендують 8 осіб

 

Станом  на  01 серпня 2021  року  в   центрах   зайнятості  області було зареєстровано  13,1 тис. безробітних громадян.

У  середньому  на одну  вакансію  претендувало вісім осіб: станом на  01 серпня 2021  року  в   центрах   зайнятості  області було зареєстровано  13,1 тис. безробітних громадян.

Варто зазначити, що ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на:

 • працівників сільського господарства;

 • лісового та рибного господарства (43,1%);

 • переробної промисловості (11,4%);

 • сфери оптової та роздрібної торгівлі (9,2%);

 • державного управління й оборони (7,1%).

Діяльність Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості у січні-липні 2021 року.

 

Послугами Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості у січні-липні 2021 року скористалися 1845 шукачів роботи та осіб, які мали статус безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 1655 безробітних.

За сприяння районної філії працевлаштовано 799 осіб.

За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштовано у сільському господарстві , у добувній промисловості , у державному управлінні,  у переробній промисловості, в оптовій та роздрібній торгівлі.

У січні-липні 2021 року за сприяння державної служби зайнятості 74 безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 69 осіб.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 320осіб.

Станом на 1 серпня 2021 року на обліку в Новоукраїнській районній філії перебувало 387 безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 314 осіб.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського ОЦЗ за період січня-липня 2021 року становила 927 одиниць.

У професійному розрізі найбільше вакансій подано для працевлаштування

- робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування;

- кваліфікованих робітників з інструментом;

- кваліфікованих робітників сільського господарства;

- працівників сфери торгівлі та послуг.

 

Дія Сіті: яка модель працевлаштування гіг-спеціалістів?

 

 

З 14.08.2021 набрав чинності Закон України від 15.07.2021 № 1667-IX “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” (далі – Закон). Закон прийнято для стимулювання розвитку цифрової економіки шляхом створення сприятливих умов для ведення інноваційного бізнесу, розбудови цифрової інфраструктури, залучення інвестицій та талановитих спеціалістів.

Законом, серед іншого, введено в національне правове поле поняття гіг-спеціаліста. Таким спеціалістом є фізична особа, яка за гіг-контрактом є підрядником та/або виконавцем. У свою чергу, гіг-контрактом є цивільно-правовий договір, за яким гіг-спеціаліст зобов’язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента Дія Сіті як замовника, а цей резидент зобов’язується оплачувати виконані роботи та/або надані послуги і забезпечувати гіг-спеціалісту належні умови для їх виконання/надання, а також соціальні гарантії. Гіг-контракт укладається у письмовій (електронній) формі. Особливості його укладення та інші питання, пов’язані з контрактом, винагородою, визначаються розділом V Закону.

 Законом внесено зміни до низки законодавчих актів. Так, змінами, внесеними до Кодексу законів про працю України, визначено, що його дія (як і в цілому дія законодавства про працю) не поширюється на відносини між гіг-спеціалістами та резидентами Дія Сіті. Також внесені зміни до Закону України “Про зайнятість населення” щодо регулювання виконання роботи гіг-спеціалістами, які є іноземцями чи особами без громадянства.

Детально з текстом Закону  можна ознайомитись на вебсторінці Верховної Ради України. 

 

Кіровоградщина: масштабна інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників триває

 

Уже близько двох місяців на Кіровоградщині, як і по всій території України, проходить інспекційна кампанія «Виходь на світло», що орієнтована на виявлення неоформлених трудових відносин у суб’єктів господарювання усіх форм власності.

До інспектування залучаються інспектори Держпраці, представники Національної поліції, Державної податкової служби та інших державних органів, діяльність яких пов’язана з регулюванням сфери трудових відносин. Не залишаються осторонь і фахівці державної служби зайнятості.

Нещодавно на Компаніївщині представники управління Держпраці в області та районної філії обласного центру зайнятості відвідали суб’єкти господарювання. Галузям сільського господарства та сфері торгівлі було приділено особливу увагу при проведенні кампанії, адже це провідні галузі регіону.

Учасникам зустрічі повідомлено про останні вагомі зміни у трудовому законодавстві, механізми здійснення державного контролю господарської діяльності суб’єктів господарювання та про повноваження інспекторів праці. Під час відвідувань представники Держпраці здійснювали моніторинг стану оформлення трудових відносин із працівниками у роботодавців.

Головний державний інспектор управління Держпраці в області Наталія Пуриш констатувала, що управління Держпраці не є каральним органом і головна мета його діяльності – попередити порушення трудового законодавства.

Водночас Ірина Ващеня, провідний фахівець з питань зайнятості районної філії, розмовляючи із представниками бізнесу, наголосила на перевагах використання задекларованої праці. «Трудове законодавство гарантує найманому працівнику здорові та безпечні умови праці, оплачувані відпустки й лікарняні, нормований робочий час, допомогу у разі нещасного випадку на роботі, передбачені пільги, якщо у працівників є малолітні діти. Всього цього позбавлені незадекларовані працівники»,– зауважила  фахівчиня.

Крім того, І. Ващеня нагадала керівникам підприємств, які використовують найману працю, про їхній обов’язок подавати до служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії.

Звертаючись до роботодавців, учасники інспекційної групи наполегливо закликали роботодавців не порушувати чинне трудове законодавство та законодавство про зайнятість, будувати свій бізнес на засадах чесності і ділової порядності, що є запорукою успішної діяльності. «Фінансові ризики та наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства», – зазначила Н. Пуриш.

Представники бізнесу мали змогу особисто поспілкуватися з представниками Управління Держпраці в області та служби зайнятості, отримати кваліфіковані відповіді на запитання, які виникають у роботодавців під час забезпечення соціальних гарантій працівників.

Експертне опитування: формуємо регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів

 

Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні реалізується спільна програма «EU4Skills: кращі навички для сучасної України». Програма підтримує реформу освіти з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, та допомогти молоді і дорослим реалізувати власний потенціал.

Програма має три компоненти, у тому числі компонент “Підвищення ефективності реформи професійно-технічної освіти”. В його рамках досліджуються потреби ринку праці (у контексті професійно-технічної освіти).

До реалізації заходів програми долучена державна служба зайнятості – в 10 регіонах, у тому числі в Кіровоградській області, реалізується пілотний проєкт з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

До основних складових проєкту належать вибіркове опитування роботодавців щодо професійної структури кадрів, поточних та перспективних потреб у працівниках (за професіями, кваліфікаціями), опитування випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що навчались у рамках регіонального замовлення, та експертне опитування щодо перспектив розвитку видів економічної діяльності області з найбільшою кількістю зайнятих, нових професій/кваліфікацій та їх потреби у розрізі кількісних та якісних показників (робота експертних фокус-груп).

Перші дві вказані складові проєкту вже реалізовані.

Розпочата робота щодо проведення експертних опитувань.

За статистичними даними визначено 10 галузей, в яких в області задіяна найбільша кількість найманих працівників. Утворено дві експертні групи в галузях сільського господарства та переробної промисловості (в секторі сільськогосподарського машинобудування).

Для роботи в групах в якості експертів залучаються керівники установ, організацій, підприємств, ейчари, працівники кадрових служб, представники наукових установ, профільних профспілкових організацій.

Варто зазначити, що метою проведення обстеження регіонального ринку праці є підготовка комплексного звіту щодо стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, поточної та перспективної потреби області в працівниках у професійному/кваліфікаційному розрізі.

Результати обстеження будуть спрямовані, серед іншого, на підготування пропозицій, рекомендацій щодо формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів.

 

Від початку року 24 мешканці Кіровоградщини з інвалідністю освоїли нові професії

Протягом січня – липня 2021 року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 24 особи з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 12 підприємств області та п’яти закладів освіти.

  Профнавчання осіб з інвалідністю проводилося за професіями продавця продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтера, оператора комп’ютерного набору, оператора лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів тощо). Дві особи навчалися в ОЦПТО за напрямками: "Курси підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу" та "Основи охорони праці та правове регулювання взаємовідносин на підприємстві" (з елементами дистанційного навчання). Одна особа з інвалідністю проходила навчання в ДЦПТО за напрямком "Сучасні підходи до організації робіт при обслуговуванні сільськогосподарської техніки". В Полтавському ЦПТО: дві особи навчались за напрямком «Сучасні методи роботи зі знаряддям вилову»; по одній особі проходили навчання за напрямками «Фермерство – школа успішного аграрія», «Професійна етика обслуговування споживачів» та «Організація безпеки праці вагаря-обліковця». Взагалі за груповою формою проходили навчання 12 осіб з інвалідністю.

Постійно організовується професійне навчання осіб з інвалідністю безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання 12 осіб на підприємствах області. Працевлаштовані після проходження професійного навчання 21 особа.

Діяльність Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості у січні-липні 2021 року.

 

Послугами Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості у січні-липні 2021 року скористалися 1845 шукачів роботи та осіб, які мали статус безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 1655 безробітних.

За сприяння районної філії працевлаштовано 799 осіб.

За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштовано у сільському господарстві , у добувній промисловості , у державному управлінні,  у переробній промисловості, в оптовій та роздрібній торгівлі.

У січні-липні 2021 року за сприяння державної служби зайнятості 74 безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 69 осіб.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 320осіб.

Станом на 1 серпня 2021 року на обліку в Новоукраїнській районній філії перебувало 387 безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 314 осіб.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського ОЦЗ за період січня-липня 2021 року становила 927 одиниць.

У професійному розрізі найбільше вакансій подано для працевлаштування

- робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування;

- кваліфікованих робітників з інструментом;

- кваліфікованих робітників сільського господарства;

- працівників сфери торгівлі та послуг.

Плями на сонці: у Новоукраїнці безробітні визначали ризики нелегального працевлаштування за кордоном

 

У Новоукраїнці безробітним презентували інтерактивний квест з безпечного працевлаштування

 

 Ризики нелегальної трудової міграції обговорили під час семінару, що провели фахівці Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян. Захід пройшов у рамках інформаційної кампанії #ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

У форматі заходу його учасники розкрили основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном, обговорили  питання правової захищеності при легальному працевлаштуванні.

Під час практичних вправ присутні розкрили суть поняття «торгівля людьми», визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Інтерактивна вправа «Плями на сонці» дала можливість учасникам зустрічі визначити, що необхідно мати людині, аби успішно працевлаштуватися за кордоном, і зрозуміти, які реалії переважно мають наші трудові мігранти.

Під час обговорення порушеного питання кожен із учасників мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми та отримати відповіді на запитання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Наприкінці заходу учасникам було запропоновано пройти онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!» задля перевірки власного рівня здатності до безпечного працевлаштування за кордоном.  Змодельовані ситуації реального працевлаштування для учасників квесту дали їм можливість відчути ризики, приміряти на себе досвід працевлаштування за кордоном, та все ж таки переконатися у своїх намірах знайти роботу в Україні.

Безробітні ставили чимало запитань щодо зайнятості у регіоні, на які отримали вичерпні відповіді.

Рекрутинг у реаліях: як це працює для роботодавців і безробітних

 

Сьогодні служба зайнятості демонструє нові можливості для роботодавців – якісно та оперативно підбирає кадри для підприємств на засадах рекрутингу.

Така форма роботи дозволяє розширювати коло пошуку вакансій та працівників за межі служби зайнятості, адже рекрутери працюють не лише з її клієнтами, а й з усіма, хто пропонує чи шукає роботу на повному ринку праці. Для цього використовуються бази даних різних джерел, зокрема, оголошення в засобах масової інформації, сайти пошуку роботи, соціальні мережі. Це дозволяє значно поповнити базу шукачів роботи, швидко поширювати інформацію про вакансії, а отже, здійснювати підбір кадрів більш оперативно та якісно.

Кожного дня фахівці з рекрутингу здійснюють щоденний моніторинг як шукачів роботи, так і охочих її надати. Аналізуючи можливості щодо укомплектування вакансій, ретельно вивчають вимоги роботодавців.

Не менш ретельно займаються і підбором кандидатів на робочі місця: вивчають їхні резюме, проводять співбесіди. За результатами такого відбору найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця.

Водночас рекрутери не втрачають зв’язок із шукачами роботи – за їхньою згодою контактні дані та ключову інформацію щодо бажаної роботи зберігають і у разі появи відповідних пропозицій оперативно інформують в телефонному режимі.

Послуга є цікавою і для шукачів роботи, які в силу певних умов не можуть набути статусу безробітного й користуватися послугами центру зайнятості у повному обсязі.

Загалом від початку року більше 100 роботодавців знайшли своїх працівників, а  близько 300 незайнятих громадян отримали постійну роботу.

 

Підбили підсумки роботи та визначили пріоритети

 

Ситуацію на ринку праці регіону, результати роботи у напрямку надання соціальних послуг населенню і роботодавцям у січні - червні 2021 року, основні завдання щодо підвищення їх ефективності обговорили на нараді, що відбулася вчора, 28 липня, в обласному центрі зайнятості.

У заході взяли участь директори центрів зайнятості, філій обласного центру зайнятості та керівники структурних підрозділів обласного центру зайнятості.

Лілія Колесник, директор обласного центру зайнятості, у своєму виступі проаналізувала роботу центрів зайнятості області у поточному році порівняно з відповідним періодом у 2020 році та охарактеризувала ситуацію на регіональному ринку праці. Також окреслила основні завдання діяльності служби, враховуючи норми чинного законодавства про зайнятість населення та ін.

«Серед завдань нинішнього року – активізація роботи з роботодавцями щодо вивчення поточної і перспективної потреби в працівниках та зменшення рівня зареєстрованого безробіття», – підкреслила Л. Колесник.

Під час свого виступу Наталія Невідома, заступник директора обласного центру зайнятості - начальник відділу організації профорієнтації, наголосила на дотриманні технологічних процедур, коректному внесенні даних в базу ЄІАС та доповіла про результати роботи й організацію якісного надання соціальних послуг роботодавцям і громадянам, які шукають роботу.

Про шляхи налагодження ефективних комунікацій центрів зайнятості з соціальними партнерами, об’єднаними територіальними громадами у напрямку вирішення головних завдань, покладених на службу зайнятості, йшлося в доповіді Богдана Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості.

Поточні питання роботи та досягнуті напрацювання у напрямку підвищення якості надання послуг клієнтам служби зайнятості обговорили з директорами філій та базових центрів зайнятості й керівники структурних підрозділів обласного центру зайнятості.

Підбиваючи підсумки наради, Л. Колесник визначила коло пріоритетних завдань діяльності служби зайнятості до кінця поточного року та зазначила, що робота фахівців центрів зайнятості області, всі послуги як роботодавцям, так і шукачам роботи повинні надаватись у повному обсязі і бути якісними.

 

 

 

За перше півріччя 2021 року 22 мешканця Кіровоградщини з інвалідністю здобули нову освіту

 

Протягом січня-червня 2021 року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 22 особи з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 12 підприємств області та 5 закладів освіти.

Професійне навчання осіб з інвалідністю проводилося за професіями продавця продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтера, оператора комп’ютерного набору, оператора лінії у виробництві харчової продукції (перероблення фруктів, овочів, олієнасіння та горіхів тощо. Дві особи навчалися в ОЦПТО за напрямками: «Курси підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу» та «Основи охорони праці та правове регулювання взаємовідносин на підприємстві» (з елементами дистанційного навчання). Дві особи навчались в Полтавському ЦПТО за напрямком «Сучасні методи роботи зі знаряддям вилову». Одна особа з інвалідністю проходила навчання в ДЦПТО за напрямком «Сучасні підходи до організації робіт при обслуговуванні сільськогосподарської техніки». Одна особа проходила навчання в Полтавському ЦПТО за напрямком «Фермерство-школа успішного аграрія». За груповою формою проходили навчання 10 осіб з інвалідністю.

 Постійно організовується професійне навчання осіб з інвалідністю безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання 12 осіб на підприємствах області. Працевлаштовані після проходження професійного навчання 21 особа.

Нова професія – бажана робота: цьогоріч 1,7 тис. безробітних пройшли професійне навчання

 

Професійне навчання безробітних громадян, що організовує служба зайнятості, має на меті підвищити конкурентоспроможність та мобільність  громадян на сучасному ринку праці.

Головною вимогою при організації професійного навчання безробітних є узгодження потреб роботодавця, й інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню безробітного та закріпленню на робочому місці.

Цьогоріч  понад 1700  безробітних громадян пройшли професійне навчання за сприяння служби зайнятості.

Серед професій, за якими навчалися безробітні: адміністратор, перукар (перукар-модельєр), електрогазозварник, манікюрник, касир торговельного залу, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, водій автотранспортних засобів, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, бармен, офіціант, маляр–штукатур,  буфетник, вагар тощо.

Ринок праці Кіровоградщини: 8 осіб претендують на одну вакансію

 

Станом  на  01 липня 2021  року  в   центрах   зайнятості  області було зареєстровано  14,2 тис. безробітних громадян.

У  середньому  на одну  вакансію  претендувало вісім осіб: станом на 01 липня 2021 року кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила майже 1,9 тис. од.

Варто зазначити, що ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на:

 • працівників сільського господарства, лісового та рибного господарства (45,2%);

 • переробної промисловості (11,2%);

 • оптової та роздрібної торгівлі (8,5%);

 • державного управління й оборони ( 7,4%),

Ринок праці Кіровоградщини: кого потребують роботодавці?

 

Станом на 07 червня 2021 року, у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості налічується 1465 одиниць за 378 професіями.

За професійними групами найбільший попит роботодавців спостерігається на медичних працівників, робітників з обслуговування та експлуатації устаткування, представників найпростіших професій, кваліфікованих робітників з інструментом і працівників сфери торгівлі та послуг. До переліку найбільш затребуваних входять:

 1. водій автотранспортних засобів – 58 вакансій;

 2. електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування – 44 вакансії;

 3. електрогазозварник  – 40 вакансій;

 4. лікар загальної практики-сімейний лікар  – 37 вакансій;

 5. оглядач-ремонтник вагонів  – 36 вакансій;

 6. підсобний робітник  – 35 вакансій;

 7. сестра медична (брат медичний) – 21 вакансія;

 8. електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування  – 20 вакансій;

 9. кухар  – 19 вакансій;

 10. оператор комп'ютерного набору  – 19 вакансій.

За більш детальною інформацією щодо вакансій звертайтеся до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

У службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1317 вакансій 

Середній розмір зарплати у зареєстрованих вакансіях на Кіровоградщині – 8085 гривень

 

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 04 червня 2021 року становить 1317 одиниць.

Середній розмір запропонованої заробітної плати у вакансіях становить 8085,21 гривень.

За розмірами запропонованої заробітної плати вакансії розподілилися так (станом на 04.06.2021 р.):

 • менше мінімальної заробітної плати (неповна зайнятість) – 57 одиниць;

 • з мінімальною заробітною платою (6000 грн) – 370 одиниць;

 • від мінімальної до 7000 грн – 232 одиниці;

 • від 7000 до 8000 грн – 176 одиниць;

 • від 8000 до 9000 грн – 127 одиниць;

 • від 9000 до 10000 грн – 64 одиниці;

 • від 10000 до 12000 грн – 152 одиниці;

 • від 12000 до 15000 грн – 59 одиниць;

 • від 15000 до 20000 грн – 66 одиниць;

 • понад 20000 грн – 14 одиниць.

Опитування роботодавців: фахівці служби зайнятості взяли участь у тренінгу із формування комунікативних умінь і навичок 

 

Днями фахівцями Кіровоградського обласного центру зайнятості, у рамках реалізації спільної програми «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», для фахівців зі взаємодії з роботодавцями базових центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості, проведено тренінг із формування комунікативних умінь і навичок для проведення опитування роботодавців щодо поточних та перспективних потреб у працівниках.

Відкриваючи захід заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян нагадав учасникам тренінгу, що в області реалізується спільна програма «EU4Skills: кращі навички для сучасної України», яка підтримує реформу освіти з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, та допомогти молоді й дорослим реалізувати власний потенціал. Програма складається з декількох компонентів. У рамках одного з них досліджуються потреби ринку праці (в контексті професійно-технічної освіти), шляхом здійснення опитування.

Б. Стоян наголосив, що опитування буде проводитись за статистичною вибіркою роботодавців. «Для проходження опитування необхідно буде заповнити анкету. Це може зробити працівник центру зайнятості, спілкуючись з керівником чи працівником кадрової служби телефоном. Або ж представник роботодавця самостійно заповнює анкету в мережі Інтернет за посиланням, що надається працівником центру зайнятості», – підкреслив заступник директора обласного центру зайнятості.

До анкети вноситься загальна інформація про кадровий склад підприємства роботодавця, співпрацю з закладами професійно-технічної освіти, прийом на роботу та звільнення працівників, перспективи прийму на роботу та можливі плани щодо звільнення працівників.

Особливу увагу під час тренінгу Б. Стоян приділив обговоренню вимог до формулювання питань і відповідей, правилам ведення та корегування даних, що вносяться до анкети.

Крім того, було проведено практичне заняття, яке дало можливість обговорити всі пункти опитувальника та інші питання, пов'язані із якісним заповненням анкети.

«Результати опитування будуть використані в процесі формування та розміщення державного замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів. Адже обласний центр зайнятості погоджує окремі питання формування державного замовлення для підготовки фахівців, а керівник центру бере участь у роботі регіональної ради професійно-технічної освіти, яка задіяна в процесах визначення потреби в підготовці робітничих кадрів», – підкреслив Б. Стоян.

Під час тренінгу мова йшла також і про необхідність організації проведення широкої інформаційно-роз'яснювальної роботи щодо проведення опитування роботодавців.

Тренінг пройшов змістовно та інтерактивно.

Проєкт щодо прогнозування регіонального ринку праці

 

Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Фінляндією, Польщею та Естонією, для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні, реалізується спільна програма «EU4Skills: кращі навички для сучасної України».

Програма підтримує реформу освіти з  метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці, а також допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал.

Програма має три компоненти: «Підвищення ефективності реформи професійно-технічної освіти», «Покращення якості, привабливості профосвіти та збільшення її відповідності потребам ринку праці» та «Модернізація інфраструктури та обладнання».

У рамках першого компонента, серед іншого, досліджуються потреби ринку праці (у контексті професійно-технічної освіти).

Програма має польський пакет заходів, що провадиться Фондом міжнародної солідарності. До цих заходів долучилась державна служба зайнятості - у 10 регіонах, у тому числі й у Кіровоградській області, реалізується пілотний проєкт з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів. 

Основними складовими проєкту є: 

організація проведення проєкту;

вибіркове опитування роботодавців щодо професійної структури кадрів, поточних та перспективних потреб у працівниках (за професіями, кваліфікаціями);

аналіз статистичних та адміністративних даних щодо професійної структури зайнятості, безробіття, обсягів підготовки та перепідготовки кадрів;

опитування випускників закладів професійної (професійно-технічної) освіти, що навчались у рамках регіонального замовлення;

експертне опитування щодо перспектив розвитку видів економічної діяльності області з найбільшою кількістю зайнятих, нових професій (кваліфікацій) та їх потреби у розрізі кількісних та якісних показників (робота експертних фокус-груп);

узагальнення інформації.

Метою проведення обстеження є підготовка комплексного звіту щодо стану та тенденцій розвитку регіонального ринку праці, його професійної структури, поточної та перспективної потреби області в працівниках у професійному/кваліфікаційному розрізі.

Результати обстеження будуть спрямовані на:

підготовку пропозицій, рекомендацій щодо формування регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів;

інформаційну підтримку прийняття рішень щодо змісту та напрямів взаємодії з роботодавцями, інформування учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти щодо перспектив працевлаштування та інших рішень, пов’язаних з професійним навчанням.

У частині проведення організаційних заходів утворена аналітична група при обласному центрі зайнятості для проведення щорічного аналізу (обстеження) регіонального ринку праці, до складу якої увійшли представники обласного та базових центрів зайнятості, роботодавців, департаментів освіти і науки, економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації, навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти в області. Для ефективної реалізації проєкту на території області члени зазначеної  групи взяли участь у декількох тренінгах, що організовані Державним центром зайнятості.

Також підготовлено перелік роботодавців області для організації проведення опитування, що стане наступним кроком у реалізації проєкту на території області.

 

Довідково. Аналогічне опитування вже проводились раніше в інших областях. З їх узагальненими результатами є можливість ознайомитись на вебсторінці Державного центру зайнятості у розділі «Діяльність».

 

Діяльність Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості у січні-квітні 2021 року.

 

Послугами Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості у січні-квітні 2021 року скористалися 1635 шукачів роботи та осіб, які мали статус безробітного. Допомогу по безробіттю отримували 1401 безробітний.

За сприяння районної філії працевлаштовано 674 особи.

За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштовано у сільському господарстві 89%, у добувній промисловості 2,6%, у державному управлінні, обов’язковому соціальному управлінні 2.4%. у переробній промисловості 1.8% .

У січні-квітні 2021 року за сприяння державної служби зайнятості 52 безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості становила 50 осіб.

До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 278 осіб.

Станом на 1 травня 2021 року на обліку в Новоукраїнській районній філії перебувало 597 безробітних, із них отримували допомогу по безробіттю 468 осіб.

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського ОЦЗ за період січня-квітня становила 753 одиниці.

У професійному розрізі найбільше вакансій подано для працевлаштування

- робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування;

- кваліфікованих робітників з інструментом;

- кваліфікованих робітників сільського господарства;

- працівників сфери торгівлі та послуг.

 

Безпека життєдіяльності – запорука успіху будь-якого агропідприємства

 

Для багатьох керівників сільськогосподарських підприємств, пріоритетними залишаються завдання щодо створення належних та безпечних умов праці найманих працівників, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням у процесі трудової діяльності.

Оскільки якість виконання сільськогосподарських робіт залежить від навичок та вмінь самих працівників, керівники аграрних підприємств усіляко підтримують проходження шукачами роботи, їхніми майбутніми працівниками, курсів щодо дотримання безпечного ведення робіт на підприємствах сільськогосподарської галузі, адже безпека професійної діяльності – запорука не лише успіху, а й життєдіяльності кожної людини.

На допомогу роботодавцям приходить служба зайнятості, яка сприяє підвищенню якості робочої сили у даному напрямку і організовує під конкретне замовлення роботодавців професійне навчання, використовуючи при цьому різні його форми.

Наприклад, у травні за сприяння Новоукраїнської районної філії обласного центру зайнятості на базі Полтавського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості на замовлення провідних сільськогосподарських підприємств району було організовано онлайн-навчання безробітних за програмою «Безпечне виконання робіт у сільськогосподарській галузі».

Під час навчання були розглянуті загальновиробничі вимоги до охорони праці у сільськогосподарському виробництві, пожежної безпеки, електробезпеки, гігієни праці, надання першої медичної допомоги у разі нещасного випадку та ін.

Крім того, безробітні отримали розширену та корисну інформацію щодо норм та правил безпечної поведінки при виконанні робіт, яка може стати їм у нагоді не лише під час виконання професійних завдань, а й в житті.

Слід наголосити, що загалом з початку року за допомогою Новоукраїнської районної філії на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості пройшли навчання близько 60 безробітних, які успішно закінчили навчання та були працевлаштовані до роботодавців-замовників.

За якими видами економічної діяльності кількість вакансій на ринку праці Кіровоградщини найбільша? 

 

За видами економічної діяльності, станом на 01 травня, найбільша кількість вакансій була зареєстрована у таких сферах:

 • сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство – 1716 одиниць;

 • вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур – 1610 одиниць;

 • переробна промисловість – 275 одиниць;

 • транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність – 224 одиниці;

 • оптова та роздрібна торгівля; ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів – 209 одиниць;

 • охорона здоров'я та надання соціальної допомоги – 207 одиниць;

 • добувна промисловість і розроблення кар'єрів – 179 одиниць;

 • добування металевих руд – 153 одиниць;

 • складське господарство та допоміжна діяльність у сфері транспорту – 141 одиниця;

 • державне управління й оборона; обов'язкове соціальне страхування – 139 одиниць;

 • допоміжне обслуговування наземного транспорту – 128 одиниць.

Що ж до середнього розміру заробітної плати у вакансіях, то найвищою вона є у таких видах економічної діяльності:

 • виробництво інших виробів із бетону, гіпсу та цементу – 16285,71 грн;

 • добування уранових і торієвих руд – 12792,45 грн;

 • діяльність у сфері охорони громадського порядку та безпеки – 12280 грн;

 • функціювання ботанічних садів, зоопарків і природних заповідників – 12200 грн;

 • добувна промисловість і розроблення кар'єрів – 12086,55 грн;

 • виробництво підіймального та вантажно-розвантажувального устатковання – 11400 грн;

 • розподілення електроенергії – 10567,27 грн;

 • постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря – 10373,25 грн;

 • Виробництво маргарину і подібних харчових жирів – 10110 грн;

 • різання, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю – 10000 грн.

Варто зазначити, що станом на 20 травня кількість вакансій зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини становила 1475 одиниць.

Представників яких професій найбільше серед зареєстрованих безробітних Кіровоградщини?

 

Станом на 01.05.2021 року кількість мешканців Кіровоградщини, які мали статус безробітного, становила 17000 осіб

За професіями (посадами) серед зареєстрованих безробітних  переважають:

 1. Працівники сфери торгівлі та послуг – 3357 осіб;

 2. Найпростіші професії – 2867 осіб;

 3. Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин – 2524 особи;

 4. Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери  (управителі) – 2001 особа;

 5. Фахівці – 1558 осіб;

 6. Кваліфіковані робітники з інструментом – 1496 осіб;

 7. Професіонали – 1410 осіб;

 8. Підсобні робітники – 1138 осіб;

 9. Технічні службовці – 948 осіб;

 10. Продавці продовольчих товарів – 759 осіб.

Варто зазначити, що станом на 17.05.2021 року, кількість вакансій, зареєстрованих роботодавцями у службі зайнятості Кіровоградщини, становила 1478 одиниць.

 

Середній розмір зарплати у вакансіях на Кіровоградщині – 7594 гривень

 

Кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості області, станом на 14 травня 2021 року становить 1478 одиниць.

Середній розмір запропонованої заробітної плати у вакансіях становить 7594 гривень.

За розмірами запропонованої заробітної плати вакансії розподілилися так (станом на 01.05.2021 р.):

 • з мінімальною заробітною платою – 514 одиниць;

 • від мінімальної до 7000 грн – 648 одиниць;

 • від 7000 до 8000 грн – 223 одиниці;

 • від 8000 до 9000 грн – 90 одиниць

 • від 9000 до 10000 грн – 124 одиниці;

 • від 10000 до 11000 грн – 42 одиниці;

 • від 11000 до 12000 грн – 62 одиниці;

 • від 12000 до 15000 грн – 61 одиниця;

 • від 15000 до 20000 грн – 41 одиниця;

 • понад 20000 грн – 14 одиниць.

60%: серед безробітних Кіровоградщини переважають жінки

Серед безробітних Кіровоградщини більшість у віці понад 40 років

5041 мешканець Кіровоградщини у віці до 35 років має статус безробітного

 

Станом на 01 травня 2021 року, кількість мешканців Кіровоградщини, які мали статус безробітного, становила 17000 осіб. З них чоловіки становили – 6758 осіб (39,75%), жінки – 10242 осіб (60,24%).

За віковими групами розподіл зареєстрованих безробітних Кіровоградщини виглядає відповідним чином:

125 осіб (0,74%) зареєстрованих безробітних були у віці 15-19 років;

949 осіб (5,58%) – у віці від 20 до 24 років;

1617 осіб (9,51%)  – у віці від 25 до 29 років;

2350 осіб (13,82%)  – у віці від 30 до 34 років;

2390 осіб (14,05%) – у віці від 35 до 39 років;

2205 осіб (12,97%) – у віці від 40 до 44 років;

2296 осіб (13,5%) – у віці від 45 до 49 років;

2217 осіб (13,04%) – у віці від 50 до 54 років;

2851 осіб (16,77%) – понад 55 років.

 

На Кіровоградщині стартував пілотний проект з вивчення потреб ринку праці у працівниках
 

Сьогодні, 19 квітня, у рамках реалізації на Кіровоградщині пілотного проекту з впровадження інформаційної системи аналізу та прогнозування регіональних ринків праці у працівниках, в обласному центрі зайнятості відбулось засідання аналітичної групи щодо аналізу ринку праці регіону.

У засіданні взяли участь Володимир Заботкін, директор управління персоналом ПрАТ «Гідросила Груп», представник обласного об’єднання організацій роботодавців, член обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, Світлана Кулик, директор з персоналу АТ «Ельворті», член обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення, Володимир Левошко, головний спеціаліст відділу професійно-технічної, фахової передвищої, вищої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації, секретар регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти при облдержадміністрації, Елеонора Гребенюк, заступник начальника управління економічного розвитку та стратегічного прогнозування – начальник відділу економічного розвитку департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації, Владлена Запорожченко, заступник директора виконавчого з персоналу ТДВ «М’ясокомбінат «Ятрань», Наталія Кіртока, начальник відділу праці та зайнятості населення департаменту економічного розвитку та торгівлі облдержадміністрації, Тамара Черемісова, методист Навчально-методичного кабінету професійно-технічної освіти в області, директори базових центрів зайнятості та працівники обласного центру зайнятості.

До обговорення долучились експерти програми EU4Skills Генадій Русанов, Микола Судаков та Лариса Лісогор, заступниця директора Департаменту реалізації політики зайнятості – начальник управління професійного навчання та професійної орієнтації ДЦЗ Людмила Василега та начальник відділу методичного забезпечення професійного навчання та професійної орієнтації безробітних Лілія Грабовська.

У своєму вітальному слові модератор заходу, заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян представив учасників заходу та зазначив, що 23 березня, у рамках співпраці EU4Skills та Державної служби зайнятості, з метою вдосконалення відповідності професійного навчання замовленню роботодавців, розпочав свою роботу пілотний проект. Він орієнтований на підвищення ефективності забезпечення галузей економіки кваліфікованими трудовими ресурсами, передусім шляхом більш обґрунтованого формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів.

Г. Русанов розповів про комплексну програмну співпрацю з Державною службою зайнятості: «Основною метою є наближення професійного навчання та професійного замовлення до потреб регіонального ринку праці. Кіровоградщина є одним з нових регіонів, у якому впроваджується ця програма підтримки».

У свою чергу, Л. Василега зазначила, що цей пілотний проект спрямований на детальний аналіз якості та змісту професійного навчання на Кіровоградщині. «Я пропоную основний акцент у цьому проекті зробити на роботодавцях. Адже, на жаль, професійне замовлення дуже дисонує з тим, представники яких професій переважають на ринку праці. За рахунок навчання, що відбуватиметься під час впровадження проекту, область отримає потужний аналітичний інструмент», – поінформувала Л. Василега.

Учасники аналітичної групи ознайомились з професійними сферами, у яких задіяна найбільша чисельність мешканців Кіровоградщини. До них увійшли освіта, переробна промисловість, сільське господарство, охорона здоров’я, транспорт, державне управління, торгівля, постачання електроенергії, газу, добувна промисловість, спорт та відпочинок тощо.

«Механізм професійного навчання у службі зайнятості є одним з найдосконаліших, адже навчання відбувається виключно на замовлення роботодавців, що сприяє балансуванню попиту та пропозицій на ринку праці, –зауважив Микола Судаков. – Ми дійсно хочемо, щоб впровадження цього проекту проходило у максимальній кооперації усіх сторін ринку праці». Експерт EU4Skills детально проаналізував усі етапи плану роботи аналітичної групи та надав інформацію щодо особливостей комунікації учасників проекту на кожному етапі.

Л. Лісогор окреслила статистичні показники, що передбачають формування висновків щодо наявних тенденцій розвитку регіональних ринків праці. Серед них: основні види економічної діяльності регіону, професійна структура зайнятості регіону, попит та пропозиції на ринку праці.

Л. Василега акцентувала увагу присутніх на тому, що за рахунок навчання в умовах даного пілотного проекту, Кіровоградщина отримає інструментарій не лише для поточної роботи з ринком праці, але й для перспективної стабілізації ситуації на ньому: «Командна робота стейкхолдерів дасть можливість не лише оперативно реагувати на виклики ринку праці, а й прогнозувати потреби роботодавців».

Б. Стоян ознайомив учасників аналітичної групи з пропозицією обласного центру зайнятості щодо запрошення у якості експертів ринку праці регіону представників сфери сільського господарства – представників обласної організації роботодавців АПК, обласної асоціації фермерів та приватних землевласників, членів Аграрної ради Кіровоградщини, депутатів обласної ради – керівників агропідприємств, науковців в особі представників Інституту с/г Степу НААН, агротехнічного факультету ЦНТУ та інших. 

На завершення засідання учасники аналітичної групи обговорили організаційні питання щодо впровадження пілотного проекту на Кіровоградщині та узгодили початок роботи щодо формування реєстру роботодавців Кіровоградської області із зазначенням кількості працівників.

 

Довідково. Пілотний проект з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів. Даний проект реалізовується у Кіровоградській, Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Миколаївській, Полтавській, Рівненькій та Чернівецьких областях.

 

За перший квартал 2021 року 14 мешканців Кіровоградщини з інвалідністю здобули нову освіту

 

Протягом січня-березня 2021 року за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 14 осіб з інвалідністю з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 7 підприємств області та 4 закладів освіти.

Професійне навчання осіб з інвалідністю проводилося за професіями продавця продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтера, оператора комп’ютерного набору тощо.

Дві особи проходили в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості навчання за напрямком «Курси підприємницької діяльності у сфері малого бізнесу» та одна особа за напрямком «Основи охорони праці та правове регулювання взаємовідносин на підприємстві»  (з елементами дистанційного навчання).

Одна особа з інвалідністю проходила навчання в Дніпропетровському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за напрямком «Сучасні підходи до організації робіт при обслуговуванні сільськогосподарської техніки». Загалом, за груповою формою проходили навчання 7 осіб з інвалідністю.

Постійно організовується професійне навчання осіб з інвалідністю безпосередньо на виробництві з метою адаптації їх на робочому місці та набуття практичних навичок. У такий спосіб проходили навчання 7 осіб на підприємствах області.

Працевлаштовані після проходження професійного навчання 8 осіб.

 

 

Дуальна освіта: навчання і робота – два в одному

Дуальна освіта: унікальна можливість отримання професії

 

Активне впровадження інноваційних технологій у виробництво спричиняє надзвичайно швидку втрату актуальності набутих знань та навичок працівників, і, як наслідок, зростають вимоги роботодавця до професійної мобільності кадрів.

Тож, аби збалансувати усі вимоги сучасного ринку праці, впроваджується нова форма професійного навчання працівників, зокрема дуальна, як частина безперервної освіти.

Що ж таке дуальна освіта?

Дуальна форма здобуття освіти – це нова, більш гнучка, форма організації професійного навчання, що передбачає поєднання навчання осіб у закладах освіти з навчанням на робочих місцях підприємств, установ та організацій, для набуття певної кваліфікації.

Основне завдання впровадження дуальної форми навчання – подолати розрив між теорією і практикою, освітою й виробництвом, та підвищити якість підготовки кваліфікованих кадрів із урахуванням вимог роботодавців.

Перспектива розвитку дуальної освіти очевидна, адже така форма навчання відповідає інтересам усіх учасників цього процесу та має низку переваг для роботодавців, студентів (працівників) та закладів освіти.

Для роботодавців – це можливість підготовки необхідних кадрів безпосередньо для свого підприємства, виробничих технологій та обладнання.

Для працівників – можливість підвищення власної конкурентоспроможності, отримання ґрунтовних знань та набуття практичних навичок, а для студентів – це ще й крок на випередження, адже, отримавши диплом, студенти вже матимуть практичний досвід та трудовий стаж.

Навчальний заклад забезпечує учнів теоретичними знаннями та достатньою професійною орієнтацією.

Служба зайнятості не стоїть осторонь і зацікавлена у застосуванні нових форм професійного навчання безробітного населення. На базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості організовується навчання за дуальною формою. Серед професій, за якими минулоріч здійснювалося таке навчання: електрогазозварник, зварник пластмас, стропальник, водій трамвая, водій тролейбуса, оператор верстатів з програмним керуванням тощо.

Таким чином, організація професійного навчання за дуальною формою освіти є одним із перспективних напрямів розвитку професійно-технічної освіти, адже передбачає ефективну взаємодію освітньої та виробничої сфери з підготовки кваліфікованих кадрів того чи іншого профілю, а найголовніше – відповідає вимогам сучасного роботодавця.

Нагадаємо, що порядок здобуття професійної (професійно-технічної) освіти за дуальною формою регламентується Положенням про дуальну форму здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, що затверджене наказом Міністерства освіти і науки від 12 грудня 2019 року № 1551.

 

Серед безробітних Кіровоградщини найбільше представників сфери обслуговування, експлуатації устаткування та машин
З початку року найбільше безробітних працевлаштовано у сільському господарстві

 

За січень-лютий 2021 року, за видами економічної діяльності, найбільше громадян працевлаштовано у сільському господарстві (22,5%), у державному управлінні й обороні (18,7%) та у сфері торгівлі (13,4%).

За професійними групами 18,1% працевлаштованих це робітники з обслуговування устаткування та машин, 17,5% – некваліфіковані працівники, 13,9% – працівники сфери торгівлі, 11,8% – фахівці, по 11,3% – службовці, керівники та професіонали, 9,2% – кваліфіковані робітники з інструментом.

За видами економічної діяльності, серед зареєстрованих безробітних 37,6% раніше були зайняті у сільському, лісовому та рибному господарстві; 14,2% – у державному управлінні й обороні; 13,1% – у сфері торгівлі; 11,0% – у переробній промисловості.

За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають працівники:

   з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 24,1% (водій, тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, тракторист);

   представники найпростіших професій – 18,0% (підсобний робітник, прибиральник, сторож, двірник, робітник з благоустрою, вантажник);

   сфери торгівлі та послуг – 16,7% (продавець, кухар, охоронник, молодша медична сестра, соціальний робітник);

   службовці та керівники – 9,5% (директор підприємства, менеджер із збуту, головний бухгалтер, начальник відділу, завідувач складу), фахівці – 7,7% (бухгалтер, сестра медична, фахівець).

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Професійний відбір: як служба зайнятості підбирає роботодавцям найкращих кандидатів

 

Одним із напрямів роботи служби зайнятості з роботодавцями є послуги з організації та проведення професійного відбору працівників відповідно до вимог конкретного виду професійної діяльності  та посади.

При відборі визначаються наступні професійно важливі якості людини: швидкість реакції, особливості уваги, стабільність емоційних процесів, сила та витривалість нервової системи, а також рівень розвитку додаткових навичок.

Для допомоги роботодавцям у підборі кваліфікованих кадрів служба зайнятості також організує проведення персональних зустрічей з претендентами на вакантні посади.

Якщо роботодавцю необхідно у короткий термін підібрати кадри, центри зайнятості організують та проведуть міні-ярмарки вакансій, презентації професій та навчальних закладів, де роботодавець має можливість особисто підібрати працівників на вакантні посади.

 

Відтепер повідомляти про вивільнення держслужбовців потрібно не пізніше ніж за місяць

 

До законодавства України внесено зміни щодо строків, у які роботодавці повідомляють центри зайнятості про заплановане масове вивільнення працівників.

Віднині роботодавці мають подавати до державної служби зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення державних службовців не пізніше ніж за 30 календарних днів до вивільнення у разі звільнення державних службовців відповідно до пунктів 1 та 1-1 частини першої статті 87 Закону України «Про державну службу».

При цьому повідомлення про вивільнення інших категорій працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників підприємства, установи, організації й надалі відбуватиметься не пізніше ніж за два місяці до вивільнення.

Ці зміни внесені Законом України від 02.12.2020 року № 1030 «Про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту населення на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Набрання чинності Законом відбулося 20 грудня 2020 р.

Ухвалення Закону № 1030 спрямоване на узгодження норм законодавства. Нагадаємо, що з 2 лютого 2020 р. набрали чинності зміни до трудового законодавства щодо обов’язків керівника державної служби при вивільненні державних службовців та особливостей такої процедури, що відрізняється від вивільнення найманих працівників.

З ухваленням Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р. № 378 статтю 49-2 КЗпП було доповнено частиною п’ятою. Відповідно до змін, вивільнення працівників, які мають статус державних службовців відповідно до Закону України «Про державну службу», здійснюється з урахуванням таких особливостей:

-       про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 30 календарних днів; 

-       у разі вивільнення працівників на підставі п. 1 ч. 1 статті 40 цього Кодексу (зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників) не застосовуються положення ч. 2 ст. 40 КЗпП (обов’язок роботодавця запропонувати іншу роботу при звільненні) та положення ч. 2 ст. 49-2 КЗпП (переважне право на залишення на роботі); 

-       не пізніше ніж за 30 календарних днів до запланованих звільнень первинним профспілковим організаціям надається інформація щодо цих заходів, включаючи інформацію про причини звільнень, кількість і категорії працівників, яких це може стосуватися, про терміни проведення звільнень, а також проводяться консультації з профспілками про заходи щодо запобігання звільненням чи зведенню їх кількості до мінімуму або пом’якшення несприятливих наслідків будь-яких звільнень.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

 

Безробітні Новоукраїнщини дізнавались про переваги легальної зайнятості

 

Під час інформаційного семінару із загальних питань зайнятості, що відбувся нещодавно у Новоукраїнській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості, серед питань, що розглядалися, значну увагу було приділено перевагам легальної зайнятості і загрозам нелегальної трудової міграції.

Фахівець з питань зайнятості районної філії Алла Калич на початку семінару зазначила, що найефективнішим захистом інтересів шукачів роботи у сфері зайнятості та відносинах з роботодавцями є правова поінформованість.

А. Калич звернула увагу безробітних на те, що гарантії існують лише за умов офіційної, легальної зайнятості:«Можливо, за умов «тіньової зайнятості», той дохід, який громадянин отримує у «конверті», вищий, однак лише легальна праця громадянина надає економічні та соціальні гарантії».

Присутнім було надано інформацію про права працівників, які працевлаштовуються легально. Серед них: право на вільний вибір професії та місця роботи; гарантоване отримання грошової винагороди за виконану роботу; безпечні умови та дотримання режиму праці; право на відпочинок; захист від незаконного звільнення; соціальний захист у разі втрати працездатності чи роботи та інше.

«Є випадки, коли роботодавці не укладають, а наймані працівники не наполягають на оформленні трудових договорів, отримуючи «тіньову» заробітну плату. Не усі роботодавці сумлінно виконують свої обов’язки щодо сплати страхових внесків за своїх працівників навіть у тих випадках, коли декларується офіційна зайнятість та працевлаштування. Така ситуація може кардинально впливати на право кожного отримувати соціальні виплати в майбутньому. Як ви знаєте, згідно з чинним законодавством, нарахування пенсій залежить від двох критеріїв: розміру заробітної плати та страхового стажу», – повідомила А. Калич.

Під час обговорення зазначеної теми, присутні були одностайні у тому, що кожен працівник сам мусить вирішувати, що є найголовнішим – жити одним днем чи мати впевненість у завтрашньому дні та отримувати певні соціальні гарантії.

  

Алла Калич, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Протягом 2020 року статус безробітного мали понад 48 тисяч мешканців Кіровоградщини

 

У січні-грудні 2020 року статус безробітного мали 48,1 тис. осіб, з яких 50,6% складали жінки, 32,6% – молодь віком до 35 років, мешканці сільської місцевості – 49,7%. З нихотримали статус безробітного безпосередньо в грудні 5,1 тис. осіб.

За сприяння служби зайнятості у 2020 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано майже 12,3 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 28,7%. Також було працевлаштовано 4,3 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 6,2 тис. осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 12,9%.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості  2,6 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 5,4%.

Станом на 01 січня 2021 року кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становиламайже 1,2 тис. од.

У середньому на одну вакансію претендувало 18 осіб.

Станом на 01 січня 2021 рокуотримували допомогу по безробіттю 17,5тис. осіб.

 

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

 

Нові можливості: скільки безробітних Кіровоградщини отримали безкоштовну онлайн-освіта від служби зайнятості

Близько 2500 безробітних Кіровоградщини пройшли онлайн-курси Lingva.Skills та Coursera

Сучасний ринок праці диктує нові вимоги до шукачів роботи. Роботодавці шукають потенційних працівників із знанням іноземних мов, зокрема, англійської, або ж додатковими знаннями з дотичних до їхньої спеціалізації дисциплін, що є великою перевагою для успішного працевлаштування.

У 2015 році Державна служба зайнятості та ГО «Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Українська студентська спілка» уклала Меморандум про співробітництво, мета якого – безкоштовне вивчення безробітними англійської мови. У рамках зазначеного Меморандуму реалізовується соціальний проект Lingva.Skills, розроблений командою «Академії Навичок». Він дає можливість шукачам роботи, зареєстрованим у службі зайнятості, дистанційно поглибити знання з англійської мови. Онлайн-курс включає інтерактивну гейміфіковану веб-програму для тренування мовних навичок та інших аспектів вивчення мови, а також форму зворотного зв’язку з викладачем і базу поширених запитань для спрощення процесу навчання. У 2015-2020 роках до онлайн-навчання на платформі Lingva.Skills долучились 1839 безробітних Кіровоградщини.

З метою допомоги безробітним громадянам здобути додаткові знання та розвинути навички для подальшого успішного працевлаштування, в умовах всесвітньої пандемії міжнародна освітня онлайн-платформа Coursera відкрила, через службу зайнятості, безкоштовний доступ до освітніх програм для зареєстрованих безробітних. Coursera пропонує своїм користувачам 3800 онлайн-курсів з різних дисциплін, у разі успішного закінчення яких користувач отримує сертифікат про проходження курсу. Шукачі роботи мали можливість зареєструватися на навчання можна до 30.10.2020 та пройти курси до кінця 2020 року. З початку роботи проєкту (червень 2020 року) для проходження навчання зареєструвались 612 осіб.

На Кіровоградщині вакантні 102 робочих місця для людей з інвалідністю
 

Протягом січня-листопада 2020 року послуги міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості отримували 1618 безробітних осіб з інвалідністю.

Кількість осіб з інвалідністю, які були працевлаштовані за сприянням служби зайнятості області, становила 283 особи, що на 22,9% менше, ніж у січні-листопаді 2019 року. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю єдиного внеску працевлаштовано 5 осіб з інвалідністю.

Станом на 1 грудня 2020 року кількість безробітних людей з інвалідністю становила 704 особи. Кількість вакансій, на які могли бути працевлаштовані особи з інвалідністю (за інформацією роботодавців), становить 102 одиниці, що на 42,7% менше ніж за аналогічний період минулого року.

Посади, на які можуть бути працевлаштовані люди з інвалідністю: артист оркестру (духового, естрадного, народних інструментів, симфонічного та ін.), бухгалтер, вагар, водій автотранспортних засобів, вчитель закладу загальної середньої освіти, двірник, електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах, електромеханік з ліфтів, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування, завідувач трупи, інженер з охорони праці, інженер-проектувальник, касир-операціоніст, комірник, лаборант з аналізу формувальних та шихтових сумішей, лікар-невропатолог, лікар-терапевт, лікар-хірург, менеджер (управитель), менеджер (управитель) в роздрібній торгівлі непродовольчими товарами, менеджер (управитель) з персоналу, менеджер (управитель) із збуту, муляр, налагоджувальник зварювального й газоплазморізального устаткування, оператор котельні, охоронник, підсобний робітник, покоївка, практичний психолог, прибиральник виробничих приміщень, прибиральник службових приміщень, прибиральник територій, прийомоздавальник вантажу та багажу, продавець продовольчих товарів, продавець-консультант, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, робітник фермерського господарства, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, соціальний робітник, укладальник-пакувальник.

Кількість осіб з інвалідністю, залучених до громадських та інших робіт тимчасового характеру становила 71 особу, що на 48,2% менше, ніж у січні-листопаді 2019 року.

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці осіб з інвалідністю, професійне навчання за направленням міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості у січні-листопаді 2020 року проходили 49 безробітних осіб, що на 46,2% менше, ніж у січні-листопаді 2019 року.

Профорієнтація є важливою умовою для професійного самовизначення осіб з інвалідністю. Спеціалісти з профорієнтації здійснюють консультування щодо вибору чи зміни професії, надають рекомендації щодо професійного вибору з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертизи, професійних інтересів, нахилів та здібностей. Профорієнтаційні послуги отримали 1504 безробітних особи з інвалідністю, що на 14,8% більше, ніж у січні-листопаді 2019 року.

На Кіровоградщині безробітні дізнавались про ризики нелегальної трудової міграції

 

Про ризики нелегальної трудової міграції йшла мова під час інформаційних заходів, проведених фахівцями Світловодської міськрайонної, Гайворонської та Новоукраїнської районних філій Кіровоградського обласного центру зайнятості, у т.ч. й за допомогою засобів онлайн-зв’язку. До їх проведення долучилися представники ГО «Територія успіху».

Участь у проведенні заходу для безробітних Гайворонщини узяли представники Гайворонського бюро правової допомоги, які розповіли про підстави надання безоплатної вторинної правової допомоги і коло осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу та ін. Вони розкрили присутнім переваги легального працевлаштування, наголосили на ризиках залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, у разі отримання заробітної плати «в конвертах».

Фахівці Гайворонській районній філії підготували для шукачів роботи анкети «Людина – не товар»: безробітні мали можливість перевірити власні знання щодо обізнаності з ризиками потрапляння до ситуації торгівлі людьми, правилами безпечної міграції та працевлаштування за кордоном.

Виконуючи вправу «Етапи пошуку роботи», яку запропонували фахівці Новоукраїнської районної філії, учасники інформаційного заходу мали можливість проаналізувати помилки, з якими зустрічаються трудові мігранти, а також сформувати органайзер пошуку роботи та безпечних дій. Вправа «Плями на сонці» дала можливість безробітнім продемонструвати та проаналізувати усі фінансові та соціальні аспекти нелегального працевлаштування за кордоном.

Вправа «Міфи і факти», проведена цього ж дня фахівцями Світловодської міськрайонної філії обласного центру зайнятості, допомогла безробітним позбавитися власних стереотипів, які сприяють виїзду людей за кордон та їх нелегальному працевлаштуванню.

Представниця ГО «Територія успіху», Вікторія Веремієнко, презентувала безробітним онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!», який спрямований на розвиток критичного мислення у реальних життєвих ситуаціях, та, в ігровій формі, навчає розпізнавати ризиковані пропозиції, що можуть у подальшому призвести до потрапляння у ситуацію торгівлі людьми та відпрацювати навички безпечного працевлаштування. В. Веремієнко запропонувала охочим пройти презентований квест і переконатися у власних силах щодо безпечного працевлаштування.

Безробітні ставили чимало запитань щодо зайнятості у регіоні, на які отримали вичерпні відповіді. Цікавою для шукачів роботи була й інформація про сучасні електронні сервіси служби зайнятості, які допоможуть у працевлаштуванні або підвищенні власних компетенцій. 

 

Як побудувати кар’єру з нуля?

 

У тебе є мрія побудувати блискучу кар’єру? Нуль – це твоя відправна точка, а далі все залежить лише від тебе: чи так і залишитися на цій відправній точці, чи побудувати вдалу кар’єру. Що потрібно зробити для підкорення кар’єрних вершин, читай далі.

Перш за все, для того щоб досягти цілей, потрібно вірити в себе та впевнено йти до своєї мети. Це буде складний шлях, але якщо знаєш чого хочеш, мрія обов’язково здійсниться.

Звичайно, для того щоб досягти певних кар’єрних результатів, потрібно багато часу приділяти роботі, намагатися кожного дня вдосконалювати свої знання в тій сфері, яка тобі до душі.

Книги, тренінги, семінари – це твої інструменти, і від того, як швидко навчишся ними користуватися, залежатиме твій професійний рівень. Ще одна корисна порада – читай професійні періодичні видання. Майже кожна галузь має свої спеціалізовані журнали чи газети і, вивчаючи їх, ти знатимеш усі останні тренди.

Головне правило – постійно вдосконалюйся, ніколи не зупиняйся... і ти обов’язково досягнеш свого кар’єрного Олімпу.

Є бажання побудувати професійну кар’єру, але не знаєш, з чого почати? Завітай до служби зайнятості та пройди профорієнтаційні тести, які допоможуть зрозуміти, до чого в тебе є схильність. Якщо ж ти вже маєш професію – ми обов’язково підберемо тобі вакансію.

 

На Кіровоградщині 435 учасників АТО (ООС) мають статус безробітного

 

У січні-жовні 2020 року послугами служби зайнятості області скористався           1031 безробітний з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції (операції об’єднаних сил) (далі – АТО (ООС)), з них 62 особи з інвалідністю. Допомогу по безробіттю отримували 994 учасника АТО (ООС).

Серед учасників АТО (ООС), зареєстрованих у службі зайнятості області, 56,8% – особи віком до 35 років, 23,7% – особи від 35 до 45 років, 19,5% – старше  45 років.

Розподіл за освітою безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО (ООС) є наступним: особи з професійно-технічною освітою становлять  42,3%; з вищою – 33,8% та з початковою і середньою – 23,9%.    

У січні-жовтні 2020 року всього отримали роботу 239 учасників АТО (ООС), з них 6 осіб з інвалідністю.

Станом на 1 листопада 2020 року статус безробітного мали 435 осіб з числа учасників АТО (ООС), з них 402 особи отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив 6905 грн, що на 1307 грн більше, ніж станом на 1 листопада 2019 року.

 

Майже 16 тисяч мешканців Кіровоградщини мають статус безробітного

 

Статус безробітного надається одразу після подання людиною відповідної заяви, при цьому допомога по безробіттю призначається з першого дня після реєстрації. Після оформлення заяви не застосовується семиденний період для активного пошуку роботи. Людина не зобов’язана упродовж 7 днів відвідувати співбесіди з роботодавцями, а одразу отримує статус безробітного. На період карантину мінімальна сума виплати допомоги по безробіттю становить 1000 грн.

Станом на 01 листопада 2020 року статус безробітного мали 15704 мешканців Кіровоградщини. У той же час, на сьогодні кількість зареєстрованих у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості становить 1170 одиниць.

 

Працівники є – вакансій бракує: на Кіровоградщині спостерігається дефіцит вакансій

 

Аналіз професійного складу зареєстрованих безробітних та вакансій ринку праці Кіровоградщини свідчить про значний дефіцит вакансій.

Так, станом на 1 листопада 2020 року, кількість зареєстрованих безробітних становила 15 701 особу, а кількість зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій 1731 одиниць. Таким чином, дефіцит вакансій склав 13970 одиниць.

Найбільший дефіцит вакансій спостерігався за такими вакансіями:

1.  підсобний робітник 955 безробітних при 26 вакансіях (дефіцит 929 одиниць);

2.  продавець продовольчих товарів 723 безробітних при 50 вакансіях (дефіцит 673 одиниці);

3.  охоронник 468 безробітних при 11 вакансіях (дефіцит 457 одиниць);

4.  кухар 456 безробітних при 21 вакансії (дефіцит 435 одиниць);

5.  водій автотранспортних засобів 480 безробітних при 49 вакансіях (дефіцит 431 одиниця);

6.  продавець непродовольчих товарів 443 безробітних при 17 вакансіях (дефіцит 426 одиниць);

7.  прибиральник службових приміщень 346 безробітних при 10 вакансіях (дефіцит 336 одиниць);

8.  бухгалтер 292 безробітних при 17 вакансіях (дефіцит 275 одиниць);

9.  Молодша медична сестра (молодший медичний брат) (санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця, санітар, санітар-прибиральник, санітар-буфетник та ін.) 265 безробітних при 8 вакансіях (дефіцит 257 одиниць);

10.                     директор (начальник, інший керівник) підприємства 254 безробітних при 5 вакансіях (дефіцит 249 одиниць).

Загалом, за десять місяців поточного року (січень-жовтень 2020 року), дефіцит вакансій становив 16436 одиниць (38874 зареєстрованих безробітних та 22438  зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансій).

 

У яких професійних сферах на Кіровоградщині найбільша конкуренція?

 

Станом на 1 листопада 2020 року на одну вакансію в середньому по області претендувало 9 безробітних (станом на 1 листопада 2019 року – 4 особи).

Найбільше претендентів на одне вільне робоче місце спостерігалося у фінансовій та страховій діяльності (43 особи), а найменше – у добувній промисловості і розробленні кар’єрів, постачанні електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря, освіті та мистецтві, спорті, розвагах та відпочинку (2 особи).

За професійними групами, найбільше претендентів на одну вакансію – серед технічних службовців (26 осіб), а найменше – серед кваліфікованих робітників з інструментом та робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин (4 особи).

 

Співпрацюємо разом: безробітні та підприємці Кіровоградщини отримають можливість професійного розвитку

 

19 листопада, для фахівців центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості відбулася презентація проєкту «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки», яку реалізовує на Кіровоградщині громадська організація «Фонд «Професійний розвиток».

Відкрив захід заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян, який підкреслив важливість співпраці служби зайнятості з громадськими організаціями, діяльність яких спрямована на вирішення питань зайнятості безробітних громадян.

У свою чергу координатор проекту Євгеній Орехов, коротко ознайомив про напрямки діяльності громадської організації «Фонд» Професійний розвиток». Повідомив, що діяльність громадської організації спрямована на підвищення рівня добробуту громадян України шляхом працевлаштування та підтримки малого бізнесу.

Презентуючи проект «Платформа соціального згуртування і професійної підтримки» Є. Орехов повідомив, що він вже реалізовується у чотирьох регіонах України, а віднедавна і на Кіровоградщині. Основна місія проєкту – підтримка та сприяння працевлаштуванню вразливих мешканців Кропивницького та області, а також підтримка та розвиток підприємницької ініціативи, самозайнятості, мікропідприємництва та професійного зростання незайнятого населення.

Координатор проекту озвучив складові етапи його реалізації: в умовах карантинних обмежень, передбачається проведення онлайн-вебінарів, тренінгів, майстер-класів як для шукачів роботи, так і для роботодавців. Серед них: тренінги «Написання резюме», «Ефективна комунікація», «Критичне мислення як інструмент побудови діалогу» та інші, спрямовані на формування професійних компетенцій, необхідних на ринку праці. Для тих, хто вже розпочав власний бізнес, тренінги із мікропідприємництва.

Є. Орехов наголосив на можливостях громадської організації щодо підтримки осіб, які вже мають досвід підприємницької діяльності. Зокрема, у напрямку отримання грантів, спрямованих на розвиток бізнесу з отриманням міжнародної технічної допомоги на закупівлю професійної техніки, меблів, обладнання та інших необхідних для бізнесу інструментів.

Під час зустрічі відбулось обговорення окремих аспектів співпраці, у т.ч. й у онлайн-режимі. Погоджено графік проведення вебінарів у грудні поточного року.

Проведення таких заходів – це ще одна можливість допомогти незайнятим громадянам адаптуватися до сучасних умов ринку праці, а підприємцям та роботодавцям – налагодити та розвинути свій бізнес.

Наостанок Є. Орехов наголосив на тому, що усі охочі мають можливість доєднатися до вебінарів, з графіком проведення яких можна ознайомитись за посиланням: https://www.facebook.com/profroz/posts/1931866716953141

 

Зручне навчання: не виходячи з дому мешканка Новоукраїнки здобула освіту у сфері вебдизайну

 

Серед мешканців м. Новоукраїнка є чимало безробітних громадян, які переконалися у правильності твердження про те, що навчатись необхідно упродовж всього життя.

Яскравим прикладом опанування нових професійних компетенцій є історія Марини Терентьєвої, яка за сприяння служби зайнятості пройшла на міжнародній освітній платформі Coursera серію курсів за спеціалізацією «Вебдизайнер» і вже сьогодні може вправно займатися створенням сайтів.

«Через оголошений у березні карантин, свій маленький власний бізнес довелося закрити і шукати роботу, яка б приносила задоволення і дохід», – згадує пані Марина.

Тож, жінка у пошуках роботи звернулася до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

На першому вебінарі, у якому безробітна узяла участь, її зацікавила інформація про нові можливості безробітних щодо отримання нових професійних знань на освітній платформі Courséra.

Під час індивідуальної профконсультації, що відбулась у телефонному режимі, фахівчиня з питань зайнятості детально ознайомила Марину з подробицями навчання на онлайн платформі, її можливостями. Згодом, через фахівців служби зайнятості, жінка отримала на електронну пошту запрошення для реєстрації на навчання.

Не виходячи з дому, навчаючись за комп’ютером, за короткий проміжок часу безробітна закінчила чотири курси за обраним напрямом. Після успішного закінчення кожного навчального курсу Марина отримала сертифікати міжнародного зразка. «На цьому я зупинятись не збираюсь – продовжую вчитися далі, за іншим напрямом. Я вдячна державній службі зайнятості за надану можливість пройти ці курси безкоштовно!», – говорить пані Марина.

Про свої враження щодо проходження онлайн-курсів та їх переваг безробітна розповіла на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук у дописі Мило від Марини.

Ця історія є ще одним підтвердженням того, що нові знання – нові можливості. У кожного безробітного є реальна можливість за допомогою служби зайнятості здобути нову професію, яка має попит на ринку праці, підвищити свою кваліфікацію або перекваліфікуватися та знайти роботу.

Спочатку року службою зайнятості працевлаштовано понад 11 тисяч мешканців Кіровоградщини

 

У січні-жовтні 2020 року статус безробітного мали 38,9 тис. осіб, з яких майже 54,1% складали жінки, 33,4% – молодь віком до 35 років, мешканці сільської місцевості – 42,2%. З них отримали статус безробітного безпосередньо у жовтні 2,0 тис. осіб.

За сприяння служби зайнятості у 2020 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано майже 11,2 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 28,7%. Також було працевлаштовано 3,7 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 5,6 тис. осіб. Рівень залучення безробітних громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру склав 14,4%.

Проходили професійне навчання за направленням служби зайнятості 2,5 тис. осіб, рівень охоплення професійним навчанням становив 6,5%.

Станом на 01 листопада 2020 року отримували допомогу по безробіттю 11,9 тис. осіб.

Майже 42 тисячі роботодавців взяли участь всеукраїнському опитуванні

Анкетування роботодавців: служба зайнятості продовжує всеукраїнське опитування

Опитування роботодавця: ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці

Ефективна співпраця: служба зайнятості продовжує всеукраїнське опитування

 

Державним центром зайнятості запроваджено опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державною службою зайнятості. Опитування проводилося на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» з 12 червня 2019 року.

Станом на 1 липня 2020 року, в опитуванні взяло участь майже 42 тисячі роботодавців, з них 59% – з чисельністю працівників до 10 осіб, 26% – малі підприємства (від 11 до 50 осіб), 12% – середні (від 51 до 250 осіб), 3% – великі підприємства (понад 250 осіб).

Розподіл роботодавців, які взяли участь в опитуванні за основними видами економічної діяльності: торгівля та ремонт автотранспортних засобів – 25%, надання послуг (ремонт побутових техніки, салони краси) – 25%, сільське господарство – 15%, освіта – 6%, промисловість – 6%, охорона здоров’я – 4%, державне управління, оборона, соціальне страхування – 4%, транспорт, складське господарство, поштова діяльність – 4%, будівництво – 4%, решта роботодавців представлена по інших видах діяльності (7%).

Серед послуг державної служби зайнятості, якими користувалися роботодавці, що взяли участь в опитуванні, більшість становить «підбір працівників» (47%) та «надання інформаційно-консультаційних послуг» (37%). Послугами з «професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців», «залучення громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру», надання компенсації єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця» скористалися від 5% до 6% роботодавців, що пройшли анкетування.

Що ж очікують опитані роботодавці від співпраці зі службою зайнятості: 46% – чекають нових інструментів стимулювання та фінансової підтримки роботодавців, 24% – спрощення процедур подання передбачених законодавством звітів та інформацій, 15% – можливість використання електронних та зручних комунікацій з клієнтами, 15% – очікують оперативне та максимальне якісне задоволення потреб у необхідних працівниках.

«Такий вид комунікацій з роботодавцями, як здійснення онлайн опитування, є ефективним і потребує продовження, адже діяльність служби зайнятості спрямована на задоволення потреб клієнтів, ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці. Ми намагаємося докласти максимум зусиль, щоб співпраця з роботодавцями була продуктивною та корисною», – повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Нагадаємо, опитування проводиться на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості». Для участі у ньому необхідно завітати на головну сторінку ДСЗ чи обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий як з персонального комп’ютера так і мобільних пристроїв.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловити свою думку про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення. Запрошуємо роботодавців долучитись до опитування! Не зволікайте, нам важлива думка кожного!

Робота під час карантину: у центрі зайнятості назвали найзатребуваніші професії

 

 

Упродовж запровадженого карантину, особливий попит роботодавців Кіровоградщини на нових працівників спостерігається у сфері охорони здоров'я, фармацевтики та торгівлі.

Слід відмітити, що в умовах карантину, протягом 7 місяців, спостерігається підвищений попит роботодавців на працівників у таких сферах:

-      охорона здоров'я і надання соціальної допомоги (сестра медична (брат медичний), фельдшер, лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар-терапевт, фармацевт та ін.);

-      окремі напрямки торгівлі (продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, провізор);

-      логістика (водій автотранспортних засобів, підсобний робітник);

-      забезпечення правопорядку (поліцейський (інспектор) патрульної служби).

Також затребувані працівники сільського та лісового господарства (тракторист, робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва, водій, підсобний робітник).

Зміни = розвиток: безробітних Новоукраїнщини інформували про електронні сервіси служби зайнятості

 

Введення карантинних та обмежувальних заходів, внесло в наше життя певні зміни. Головне – бачити в цих змінах не проблеми, а можливості для нового зростання і розвитку, у т.ч. професійному.

Саме це твердження мала намір донести до незайнятих громадян, провідний фахівець з питань зайнятості Новоукраїнської районної філії обласного центру зайнятості Алла Калич, під час інформаційного вебінару для осіб, які отримали статус безробітного та потребують допомоги щодо пошуку роботи в період карантину.

Фахівчиня презентувала для безробітних електронні сервіси державної служби зайнятості, які  допоможуть звичайному користувачу оцінити власні здібності та навички, розвинути їх або отримати ті, які необхідні для вдалого працевлаштування.

Зокрема, мова йшла про:

Розповіла А. Калич і про актуальні онлайн сервіси для пошуку роботи, зокрема:

 • «Інтерактивну мапа вакансій», яка дає можливість дистанційно, за допомогою ґаджетів чи персонального комп’ютера, здійснювати пошук актуальних вакансій у містах та районах області, за посадою та заробітною платою.

 • «Персональний кабінет шукача роботи», де зареєстрований безробітний може створити власне резюме, підібрати роботу, отримати інформацію щодо нарахувань та виплат допомоги по безробіттю, а також іншу корисну інформацію, пов'язану з працевлаштуванням.  

Також учасники заходу отримали корисну інформацію про можливості інтернет ресурсу державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище», зміст соціальних послуг державної служби зайнятості, способи їх отримання в період дистанційної роботи.

Під час вебінару безробітні мали нагоду поставити запитання та почути на них вичерпні відповіді фахівця.

 

Алла Калич, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Захист від звільнення: топ 5 гарантій

Легальна зайнятість: топ 5 переваг

 

Серед переліку переваг легальної зайнятості, багато хто насамперед називає захист від незаконного звільнення з роботи. І це правильно, адже законодавство про працю гарантує стабільність трудових відносин. Розпрощатися з працівником, що працює за трудовим договором і знає свої права, роботодавцям буває нелегко. Через це власникам доводиться утримуватись від свавільних рішень. Карантин змусив багатьох громадян усвідомити цінність відповідних правових норм. У контексті розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця слід розуміти про такі плюси:

1. Звільнити працівника можна лише на певних підставах. 

Загальні підстави для звільнення з роботи передбачає ст. 40 Кодексу законів про працю України «Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу». Підстави для звільнення, що передбачені для спеціальних суб’єктів, містить ст. 41 КЗпП «Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов».

2.Необхідним є дотримання процедури звільнення

Кожна з підстав для звільнення працівника передбачає дотримання певної процедури. Відповідно до КЗпП, звільнення на підставі скорочення чисельності/штату передбачає обов'язкову виплату вихідної допомоги (ст.44), а також процедуру попередження про звільнення не пізніше, ніж за 2 місяці до дати звільнення (ст.49-2), а на підставі невиконання трудових обов’язків – за умови відбирання пояснень стосовно причин вчиненого проступку (ст.149).

3.Існують обставини, коли звільнення неприпустиме. 

Не допускається звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в період його тимчасової непрацездатності (крім звільнення за п. 5 ст. 40 КЗпП), а також у період перебування працівника у відпустці (це стосується і відпусток по догляду за дитиною). Це правило не поширюється на випадок повної ліквідації підприємства, установи, організації.

4.Окремі категорії осіб користуються додатковим захистом. 

Розірвання трудового договору з певних підстав може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу профспілки, членом якої є працівник (ст. 43 КЗпП). Звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства потребує згоди виборного органу, членами якого вони є, а також вищого виборного органу цієї професійної спілки (ст. 252 КЗпП). Також існують суб’єкти, звільнення яких допускається у виняткових випадках:

а) вагітні жінки, матері з дітьми до 3 років, одинокі матері з дітьми віком до 14 років (ст. 184 КЗпП); 

б) неповнолітні працівники (ст. 198 КЗпП).

5. Існує можливість поновлення прав у суді.

У разі звільнення працівника з ініціативи роботодавця, він зобов'язаний у день звільнення з роботи видати йому копію наказу про звільнення  (ст. 47 КЗпП). У місячний термін після отримання цього наказу працівник може оскаржити його до суду. Судовий збір за подачу позову не сплачується (ст. 5 Закону України «Про судовий збір»). Цивільний процесуальний кодекс України допускає можливість розгляду таких справ у спрощеному порядку. При винесенні рішення про поновлення працівника на роботі, орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогул; рішення про поновлення на роботі підлягає негайному виконанню  (ст. 235 КЗпП). За кожен день вимушеного прогулу працівник отримує середній заробіток. 

 

Державний центр зайнятості

За сприяння служби зайнятості підприємиця з Новоукраїнщини знайшла фахівця для розвитку власного бізнесу

 

Питання створення нових робочих місць не втрачає своєї актуальності навіть сьогодні, у період адаптивного карантину. Створення нових робочих місць – один із показників, який свідчить про економічне зростання бізнесу, що в свою чергу сприяє зайнятості безробітних мешканців, і як наслідок, підвищення їхнього добробуту.

«В області є чимало позитивних прикладів розвитку виробництва та створення нових робочих місць для працевлаштування безробітних громадян. Упродовж поточного року, за направленнями центру зайнятості, працевлаштовано на новостворені робочі місця 158 громадян», – зазначає начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості Наталія Борисова.

Одним із таких підприємців, який цьогоріч створив нове робоче місце, є Ольга Меркунова, яка здійснює свою діяльність на території Новоукраїнського району.

Підприємиця є цілеспрямованою та впевненою у своїх силах людиною, яка завжди знала, чим хоче займатися у житті. У свій час, аналіз місцевого ринку праці став для жінки поштовхом для реалізації своєї давньої мрії: відкриття власного салону з пошиття й ремонту одягу.

«Мене завжди приваблювала можливість створювати красиві речі, постійно впроваджуючи різні трендові новинки! Крім того, мені хотілося допомагати людям, які прагнули знайти свій власний стиль та бути гарними. Тож я вирішила улюблене хобі перетворити на власну справу», – говорить Ольга Олександрівна.

Нещодавно ФОП Меркунова О.О. вирішила спробувати реалізувати свій потенціал у новому напрямку: відкрила відділ з продажу готових виробів та фурнітури і створила нове робоче місце продавця-консультанта.

По допомогу у доборі необхідного працівника підприємиця звернулася до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. «Результатом залишилась задоволена, адже фахівці районної філії оперативно підібрали мені працівника з числа безробітних, який, у свою чергу, також погодився на працевлаштування, за умови проходження стажування безпосередньо на робочому місці», – згадує підприємиця.

Зі слів Н. Борисової, роботодавець був і залишається незмінним клієнтом служби зайнятості, який може створювати нові робочі місця та зберігати існуючі, навіть у теперішній час. Тому фахівці центрів зайнятості області особливу увагу приділяють налагодженню партнерських стосунків з роботодавцями і наданню дієвої допомоги в укомплектуванні вільних та новостворених робочих місць.

Чи збігаються пріоритети вступників і потреби ринку праці?

 

Початок нового навчального року завжди асоціюється у нас із отриманням знань.  А якщо це початок навчального року у студентів, то ще й з пошуком свого майбутнього місця на ринку праці. 

Слід зазначити, що тенденції невідповідності попиту та пропозиції на ринку праці зберігаються досить давно і на це мало вплинула цьогорічна коронавірусна криза. Вивчення свіжих даних Міністерства освіти і науки України дозволяє дійти висновку, що між професіями, які обрали вступники 2020 року, та професіями, які затребувані нині роботодавцями, є певний розрив.

Так, до вишів цієї вступної кампанії було подано близько мільйона заяв. Водночас експерти вказують, що отримання вищої освіти не гарантує отримання високооплачуваної роботи. Ринок праці перенасичений фахівцями з вищою освітою. Так, за даними державної служби зайнятості, серед безробітних, які перебували на обліку  станом на 1 вересня 2020 року 51% мали вищу освіту. Через це фахівці радять молодим людям обирати саме професійно-технічну освіту.

Водій автотранспортних засобів, кухар, електрогазозварник, кондитер та перукар – такою за даними МОН є п’ятірка найбільш популярних серед вступників до закладів професійно-технічної освіти професій у 2020 році.

Ці професії користуються попитом на українському ринку праці, тому й тримаються у топі рейтингу найпопулярніших вже майже десятиріччя, а точніше  – з 2011 року. 

Водночас вузькогалузеві професії або ж ті, що передбачають важкі умови праці, мають менший попит серед молоді. Серед професій, які є технологічно складними та менш популярними серед вступників, є, для прикладу, машиніст трубоукладача, контролер харчової продукції або прокатник гарячого металу.

Але все ж у переважній більшості (до 80%) випускники українських шкіл вступають до закладів вищої освіти. Цьогорічна п’ятірка найбільш популярних серед вступників спеціальностей, за даними Міністерства освіти і науки України, виглядає так:

1.       Право;

2.       Менеджмент; 

3.       Філологія; 

4.       Комп’ютерні науки;

5.       Середня освіта.

При цьому за інформацією державної служби зайнятості, попит існує на представників дещо інших професій. Так, станом на 1 вересня ц. р. у базі даних служби зайнятості було 74 тис. вакансій. У п’ятірці найбільш затребуваних професій нині є:

1.       Кваліфіковані робітники з інструментом (швачка, електромонтер, електрогазозварник, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, слюсар аварійних робіт, робітник з комплексного обслуговування й ремонту, монтер колії, пекар, маляр);

2.       Професіонали (вчитель, вихователь, викладач закладу вищої освіти, педагог-організатор, інспектор, інженер, провізор, психолог, лікар, економіст, керівник музичний);

3.       Працівники сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, охоронник, офіціант, молодша медична сестра, бармен, поліцейській);

4.       Робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водій, оператор заправних станцій, водій тролейбуса, водій трамвая, тракторист, токар, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача);

5.       Фахівці (сестра медична, бухгалтер, фармацевт, майстер виробничого навчання, електрик, механік, фельдшер, електромеханік, технік).

Тож ми бачимо певне невідповідність між потребами ринку праці та планами молоді. Приміром,випускники цього року віддали перевагу  юридичним факультетам, хоча у переліку найбільш затребуваних професій юристів немає. 

Державна служба зайнятості проведенням системної профорієнтаційної роботи серед шкільної молоді  намагається впливати на правильний вибір професії майбутніх випускників.

Так, нещодавно фахівцями Херсонського обласного центру зайнятості було започатковано унікальний челендж #ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT, який підхопили всі регіональні центри зайнятості. Наразі вже виготовлено понад 220 відеороликів, зокрема, й за робітничими професіями. Це ролики про тракториста, кухаря, перукаря, швачку, піцайоло, пожежника, учителя, коваля та багато інших.

Насамкінець - побажання від фахівців служби зайнятості:

1)      Спершу потрібно обирати не конкретну професію, а сферу діяльності. Вибір професії – це надзвичайно відповідальне завдання, до вирішення якого легше підходити, маючи певний досвід. Однак слід розуміти, що попит на певну професію може згодом зникнути й тоді треба буде розглядати можливість працевлаштування в суміжних галузях. Сучасне життя вимагає постійного підвищення своєї кваліфікації, перенавчання і самонавчання.

2)      Необхідно постійно слідкувати за тенденціями науково-технічного прогресу. Безумовно, в тренді лишатимуться професії, пов’язані з інформаційними технологіями. В силу розвитку автоматизації частина професій відійде в минуле, тоді як попит існуватиме в секторах економіки, де роботи не зможуть замінити людину. Зокрема, йдеться, для прикладу, про освітню та соціальну сферу.

3)      За потреби звертайтесь за допомогою до державної служби зайнятості. Наші фахівці нададуть вам послуги з професійної орієнтації та допоможуть пройти безкоштовне психодіагностичне тестування. Накопичений профорієнтаторами досвід дозволить виробити індивідуальні рекомендації щодо правильного вибору вашого майбутнього фаху. Більш детальну інформацію ви можете отримати на офіційному сайті державної служби зайнятості у розділі «Професійна орієнтація».

 

Від початку року в Україні з’явилось 27 нових професій

 

До Класифікатора професій у 2020 році внесли 27 нових назв професій. За інформацією Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, класифікатор професій включає 9 053 позиції.

Зміною №9 від 18 серпня 2020 року змінено 5 назв класифікаційних (професійних) угруповань сфери освіти; змінено 34 назви професії (без зміни коду). Загалом внесено 27 позицій назв професій.

У 2020 році уніфікували 5 застарілих назв професій друкарок. Їх привели до єдиної назви «Офісний службовець (друкування)».

За пропозицією Міністерства охорони здоров’я у новій редакції були враховані зміни, що відбуваються у сфері охорони здоров’я:

·      враховані норми Прикінцевих положень ЗУ «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків» доповнені 20 назв професій медичного спрямування словами «брат медичний», «акушер», «санітар»;

·      внесені 7 нових назв професій: 4 позиції спеціальностей лікарів-кардіологів, професії з напряму діяльності громадського здоров’я «Фахівець з довкілля та здоров’я» та «Фахівець з громадського здоров’я», а також «Експерт з оцінки медичних технологій».

Також у 2020 році за пропозицією Міністерства соціальної політики внесено професію «Соціальний менеджер», а за пропозицією Міненерго «Уповноважена особа з питань відповідності (енергетика)». Також за пропозицією Торгово-промислової палати внесли «Експерта із торговельно-економічних операцій», а за пропозицією ДП «Антонов»–«Директора (за напрямком діяльності)».

Вказано, що внести пропозиції щодо нових професій до Класифікатора можуть міністерства, інші органи центральної виконавчої влади, всеукраїнські та галузеві об’єднання організацій роботодавців і суб’єкти господарювання. Разом з пропозиціями подаються описи нових назв професій.

Безробітні Новоукраїнщини ознайомились з трендами сучасного резюме

Днями,з метою формування практичних навичок написання успішного резюме та ефективного використання його у пошуку роботи, у Новоукраїнській районній філії обласного центру зайнятості для шукачів роботи відбувся тренінг «Резюме, яке працює».

«Резюме – це візитна картка шукача роботи, яка презентує кандидата на певне робоче місце, демонструє його переваги перед іншими кандидатами. Ваші шанси знайти хорошу роботу залежать від якості вашого резюме», – такими словами розпочала тренінг Алла Калич, провідний фахівець з питань зайнятості Новоукраїнської районної філії обласного центру зайнятості.

Учасники тренінгу отримали корисні поради про правила подачі інформації у резюме та дізналися секрети успішної телефонної розмови з роботодавцем. Крім того, фахівчиня служби зайнятості розповіла як залишити резюме у якості своєї візитівки на підприємстві, у якому вони хочуть працювати, та як використовувати резюме як підказку, при заповнені форм та анкет при прийомі на роботу.

«Створюючи резюме проаналізуйте свої сильні та слабкі сторони, і підкресліть те, що зробить вас найкращим кандидатом на конкретну посаду;вказуйте якнайбільше конкретики –цифри та факти, намагайтесь уникати загальних фраз;сконцентруйтесь на результатах своєї роботи і опишіть їх у блоці «досвід роботи»;не забувайте про рекомендації з попередніх організацій та підприємств;виходьте за рамки стандартного CV», – наголосила А. Калич.

Крім того, під час тренінгу були представлені електроні сервіси Державної служби зайнятості. Зокрема, учасники заходу переглянули відео-інструкцію зі створення резюме на Освітньому порталі Державної служби зайнятості.  

 

Алла Калич, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості

Легальна зайнятість: можливість чи обмеження?

Чому нелегальна зайнятість залишається популярною? А легальна зайнятість, що передбачає оформлення трудових відносин, сплату податків, дотримання соціальних гарантій, багатьма роботодавцями сприймається не як прямий обов’язок, а як бонус чи конкурентна перевага? Відповідь на ці запитання криється в самому понятті «легальна зайнятість». Спробуємо розібратись.

Легальна – означає визнана і дозволена законом. Законом, який чітко окреслює обов’язки і права учасників трудових відносин, а також гарантує, що держава буде дбати про їх виконання кожною стороною: і роботодавцем, і працівником. Про які ж гарантії йдеться? Для працівників держава гарантує, що в разі офіційного працевлаштування, окрім запису в трудовій, людина, яка працює,  матиме:

·          чітко визначені і закріплені трудовим договором умови праці (місце роботи, режим роботи, посадові обов’язки, заробітна плата);

·          виплату заробітної плати двічі на місяць, у розмірі не менше ніж мінімально встановлений законодавством;

·          можливість навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації за рахунок роботодавця;

·          страховий стаж для отримання допомоги на випадок безробіття, пенсії;

·          право на оплачувані відпустки: щорічну (не менше 24 календарних днів), соціальні та додаткові відпустки, передбачені КЗпП України;

·          право на оплату листка непрацездатності в разі хвороби;

·          соціальні послуги і виплати в разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;

·          захист від незаконного звільнення, переведення на іншу посаду, зміну умов праці (без попередження та згоди працівника);

·          вихідну допомогу в разі звільнення за ініціативою роботодавця;

·          цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.

Багато це чи мало – стає зрозуміло, коли є можливість порівняти. 

Реальність така, що чимало роботодавців будують свій бізнес на максимальному використанні нелегальної праці. Пояснення дуже просте – надто дорого платити податки і виконувати трудові зобов’язання. Настільки дорого, що з працівниками забувають розрахуватися або виплачують лише частину обіцяної зарплати, або пропонують забути про оплачувані відпустки і «лікарняні» та інші соціальні гарантії.

На перший погляд ухилення роботодавця від офіційного працевлаштування і сплати ЄСВ за своїх працівників не виглядає катастрофою. «Головне, щоб гроші платив за роботу», – міркують більшість нелегалів, забуваючи про те, що сплата ЄСВ забезпечує їх страховими виплатами на випадок безробіття, тимчасової втрати працездатності, нещасних випадків на виробництві, врешті, під час виходу на пенсію.

Запровадження карантинних заходів в зв’язку з поширенням в Україні коронавірусу змусило замислитися всіх, хто зневажав соціальним благополуччям і громадянською відповідальністю в інтересах короткострокового економічного ефекту. І роботодавці, і працівники, які підтримували нелегальну зайнятість, ухилялись від офіційного оформлення трудових відносин і сплати податків, опинились один на один перед загрозою зубожіння. І переваги офіційного працевлаштування вже не видавалися пережитком минулого.

Для остаточного подолання стереотипів, варто зазначити, що кожен хто підтримує цивілізовані трудові відносини, має можливість звернутися до служби зайнятості по безоплатну допомогу: роботодавець  -  в розв’язанні кадрових питань (підбору персоналу, компенсації ЄСВ), а працівник - по допомогу в  пошуку нової роботи і отриманні матеріальних виплат на період безробіття. 

Гендерні аспекти ринку праці Кіровоградщини:

протягом першого півріччя 2020 року серед безробітних переважали жінки

 

Протягом січня-червня2020 року послуги служби зайнятості області отримали 31,0тис.зареєстрованих безробітних, зокрема 51,8%(16,0тис. осіб) жінок та 48,2% (14,9тис. осіб) чоловіків.

За сприяння служби зайнятості протягом січня-червня2020 року отримали роботу 10185осіб, у тому числі33,1% (3376особи)жінок, а також 66,9%(6809осіб) чоловіків.

Профорієнтаційними послугами було охоплено 21,8тис. осіб, з них49,4% (10,8 тис. осіб)безробітних жінок та 50,6%(11,1 тис. осіб)чоловіків.

Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці усічні-червні2020 року до професійного навчання за направленням служби зайнятості області було залучено 1902 безробітних, зокрема 26,7% (508осіб)безробітних жінок та 73,3% (1394 особи) чоловіків.

Протягом січня-червня2020 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 4115осіб, з них39,2% (1612 осіб) жінок та60,8% (2503особи)чоловіків.

Станом на серпень 2020 року серед зареєстрованих безробітних 59,5% становили жінки та, відповідно, 40,5%чоловіки.

 

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського обласного центру зайнятості

Майже 24 млн грн.  отримали представники бізнесу допомоги

по частковому безробіттю на період карантину

 Кіровоградщина: майже 24 млн грн. отримали представники бізнесу  

Майже 24 млн грн. допомоги по частковому безробіттю отримали працівники підприємств малого та середнього бізнесу Кіровоградщини – про це повідомляють в обласному центрі зайнятості

Станом на 24 липня цього року до центрів зайнятості області звернулося більше 4000 роботодавців. Обласним центром зайнятості вже прийнято 3775 позитивних рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

За видами економічної діяльності це підприємства транспортної промисловості, торгівлі, надання послуг, готельно-ресторанного бізнесу та ін. 

«Державна підтримка бізнесу за сприяння служби зайнятості зміцнює партнерські відносини та допомагає  роботодавцям зберегти робочі місця, а людям – утриматися на робочих місцях», - зазначає заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Майже  42 тисячі роботодавців взяли участь всеукраїнському  опитуванні

Анкетування роботодавців: служба зайнятості продовжує всеукраїнське  опитування

Опитування роботодавця: ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці

Ефективна  співпраця: служба зайнятості продовжує всеукраїнське  опитування 

Державним центром зайнятості запроваджено опитування роботодавців щодо задоволеності наданням послуг державною службою зайнятості. Опитування проводилося на інтернет-ресурсі державної служби зайнятості «Єдине соціальне середовище зайнятості» з 12 червня 2019 року.

Станом на 1 липня 2020 року, в опитуванні взяло участь майже 42 тисячі роботодавців, з них 59% – з чисельністю працівників до 10 осіб, 26% – малі підприємства (від 11 до 50 осіб), 12% – середні (від 51 до 250 осіб), 3% – великі підприємства (понад 250 осіб).

Розподіл роботодавців, які взяли участь в опитуванні за основними видами економічної діяльності: торгівля та ремонт автотранспортних засобів – 25%, надання послуг (ремонт побутових техніки, салони краси) – 25%, сільське господарство – 15%, освіта – 6%, промисловість – 6%, охорона здоров’я – 4%, державне управління, оборона, соціальне страхування – 4%, транспорт, складське господарство, поштова діяльність – 4%, будівництво – 4%, решта роботодавців представлена по інших видах діяльності (7%).

Серед послуг державної служби зайнятості, якими користувалися роботодавці, що взяли участь в опитуванні, більшість становить «підбір працівників» (47%) та «надання інформаційно-консультаційних послуг» (37%). Послугами з «професійного навчання безробітних на замовлення роботодавців», «залучення громадян до участі у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру», надання компенсації єдиного внеску при працевлаштуванні безробітних на нові робочі місця» скористалися від 5% до 6% роботодавців, що пройшли анкетування.

Що ж очікують опитані роботодавці від співпраці зі службою зайнятості: 46% – чекають нових інструментів стимулювання та фінансової підтримки роботодавців, 24% – спрощення процедур подання передбачених законодавством звітів та інформацій, 15% – можливість використання електронних та зручних комунікацій з клієнтами, 15% – очікують оперативне та максимальне якісне задоволення потреб у необхідних працівниках.

«Такий вид комунікацій з роботодавцями, як здійснення онлайн опитування, є ефективним і потребує продовження,  адже діяльність служби зайнятості спрямована на задоволення потреб клієнтів, ми змінюємося для підвищення ефективної співпраці. Ми намагаємося докласти максимум зусиль, щоб співпраця з роботодавцями була продуктивною та корисною», – повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Нагадаємо, опитування проводиться на веб-сторінці «Єдине соціальне середовище зайнятості». Для участі у ньому необхідно завітати на головну сторінку ДСЗ чи обласного центру зайнятості до розділу «Опитувальник роботодавця» та заповнити анкету. Доступ до сторінки можливий як з персонального комп’ютера так і  мобільних пристроїв.

Тож, пропонуємо роботодавцям поділитися досвідом співпраці зі службою зайнятості, висловити свою думку про послуги, якими користувалися, а також надати пропозиції щодо їх вдосконалення. Запрошуємо роботодавців долучитись до опитування! Не зволікайте, нам важлива думка кожного!

На Кіровоградщині переважає «міське» безробіття

Зайнятість та безробіття населення у сільській місцевості Кіровоградщини  

Протягом січня-червня 2020 року послуги базових центрів зайнятості отримали 31,0 тис. зареєстрованих безробітних, у тому числі 44,2% (13,7 тис. осіб) мешканці сільської місцевості та 55,8 % (17,3 тис. осіб) жителі міських поселень.

Чисельність працевлаштованих за сприянням державної служби зайнятості становила 10185 осіб, зокрема 61,9% (6308 осіб) мешкали у сільській місцевості та 38,1% (3877 осіб) проживали у міських поселеннях.

Для профілактики безробіття та пом’якшення дисбалансу на ринку праці державною службою зайнятості здійснюється професійна орієнтація громадян.

У січні-червні 2020 року профорієнтаційними послугами було охоплено 21,8 тис. осіб, які мали статус безробітного, зокрема 50,1% (10,9 тис. осіб) з числа сільських мешканців та 49,9% (10,9 тис. осіб) проживають у місті.

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня безробітних вимогам роботодавців, за направленням служби зайнятості протягом січня-червня 2020 року професійне навчання проходили 1902  безробітних, з яких 67,6% (1285 осіб) мешканці сільської місцевості та решта (617 осіб) жителі міських поселень.

У громадських та інших роботах тимчасового характеру у січні-червні 2020 року взяли участь 4112 осіб, з них 67,9% (2793 особи) мешканці сільської місцевості та 32,1% (1319 осіб) жителі міста.

Станом на 1 липня 2020 року статус безробітного мали 18,1 тис. осіб, зокрема 35,2% (6,4 тис. осіб) сільські мешканці та 64,8% (11,7 тис. осіб) мешканці міських поселень.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Кому на Кіровоградщині пропонують найвищу заробітну плату?

 

Станом на13 липня 2020 року кількість вакансій зареєстрованих у базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості становила 1756 одиниць.

Трійку лідерів за затребуваністюочолили робітничі професії: найбільший попит спостерігається на кваліфікованих робітників з інструментом, робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин.

До ТОП-10 актуальних вакансій, у яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату, увійшли:

  1. Прохідник (гірничо-видобувні роботи) (30 000 грн);

  2. Електромеханік з підіймальних установок (26460 грн);

  3. Електромеханік підземної дільниці (25284 грн);

  4. Начальник відділу (21527 грн);

  5. Гірник очисного забою (21 472 грн);

  6. Головний технолог (20 000 грн);

  7. Диспетчер гірничий (19 918 грн);

  8. Керуючий відділенням (19 000 грн);

  9. Інженер-конструктор (електроніка) (18170 грн);

  10. Головний економіст (17983 грн).

На Кіровоградщині з початку року 25 осіб з інвалідністю пройшли професійне навчання

 

Кухар, продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, масажист, слюсар-ремонтник, оператор комп’ютерного набору та ін. – такі професії здобули цьогоріч особи з інвалідністю за підтримки служби зайнятості Кіровоградщини.

Так, протягом січня-червня 2020 року, за направленням центрів зайнятості області професійне навчання проходили 25 осіб з інвалідністю, з урахуванням рекомендацій індивідуальних програм реабілітації. Для організації професійного навчання осіб даної категорії використовувалась база 3 навчальних закладів та 12 підприємств області.

Від початку 2020 року професійне навчання осіб з інвалідністю проводилось за 14 професіями, спеціальностями та напрямами. За груповою формою у навчальних закладах проходили навчання 11 осіб, з них 1 – в Одеському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Крім того, з метою адаптації на робочому місці та набуття практичних навичок, для осіб з інвалідністю регулярно організовується професійне навчання безпосередньо на виробництві. Цьогоріч, 14 осіб з інвалідністю пройшли навчання на підприємствах області й по закінченню були успішно працевлаштовані.

Посткарантинний ринок праці: прогноз Державної служби зайнятості

Майбутнє ринку праці: топ-8 змін після карантину

 

Державна служба зайнятості зробила свій прогноз щодо перспектив розвитку сфери зайнятості під час і після карантину. Він допоможе шукачам роботи вчасно адаптуватися до змін і ефективно їх використати.

Ринок праці Кіровоградщини зазнав певних змін з початку введення карантину та обмежувальних заходів. Якщо характеризувати в цілому, то спостерігається збільшення чисельності осіб, які з метою пошуку роботи та отримання матеріальної допомоги звертаються до центрів зайнятості. Також характерним є зменшення попиту роботодавців на робочу силу.

Але, незважаючи на карантинні обмеження, служба зайнятості Кіровоградщини продовжує працевлаштовувати громадян. Фахівці міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості дистанційно підбирають для безробітних підходящі вакансії, а для роботодавців – кваліфікований персонал. Так, за І півріччя 2020 року за сприяння Кіровоградської обласної служби зайнятості працевлаштовано 7762 осіб.

ТОП-8 змін на ринку праці

 форми дистанційної зайнятості будуть вдосконалюватися. Більш деталізовано будуть відображені аспекти переведення працівників на такі умови роботи, збереження зарплати та поєднання такої зайнятості з можливістю більше уваги приділяти сім’ї та вихованню дітей. На рівні компаній це подекуди спричинить додаткові витрати на зміну внутрішніх процесів;

 дистанційна робота підвищить попит й на дистанційне навчання;

 працівники робитимуть вибір на користь легальної зайнятості. Краще мати роботу зі скромним, але гарантованим заробітком та можливістю отримання лікарняного, аніж товстий зарплатний конверт і перспектива втрати роботи будь-якої миті;

 роль держави зростатиме. Вже сьогодні роботодавці звертаються за підтримкою до служби зайнятості задля збереження робочих місць;

 обираючи професію, нашим громадянам необхідно буде зважати на те, чи є вона затребуваною на ринку праці. Якщо ні, то саме цій людині загрожуватиме скорочення у першу чергу.

 значення гігієни праці та безпеки на виробництві посилиться;

 уже зараз потрібні програми, які забезпечать недопущення погіршення становища жінок, адже вони, насамперед, припиняють виконувати трудові обов’язки через догляд за дітьми;

 зросте усвідомлення важливості солідарності замість індивідуалізованих рішень. Стає зрозуміло, що добробут одних людей залежить від добробуту тих, хто їх оточує.

Усі ці тенденції знайдуть своє відображення на ринку праці України, тож їх слід враховувати як шукачам роботи, так і роботодавцям.

Що необхідно зробити мешканцям Кіровоградщини аби безкоштовно стати слухачами глобальної освітньої платформи?

Онлайн-освіта: у мешканців Кіровоградщини є унікальний шанс стати слухачами платформи Coursera

Онлайн-курси на платформі Courséra та інших освітніх ресурсах доступні зареєстрованим безробітним

Про міжнародну освітню платформу Coursera, яка пропонує онлайн-курси від найкращих університетів світу, днями йшла мова під час інформаційного вебінару, що був проведений фахівцями Кіровоградського міськрайонного центру для зареєстрованих безробітних.

«Сьогодні, у період оголошеного карантину, глобальна освітня платформа Coursera надає унікальний шанс безробітним громадянам безкоштовно пройти онлайн-курси від найкращих університетів. Це гуманітарні науки, психологія, підприємництво, економіка, ІТ-технології та багато іншого, що дає можливість працездатним особам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування. Віднедавна безробітні можуть обрати будь-який напрям поглиблення рівня знань, оскільки до їхньої уваги – понад 3800 навчальних програм», – повідомила начальник відділу активної підтримки безробітних Олена Чумаченко. 

Вони дізналися, що навчання на Courséra є асинхронним, тобто студенти можуть переглядати лекції чи робити домашні завдання в різний, зручний для них час, на відміну від синхронних курсів, в яких студенти та викладач взаємодіють одночасно у чітко визначеному вузькому часовому проміжку.

Для того аби присутні зрозуміли суть платформи Courséra, їм наочно проілюстрували всі можливості платформи, показали, яким чином слід фільтрувати програми, обирати мову та напрями навчання, наголосивши при цьому, що сервіс є не тільки сучасним, а й зручним і доступним для користувачів.

Тривалість курсів на платформі Coursera є різною: від шести до десяти тижнів. Навчання містить відеолекції, консультації, обговорення на форумах, завдання та тести. Після успішного закінчення курсу слухачі отримують сертифікати.

Фахівчиня окреслила кроки, які необхідно зробити зареєстрованому безробітному аби розпочати онлайн-навчання:

1. Звернутися до свого кар’єрного радника, вказати ім’я та електронну адресу, на яку має прийти запрошення на навчання; 

2. Після одержання запрошення – перейти за посиланням у листі, створити свій акаунт та обрати курси для навчання.

Також О. Чумаченко повідомила, що зарахування слухачів буде здійснюватися до 30 вересня 2020 року, а навчання за курсами має бути завершене до 31 грудня 2020 року.

Наприкінці вебінару учасники отримали вичерпні відповіді на запитання та всі необхідні контакти для зворотнього зв’язку.

«Як показала практика, незважаючи на будь-які обставини нашого життя, головне – це прагнення до знань, а можливість завжди знайдеться. Тож не зволікайте, спробуйте і пам'ятайте: нові знання – нові можливості», – наостанок повідомила О. Чумаченко. 

Близько1500 підприємців звернулися за отриманням державної фінансової підтримки по частковому безробіттю

 

Близько 1500 ФОПів Кіровоградщини звернулися по допомогу з часткового безробіттю на період карантину

Близько1500фізичних осіб-підприємців, які не використовують найману працю, і які вимушено не працювали у період карантину, звернулися до центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину. Із загальної кількості підприємців найбільше –по місту Кропивницький та району.

Діяльність ресторанів, надання перукарських послуг, надання послуг мобільного харчування, роздрібна торгівля одягом у спеціалізованих магазинах, роздрібна торгівля деталями та приладдям для автотранспортних засобів,пасажирський наземний транспорт міського та приміського сполучення, ІТ-галузь, надання бухгалтерських послуг, роздрібна торгівля непродовольчими та продовольчими товарами, надання послуг з манікюру– це неповний перелік галузей діяльності фізичних осіб-підприємців, які вже звернулися до центрів зайнятості області за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Робоча група обласного центру зайнятості для розгляду пакетів документів, поданих роботодавцями та ФОПами для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, розуміючи важливість цієї фінансової підтримки для кожного з них, засідає щоденно та активно опрацьовує подані документи.

Для отримання додаткової інформації щодо отримання такої фінансової допомоги від держави, фізичним особам-підприємцям необхідно звернутись до центрів зайнятості або філій обласного центру зайнятості за місцем їх реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Самостійно ознайомитись з порядком отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантинуможна завітавши на інтернет-ресурс Державної служби зайнятості до рубрики«Допомога по частковому безробіттю».

  

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Понад 1000 мешканців Кіровоградщини, які залишилися

без роботи у період карантину, отримають фінансову допомогу

 

Близько 300 роботодавців отримали позитивні рішення на

отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину

Скільки ФОПів Кіровоградщини, які не використовують найману працю, отримають допомогу по частковому безробіттю?

Понад 1000 найманих працівників, які тимчасово залишилися без роботи на період карантину, найближчим часом отримають допомогу по частковому безробіттю.

Це  стало можливим завдяки державній програмі надання допомоги по частковому безробіттю, яка діє, у т. ч. й на Кіровоградщині, для роботодавців малого та середнього бізнесу та є однією із соціальних гарантій для них у період карантину.  

Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину, насамперед, покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів. Зазначена програма набирає обертів й на Кіровоградщині.

Станом на 16 червня 2020 року обласний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю 282 роботодавцям області, з них 68 – це фізичні особи-підприємці, які не використовують найману працю.

Нагадаємо, більш детальну інформацію щодо виплати допомоги по частковому безробіттю можна отримати у будь-якому центрі зайнятості за місцем Вашого перебування.

Крім того, пропонуємо відвідати Інтернет-ресурс державної служби зайнятості, де у рубриці «Допомога по частковому безробіттю», усі охочі можуть детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодо порядку отримання ​допомоги по частковому безробіттю: https://www.dcz.gov.ua/storinka/dopomoga-po-chastkovomu-bezrobittyu-na-period-karantynu-0

 

 

Н. Борисова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

До уваги клієнтів служби зайнятості! Карантин не перешкода: для Вас працюють навчальні онлайн-сервіси

 

Сьогодні служба зайнятості є майданчиком надання широкого спектру послуг, зокрема й через електронні сервіси. Пропонуємо шукачам роботи ознайомитись з освітніми платформами, які допоможуть розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, а також отримати нові знання для професійного зростання та саморозвитку. Серед них: Освітній портал Державної служби зайнятості (https://skills.dcz.gov.ua/), Дія. Цифрова освіта (https://osvita.diia.gov.ua), Прометеус (https://prometheus.org.ua), Coursera (https://www.coursera.org) та інші.

Онлайн-освіта на багатьох платформах є платною, але деякі з них, у період пандемії, зробили свої курси безкоштовними. Міжнародна платформа Coursera відкрила, через служби зайнятості, безкоштовний доступ до своїх освітніх програм для безробітних (3 800 онлайн-курсів за вибором).

Мета ініціативи – допомогти охочим працівникам розвинути додаткові знання та навички для працевлаштування. Сполучені Штати Америки, Колумбія, Коста-Ріка, Греція, Малайзія, Панама, Україна та Узбекистан є першими країнами, для яких ця ініціатива стала доступною.

Державному центру зайнятості як державній установі надано до 30 вересня 2020 року доступ для реєстрації 25 тис. безробітних на платформі Coursera та їх безкоштовного навчання до кінця 2020 року.

                       

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

Державна підтримка: скільки роботодавців Кіровоградщини вже отримали допомогу по частковому безробіттю?

 

«На сьогодні програма надання допомоги по частковому безробіттю роботодавцям з числа малого та середнього підприємництва в Кіровоградській області вже працює», –повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян. Ця державна програма спрямована, насамперед,на збереження робочих місць, а надалі – стимулювання активності та відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів із протидії поширенню коронавірусної інфекції.

Б. Стоян розповів про порядокотримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.Він відмітив, що кошти надаються роботодавцеві для здійсненнявиплат працівникам у разі втрати ними частини зарплати внаслідок зупинення чи скорочення діяльності підприємства внаслідок карантину. Програма діє в період карантину та протягом 30 днів після його закінчення.

«Станом на 20 травня цього року ми отримали від роботодавців майже 171 пакет документів, з них обласний центр зайнятості ухвалив позитивні рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину 127 роботодавцям області. За результатами прийнятих рішень 593 найманих працівника, які тимчасово залишилися без роботи на період карантину, найближчим часом отримають допомогу по частковому безробіттю», – розповів Б. Стоян.

Для охочих детально ознайомитись з покроковою інструкцією щодопорядку отримання допомоги по частковому безробіттю, Б. Стоян запропонував завітати д Інтернет-сторінку державної служби зайнятості у рубрику «Роботодавцям» (підрубрика «Допомога по частковому безробіттю на період карантину»), де, у зрозумілій формі, висвітлено зазначене питання.

Б. Стоян, звертаючись до роботодавців, які зупинили чи скоротили діяльність на період карантину, закликав їхзвертатися до центрів зайнятостіщодо отримання такої допомоги: «Ми готові до співпраці.Наша мета – допомогти роботодавцям максимально зберегти робочі місця,працівникам– мати роботу, а державі– попередити підвищення рівня безробіття».

З початку карантину службою зайнятості Кіровоградщини працевлаштовано понад 4000 мешканців області  

Незважаючи на введення карантину та встановлення обмежувальних заходів з метою захисту вашого здоров’я, державна служба зайнятості, як система державних установ, продовжує працювати: безробітним сприяє працевлаштуванню, а роботодавцям – здійснює добір персоналу.

Так, у період карантину, з 12 березня по 13 травня, службою зайнятості працевлаштовані 4389 мешканців Кіровоградщини, які звернулися по допомогу у працевлаштуванні до служби зайнятості.

Нагадаємо, людина, яка втратила роботу, може звернутися до будь-якого, зручного для неї центру зайнятості або філії обласного центру зайнятості. На період карантину виплата допомоги по безробіттю здійснюється без особистого відвідування безробітним центру зайнятості, з першого дня реєстрації.

Реєстрація у службі зайнятості теж спрощена. Шукачеві роботи потрібно подати (на електронну пошту центру зайнятості або через скриньку для кореспонденції безпосередньо в центрі зайнятості) лише дві заяви: про надання статусу безробітного та про призначення допомоги по безробіттю. Крім того, Віднедавна подати заяву про надання чи поновлення статусу безробітного та заяву про призначення чи поновлення допомоги по безробіттю можна й на онлайн-порталі державних послуг «Дія».

Розмір допомоги по безробіттю розраховується для кожної особи індивідуально, він залежить від страхового стажу людини, її заробітної плати та причини звільнення.

Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру (стаття 22 закону «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття»).

Мінімальний розмір допомоги по безробіттю на період карантину становить 1 тис. грн на місяць. Максимальний розмір не може перевищувати чотирикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не більше 8 408 грн на місяць.

На Кіровоградщині перші 12 підприємств отримають допомогу по частковому безробіттю

Близько 70 мешканців Кіровоградщини отримають кошти завдяки механізму допомоги по частковому безробіттю

Програма фінансової підтримки малого та середнього бізнесу на період карантину почала діяти. Насамперед вона покликана зберегти робочі місця, а надалі – стимулювати відновлення бізнесу після завершення дії обмежувальних заходів.

На сьогодні обласним центром зайнятості прийнято 12 позитивних рішень щодо надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину близько 70 працівникам.

«Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центрами зайнятості, працівникам, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, за зверненням роботодавця із числа суб’єктів малого та середнього підприємництва, для її виплати працівникам. Право на звернення з метою отримання допомоги мають роботодавці – як юридичні особи, так і приватні підприємці», розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.

Допомога по частковому безробіттю: підтримка роботодавців в період карантину

Про співпрацю державної служби зайнятості з роботодавцями в період карантину та про зміни у законодавстві, які спрямовані на підтримку найманих працівників роботодавців сфери малого та середнього підприємництва, йтиметься сьогодні й зазначеній статті.

Слід зазначити, що на сьогодні вже прийняті правові рішення, які мають забезпечити збереження трудового потенціалу на період карантину. Це, зокрема, і доповнення статтею 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», якою регламентується надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.

Закон, яким внесені вказані зміни (Закону України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30 березня 2020 року  540-IX), набрав чинності 02 квітня 2020 року. Перша редакція вказаної статті 47-1 передбачала, що допомога надаватиметься тільки тим роботодавцям, які займаються виробництвом. Це, зрозуміло що, значно обмежувало коло роботодавців, які зупинились в період карантину.

Тому, невдовзі, до закону були внесені зміни. Ці зміни набрали чинності 18 квітня 2020 року.

З 28 квітня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 року № 306 «Про затвердження Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», яка регламентує процедуру надання коштів. Також Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про виділення Мінекономіки 4,7 млрд грн для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття на безповоротній основі.

Слід відмітити, що деякі  роботодавці і раніше звертались до центрів зайнятості щодо отримання допомоги по частковому безробіттю. Але таке право повноцінно може бути реалізовано тільки відносно звернень, починаючи з 28 квітня 2020 року.

Для охочих детально ознайомитись з цим питанням, пропонуємо завітати на Інтернет-сторінку ДСЗ, де у рубриці «Роботодавцям», підрубриці «Допомога по частковому безробіттю на період карантину», розмішена, у вигляді зрозумілої інфографіки, покрокова інструкція «Як роботодавцю отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину», вигляді зрозумілої інфографіки.

Проте, вважаємо за необхідне зупинитися на кожному кроці, які дії роботодавця та служби зайнятості необхідно зробити аби отримати зазначену допомогу.

Перший крок – це вибір центру зайнятості для звернення. Це має бути міськрайонний центр зайнятості чи філія обласного центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування. Роботодавець може звернутись протягом 30 календарних днів з дня зупинення чи скорочення діяльності.

Другий крок – підготовка і подання пакету документів. Він складається із заяви, копії наказу із зазначенням дати початку зупинення / скорочення діяльності, відомостей про працівників та довідки державної податкової служби про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за 6 місяців.

Третій крок – подання документів. Пакети документів можуть бути подані через скриньку, поштою чи скановані копії подаються електронною поштою, а оригінали їх, в подальшому, надаються до центру зайнятості.

Четвертий крок – це дії працівників центру зайнятості, які перевіряють документи на предмет відповідності правовим актам. У разі виявлення помилок, роботодавець протягом 5 робочих днів може їх виправити.

Пятий крок – протягом 3 робочих днів обласним центром зайнятості приймається рішення стосовно надання допомоги. Звертаю увагу, що пакет документів подається до базового центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості, а рішення приймається саме обласним центром зайнятості.

Шостий крок – укладення договору між базовим підрозділом ДСЗ та роботодавцем.

Сьомий крок – це щомісячне подання роботодавцем відомостей про осіб, у яких є право на допомогу. Центр зайнятості протягом 3 робочих днів після отримання коштів перераховує їх роботодавцю. Зазначу, що не мають права на отримання допомоги, серед іншого, працівники, які працюють за сумісництвом та мають право на пенсію. І зрозуміло, що допомога надається відносно належно оформлених найманих працівників.

Восьмий крок полягає у перерахуванні роботодавцем коштів працівникам у строк не більше ніж 3 робочі дні. Після цього, не пізніше ніж протягом 5 календарних днів, роботодавець має подати до центру зайнятості копії відповідних відомостей.

Зазначаємо, що розмір допомоги не може бути вище розміру мінімальної заробітної плати, яка складає 4723 грн. Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду.

Допомога не надається відносно працівників, які отримують оплату часу простою, та працівників, які не працюють внаслідок перебування у відпустках, у тому числі без збереження заробітної плати.

Нагадуємо також, що зупиненням чи скороченням діяльності роботодавця є таке зупинення (скорочення), яке призвело до часткового або повного скорочення тривалості робочого часу працівників.

Детальні консультації з питань такого зупинення найкраще отримувати у відповідних уповноважених державних органів, зокрема в управлінні Держпраці.

Консультації з питань надання допомоги є можливість отримати у працівників Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості за телефоном (05251)2-24-81 та у відділі організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості за телефоном 0(522) 32-08-01.

Користувачів соціальної мережі Фейсбук запрошуємо завітати до сторінки обласного центру зайнятості і ознайомитись у рубриці «Електронний кадровий клуб» з такою інформацією.

Звертайтесь та забезпечуйте фінансову підтримку своїх працівників!

У службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 1871 вакансію

Які професії є найзатребуванішими на Кіровоградщині під час карантину?

 

Станом на 4 травня 2020 року кількість безробітних, зареєстрованих у Державній службі зайнятості, становить 456,8 тис. осіб, що майже на 148,5 тис., або на 48% більше, ніж станом на відповідну дату минулого року (на 4 травня 2019 року кількість безробітних становила 308,3 тис.

Зокрема, від початку дії карантину, тобто з 12 березня 2020 року, статус безробітного отримали майже 156 тис. громадян.

При цьому кількість вакансій в умовах економічного спаду зменшилася до 53 тисяч (станом на початок травня), що майже на 60% менше, ніж було в травні минулого року.

Однак у період дії карантину продовжують працювати підприємства, які забезпечують життєдіяльність країни: продуктові та господарські магазини, комунальні служби, лікарні, аптеки, транспортні підприємства, пошта, фінансові та інші установи.

Так, станом на 4 травня, кількість вакансій зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини становила 1871 одиницю.

Наразі є попит роботодавців на працівників у сфері сільського та лісового господарства, у сфері торгівлі та послуг, у сфері логістики (кур'єр, водій, вантажник, підсобний робітник, укладальник-пакувальник, завідувач складу), у сфері охорони здоров'я і надання соціальної допомоги (медичні сестри, соціальні працівники), у сфері забезпечення правопорядку (охоронець, сторож).

Також є вакансії для професіоналів і фахівців із досвідом роботи бухгалтерів, обліковців, лікарів, а також для кваліфікованих робітників електрогазозварників, дорожніх робітників, слюсарів-ремонтників, електромонтерів.

Додаткові кошти: Уряд виділив 6 мільярдів гривень на виплати безробітним

27 квітня Кабінет Міністрів України на позачерговому засіданні ухвалив постанову «Про виділення коштів для надання фінансової допомоги Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття», а також затвердив  Порядок використання виділених коштів. 

Цим документом передбачено надання 6 млрд грн на подолання ситуації, що склалася на ринку праці у зв’язку із запровадженням карантину.

Згідно з постановою кошти розподілятьу такий спосіб:

·      1,277 млрд грн – для виплати допомоги по безробіттю. Ці кошти буде адресовано, зокрема, на забезпечення виплат збільшеної на період карантину мінімальної допомоги (з 650 грн до 1000 грн), а також на виплату допомоги по безробіттю у період карантину з 1 дня реєстрації в державній службі зайнятості.  

Нагадаємо, що на період карантину для осіб, які звільнилися з роботи за власним бажанням, не застосовуються вимоги щодо скорочення виплати допомоги по безробіттю строком до 90 днів. 

·      4, 723 млрд грн – для виплати допомоги по частковому безробіттю. Ці гроші виплачуватимуть роботодавцям – представникам малого та середнього бізнесу ­­-  за кожну годину, на яку працівникові було скорочено тривалість робочого часу, (із розрахунку двох третин тарифної ставки, встановленої працівникові, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (4723 грн).

«Прийнята постанова, якою виділено 6 млрд грн, дозволить вирішити дві наші ключові цілі. Перша - це забезпечити реальну допомогу тим людям, які зараз, на жаль, вже втратили роботу. А друга допомогти роботодавцям з виплатою зарплат працівникам і тим самим запобігти звільненню, зберегти робочі місця», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Фахівці яких сфер економіки є найзатребуванішими на Кіровоградщини?

 

Ситуація на ринку праці Кіровоградської області характеризується постійним попитом на фахівців (7,1%), на працівників сфери торгівлі і послуг (11,9%), на кваліфікованих робітників з інструментом (25,4%) та на робітників з обслуговування, експлуатації і контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування і машин (25,8%).

За сприяння служби зайнятості у 2020 році міськрайонними центрами зайнятості, міськрайонними та районними філіями обласного центру зайнятості працевлаштовано майже 1,0 тис. безробітних громадян. Рівень працевлаштування безробітних громадян становив 5,1%. Також було працевлаштовано 1,1 тис. громадян, які перебували на обліку в центрах зайнятості.

У середньому на одну вакансію претендувало 6 осіб: серед кваліфікованих робітників з інструментом на одну вакансію претендувало 2 особи, серед фахівців – 6 осіб, серед робітників з обслуговування технологічного устаткування – 6 осіб, серед  працівників торгівлі та сфери послуг – 7 осіб, серед технічних службовців – 11 осіб, серед кваліфікованих робітників сільського господарства – 18 осіб.

Топ-10 вакансій з найвищою заробітною платою на Кіровоградщині

  

Станом на 01 квітня 2020 року кількість вакансій, заявлених роботодавцями до служби зайнятості Кіровоградської області, становила 2363 одиниць.

У розрізівказаної у вакансіях заробітної плати, найвищий рівень оплати пропонується у таких вакантних посадах:

·    Прохідник30000 грн (15 вакансій);

·    машиніст бурової установки25000 грн(26 вакансій);

·    гірник очисного забою 23000 грн (24 вакансій);

·    начальник станції (організація робіт по перевезенню вантажів залізничним транспортом) 22000 грн (1 вакансія);

·    начальник відділу мікро-, малого та середнього бізнесу – 21527 грн (1 вакансія);

·    гірник очисного забою21472 грн (12 вакансій);

·    керуючий відділенням (банківська справа) 19000 грн (12 вакансій);

·    головний бухгалтер 18900 грн (1 вакансія);

·    інженер-конструктор (електроніка) 18170 грн (1 вакансія);

·    електрослюсар (слюсар) черговий та з ремонту устаткування 18010 грн (2 вакансії);

Якщо Вас зацікавили представлені вакансії звертайтеся до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

Надання послуг службою зайнятості Кіровоградської області

військовослужбовцям, які брали участь

в антитерористичній операції(операції об’єднаних сил)

З початку року понад 30 учасників АТО (ООС) працевлаштувались за сприяння служби зайнятості

Більшість зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини атовців– молодь до 35 років

 

У січні-лютому2020 року послугами служби зайнятості області скористалися554безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції(операції об’єднаних сил) (далі – АТО (ООС)),  з них38осіб з інвалідністю.Допомогу по безробіттю отримували 520учасниківАТО (ООС).

Серед учасників АТО (ООС), зареєстрованих у службі зайнятості області, 54,0% – особи віком до 35років, 27,9% –особи від 35 до 45 років, 18,1% – старше 45 років.

Розподіл за освітою безробітних з числа військовослужбовців, які брали участь в АТО (ООС) є наступним: особи з професійно-технічною освітою становлять42,0%; з вищою –30,8% та з початковою і середньою – 27,2%.     

Усічні-лютому2020 рокувсього отримали роботу 33учасника АТО (ООС), з них2особиз інвалідністю.

Структура робочих місць, на які були працевлаштовані учасники АТО (ООС) є наступною.За розділами класифікацій професій: 36,8% учасників АТО (ООС) працевлаштувалися на місця робітників з обслуговування, експлуатації, складання устаткування та машин;26,3% –на місця працівників сфери торгівлі та послуг; 15,7% – на місця службовців, керівників, менеджерів; по 5,3% – на місця кваліфікованих робітників з інструментом; на місця, що не потребують спеціальної підготовки; на місця професіоналів та на місця кваліфікованих робітників сільського господарства,тощо.

За видами економічної діяльності: по 21,1% були працевлаштовані у переробній промисловості та у сільському, лісовому та рибному господарстві; по 10,5% – в оптовій та роздрібній торгівлі; ремонті автотранспортних засобів;у державному управлінні й обороні; та у діяльності у сфері адміністративного обслуговування; тощо.

Усічні-лютому2020 року до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 24учасника АТО (ООС).

Для забезпечення відповідності професійно-кваліфікаційного рівня вимогам роботодавців професійне навчання за направленням державної служби зайнятості проходили22учасника АТО (ООС).

Станом на 1 березня 2020 року статус безробітного мали452 особиз числа учасників АТО (ООС), з них 422особи отримували допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги по безробіттю становив5737грн., що на 1028грн. більше, ніж станом на 1березня 2020 року. 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

На Кіровоградщини відкритими є близько 150 вакансій із зарплатою понад 15 тисяч

 

У базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості існує ряд професій, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам 10 тисяч гривень на місяць і більше.Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини зареєстровано 223вакансіїіз заробітною платою від 10000 до 15000 грн та 142 вакансія із заробітною платою.

Доволі високим залишається попит на працівників водіїв, представників будівельних  та сільськогосподарських професій, а також майстрів швейної справи.

Що ж до розподілу за районами Кіровоградщини, то у Кропивницькому районі представлено 174 вакансії із зарплатою понад 10 тисяч, 86 вакансій у  Маловисківському,57 у Долинському, 17 у Світловодському, 8 у Олександрійському, 6 у Знам’янському, 5 у Голованівському, по 2 вакансії у Благовіщенському та Новоукраїнському районах та по 1 вакансії у Гайворонському, Новоархангельському, Новомиргородському та Петрівському районах нашої області.

Це вакансії за такими професіями як тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, головний інженер, лікар загальної практики-сімейний лікар, майстер гірничий підземної дільниці, електрогазозварник, механік, контролер-касир,головний бухгалтер, геолог та ін.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії  – звертайтесь до міськрайонних центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації надання послуг роботодавцям Кіровоградського обласного центру зайнятості

Близько 3 тис. безробітних області  долучились цьогоріч до громадських та інших робіт тимчасового характеру

 

З початку поточного року до громадських та інших  робіт тимчасового характеру долучилися близько 3 тис. безробітних громадян, мешканців області.

Слід зазначити, що громадські та інші  роботи тимчасового характеру останнім часом набули популярності,  адже вони є своєрідним ланцюжком між роботодавцями і громадянами, які шукають роботу. Так, для безробітних, які не можуть у силу різних причин знайти постійну роботу, це можливість отримати хоч і тимчасовий, але ж гарантований заробіток. А для роботодавців – можливість залучити до виконання тимчасової роботи додаткову робочу силу.

Крім того, люди, які виконують тимчасові роботи, мають можливість відновити й певним чином вдосконалити свої професійні навички або набути додаткових, що також позитивно впливає на їхнє подальше працевлаштування. Слід зазначити, що ці роботи мають особливе значення саме для безробітних із сільської місцевості, адже іноді вони стають єдиним джерелом доходів для сімей цієї категорії громадян.

Легалізація трудових відносин: фахівці служби зайнятості відвідали понад 1000 підприємств Кіровоградщини

Соціальна відповідальність: служба зайнятості Кіровоградщини проводить інформаційну роботу щодо легальної зайнятості

 

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, викорінення прихованої зайнятості – один з ключових напрямків роботи усіх державних органів.

Центри зайнятості області та філії Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з представниками Державної служби України з питань праці проводить інформаційну роботу з роботодавцями щодо ведення соціально-відповідального бізнесу.

Мета відповідних заходів – насамперед, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи. Так, наприклад, упродовж лютого цього року фахівцями центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості проведено близько 200 інформаційних семінарів, засідань круглих столів, нарад та зустрічей, до участі в яких залучено 358 роботодавців. Під час цих заходів піднімається питання дотримання норм трудового законодавства, забезпечення соціальних гарантій найманих працівників, соціальні та економічні переваги від використання легальної праці та легальної виплати заробітної плати найманим працівникам.

З метою розширення кола роботодавців, які співпрацюють із службою зайнятості з питання підбору персоналу, проведення випереджувальних заходів щодо викорінення випадків незадекларованої праці та покращення умов праці найманих працівників, упродовж лютого фахівці центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості відвідали понад 1000 суб'єктів господарювання різних форм власності. Під час зустрічей обговорювалися шляхи та перспективи співпраці щодо вирішення кадрових потреб роботодавців, підвищення конкурентоспроможності підприємств, нові можливості та сервіси служби зайнятості, що допоможуть роботодавцям.

«Роботодавці завжди є і клієнтами служби зайнятості, і її соціальними партнерами у реалізації державної політики зайнятості населення. Саме тому служба зайнятості намагається побудувати ефективні методи та нові рівні гармонійної взаємодії з роботодавцями у вирішенні їх кадрових потреб. Соціально відповідальний роботодавець має неухильно дотримуватись законодавчих вимог щодо обов'язковості укладання трудового договору з найманим працівником, своєчасно інформувати центри зайнятості про потребу в працівниках, а служба зайнятості має для цього всі можливості», – зазначає заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Робота щодо легалізації зайнятості проводиться службою зайнятості й з шукачами роботи: регулярно організовуються заходи, спрямовані на підвищення рівня поінформованості та усвідомлення громадянами важливості легальної зайнятості, що є гарантією соціальної захищеності.

За сприяння служби зайнятості  безробітні громадяни опановують англійську мову

 

Чимало роботодавців області прагнуть укомплектувати своє підприємство працівниками, які володіють англійською мовою незалежно від інтенсивності її використання  в роботі.

«Віднедавна служба зайнятості, завдяки соціальному проекту з вивчення іноземних мов «Skills Academy», надає всім охочим безробітним  можливість безкоштовно вивчити англійську мову», – зазначила Вікторія Бернікова, начальник відділу організації профнавчання обласного центру зайнятості.

Нагадаємо, що Державною службою зайнятості (Центральним апаратом) та ГО «Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Українська студентська спілка» укладено меморандум про співробітництво, у рамках якого реалізовується соціальний проект «Lingva Skills». Цей проект дає можливість шукачам роботи, зареєстрованим в службі зайнятості, вивчити англійську мову.

Онлайн-курс включає інтерактивну гейміфіковану веб-програму для тренування мовних навичок та інших аспектів вивчення мови, а також форму зворотного зв'язку з викладачем і базу поширених запитань для спрощення процесу навчання. Зазначений курс враховує особливості менталітету українців, адаптований до реалій країни і особливостей рідної мови.

В. Бернікова розповідає: «Сьогодні вивчення іноземних мов – це ще один з важливих кроків служби зайнятості у підвищенні конкурентоспроможності безробітних громадян на ринку праці. За минулий рік та січень-лютий цього року більше 200 безробітних громадян виявили бажання покращити свої знання англійської мови».

Громадяни, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні, та мають бажання пройти безкоштовне онлайн навчання англійській мові, можуть звертатися до центрів зайнятості за місцем перебування.

На Кіровоградщині безробітні працевлаштовуються на новостворені робочі місця

 

Ефективність роботи служби зайнятості, що забезпечує додержання державних гарантій зайнятості та соціального захисту громадян від безробіття, в значній мірі залежить від налагодження конструктивної взаємодії з роботодавцями.

«Наша діяльність щодо сприяння зайнятості місцевих мешканців неможлива без щоденної тісної співпраці з роботодавцями, які водночас є одними з головних наших клієнтів», – зазначила Наталія Борисова, начальник відділу організації надання послуг роботодавцям обласного центру зайнятості.

За словами Н. Борисової, в умовах сучасного ринку праці служба зайнятості сприяє продуктивній співпраці з роботодавцями у напрямку забезпечення задоволення кадрових потреб. Це, зокрема: надання послуг з добору працівників; організація професійного навчання безробітних з урахуванням поточної та перспективної потреб ринку праці під конкретні замовлення роботодавців; підтримка конкурентоспроможності громадян на ринку праці шляхом видачі ваучерів; підбір працівників на тимчасові робочі місця шляхом організації проведення громадських та інших робіт тимчасового характеру; оперативне укомплектування вакансій шляхом організації та проведення ярмарків (міні-ярмарків вакансій), а також різні консультаційні та інформаційні послуги.

Варто зауважити й про вагомі стимули для роботодавців, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують на них безробітних за направленням служби зайнятості. Такі працедавці мають можливість отримати компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих осіб.

Цьогоріч на нові робочі місця з наданням компенсації єдиного внеску вже працевлаштовано 17 безробітних до роботодавців, які провадять свою діяльність у сфері послуг населенню, торгівлі, громадського харчування тощо.

У березні безробітні Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути близько 30 професій

 

У березні поточного року безробітні громадяни, які зареєстровані у службі зайнятості, можуть безкоштовно пройти професійне навчання за 28 спеціальностями. Це професії манікюрника, оператора котельні, покоївки, покоївки, швачки, фрезерувальника та ін.

Навчання здійснюється у Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ) – спеціалізованих навчальних закладах сучасного європейського рівня для дорослого населення. ЦПТО ДСЗ створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації.

До мережі ЦПТО ДСЗ входять 11 навчальних закладів. У березні навчання відбуватиметься у 9 з них, що розміщені у Дніпрі, Івано-Франковську, Краматорську, Одесі, Рівному, Сумах, Харкові, Львові, Полтаві.

03 березня  – кондитер;

04 березня  – педикюрник з додатковим модулем «Вміння виконувати манікюрні роботи», водій автотранспортних засобів (категорія В);

05 березня  – плодоовочівник, кондитер;

06 березня  – електрогазозварник;

10 березня  – касир торговельного залу, слюсар з механоскладальних робіт, візажист;

11 березня  – електрогазозварник, молодша медична сестра з догляду

за хворими, манікюрник;

12 березня – електрогазозварник;

13 березня – продавець непродовольчих товарів;

16 березня – контролер-касир, монтер кабельного виробництва;

17 березня – покоївка, рихтувальник кузовів, молодша медична сестра з догляду за хворими, штукатур;

18 березня – перукар (перукар-модельєр);

19 березня – покоївка, робітник зеленого будівництва;

20 березня – столяр;

23 березня – обліковець з реєстрації бухгалтерських даних, фермер, налагоджувальник верстатів і маніпуляторів з програмним керуванням, робітник з комплексного обслуговування й ремонту будинків;

24 березня – електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

26 березня – касир торговельного залу;

26 березня – продавець непродовольчих товарів;

30 березня – робітник з комплексного обслуговування будинків, адміністратор, підприємницька діяльність у сфері малого бізнесу, лицювальник-плиточник;

31 березня – перукар (перукар-модельєр).

Безпосередньо за направленням Кіровоградського обласного центру зайнятості, безробітні можуть у березні здобути професії тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва. Навчання розпочинається 11 березня відповідно.

Умови направлення на навчання:

 повна загальна середня або професійно-технічна освіта;

 повноліття (не менше 18 років);

 медична довідка з допуском до професії.

Для безробітних громадян, які зареєстровані в службі зайнятості, професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Якщо вас зацікавила можливість професійного навчання за вказаними професіями, за більш детальною інформацією звертайтеся до Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

 

Відділ організації профнавчання Кіровоградського обласного центру зайнятості

Мешканці Кіровоградщини можуть безкоштовно здобути вищу освіту за сприяння служби зайнятості

 

Торік близько 50 мешканців Кропивниччини безкоштовно здобули вищу освіту

 

Шукачі роботи Кропивниччини можуть безкоштовно стати фахівцями однієїз  галузей економічної діяльності

 

Однією із дієвих послуг служби зайнятості щодо сприяння підвищенню конкурентоспроможності громадян на ринку праці є видача ваучерів на навчання. Це реальний шанс, який надається громадянам певних категорій, здобути новий фах чи підвищити кваліфікацію за вже набутою професією. Для роботодавців – це можливість мати необхідний кваліфікований персонал.

Фахівчиня територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Соколівської об'єднаної територіальної громади пані Лариса, яка у вересні минулого року, розпочала навчання у ПВНЗ «Кропивницький інститут державного та муніципального управління» за спеціальністю «Соціальна робота»,отримавши у Кіровоградському міськрайонному центрі зайнятості ваучер на навчання, і сьогодні опановує нові знання. Жінка зазначає, що людина повинна навчатися протягом усього життя:«Якщо ми втрачаємо бажання засвоювати нове, ми не зможемо нарівні конкурувати з тими, хто постійно вчиться і збагачує свій обсяг знань. Оволодіння новими навички та вміннями у соціальній роботі - це вимога сьогоднішнього дня».

Цієї ж думки її однокурсниця, пані Олена, яка працює в обласному краєзнавчому музеї завідувачем квиткового бюро. Вона вважає, що така послуга служби зайнятості, як проходження професійного навчання шляхом отримання ваучера – це реальний шанс здобути вищу освіту за рахунок держави та бути затребуваним на ринку праці. Пані Олена впевнена, що здобуття спеціальності «Соціальна робота» допоможе їй розкрити свій потенціал та значно розширити перспективи у професійній сфері.

Слід відмітити, що на сьогодні перелік професій, за якими можна отримати ваучер на навчання та які користуються попитом на ринку праці, налічує 53 професії та спеціальності. За ваучерами можна навчатися на фахівців різних галузей економічної діяльності. Так, шукачі роботи Кіровоградщини можуть стати професіоналами у сфері сільського господарства, будівництва, харчових технологій, транспорту, інформаційних технологій та ін.

Громадяни самостійно визначають професію або спеціальність, за якою будуть отримувати освітні послуги, а також форму та місце навчання. Ваучер видається одноразово, його оплата здійснюється Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Загалом, у минулому році правом на отримання ваучера за сприяння центрів зайнятості області скористалися 48 громадян, які мають роботу, але прагнули розширити свої професійні можливості для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці.

Фахівці обласного центру зайнятості запрошують тих, хто зацікавився цією послугою служби зайнятості звертатися до найближчого центру зайнятості чи філії обласного центру зайнятості, або завітати на інтернет ресурс обласного центру зайнятості, де можна отримати корисну інформацію щодо організації професійного навчання та інших послуг служби зайнятості.

На ринку праці Кіровоградщини серед безробітних переважають чоловіки

 Службою зайнятості Кіровоградщини, з метою покращення ситуації на регіональному ринку праці, надаються соціальні послуг населенню та роботодавцям.

За статтюрозподіл зареєстрованих безробітнихстаном на 01 лютого 2020 року виглядає так: у загальній кількості зареєстрованих безробітних, чоловіки становили – 8,9 тис. осіб (або 52,7%), жінки – 8,0 тис. осіб ( 47,3%).

За віковими групами: 29,0% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років; 28,3% – у віці від 35 до 45 років; 42,6% – у віці понад 45 років.

За освітою: 30,0% зареєстрованих безробітних мали вищу освіту, 37,5% –професійно-технічну, 32,5% – загальну середню освіту.

За видами економічної діяльності: серед зареєстрованих безробітних  47,2% – у сільському, лісовому та рибному господарстві; 10,7% були зайняті у торгівлі та ремонті; 10,0% – у державному управлінні; 9,9% – у переробній промисловості; 4,4% – у транспорті; 3,3% – у охороні здоров’я тощо.

 Розподіл зареєстрованих безробітних станом на 01 лютого 2020 року

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського

обласного центру зайнятості

Стан ринку праці Новоукраїнського району станом на 1 лютого 2020 року

За січень 2020 року послугами Новоукраїнської районної філії Кіровоградського ОЦЗ скористались 1086 осіб, які мали статус безробітного, це на 8 осіб менше, ніж в січні 2019 році.

За сприяння Новоукраїнської районної філії протягом січня 2020 року знайшли роботу 6 безробітних, що на 9 осіб менше відповідного періоду минулого року.

На громадські роботи з благоустрою населених пунктів та інші тимчасові роботи направлено 46 осіб, що на 20 осіб менше, ніж у минулому році.

Станом на 01.02.2020 року мали статус безробітного 1034 особи , що на 15 осіб більше відповідного минулорічного періоду.

Допомогу по безробіттю отримує 912 безробітних.

За звітний період до Новоукраїнської районної філії надійшло 53 вакансії (у 2019 –75).

Станом на 1 лютого 2020 року в районній філії зареєстровано інформацію про потребу в 38 працівниках на вільне робоче місце. Навантаження на одне робоче місце станом на 1 лютого 2020 року склало 27осіб.

В січні 2020 року на обліку в Новоукраїнській районній філії перебувало 8 осіб із числа демобілізованих учасників бойових дій. Станом на 01.02.2020 року на обліку перебуває 8 безробітних із вказаної категорії.

Бухгалтерія на першій лінії вогню: історія фінансиста з Кропивницького

 

Олена Подойнікова – оптимістична, цілеспрямована та життєрадісна жінка. Проте, мало хто здогадується, що за її щирою та відкритою посмішкою прихована відповідальність за велику сім’ю та робота на першій лінії вогню.

За освітою Олена Олексіївна економіст, має 33 роки професійного досвіту на підприємствах різного профілю не лише на рідній Кіровоградщині, але й за її межами.

«Так склалася доля, що залишившись без роботи, я звернулась до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості по допомогу у пошуку роботи. Фахівцями служби зайнятості було запропоновано багато варіантів, проте, деякі вакансії не підходили мені, а деяким роботодавцям, не зважаючи на досвід роботи, не підходила я. Та ось з’явилась вакансія фінансиста у нашому 42-му батальйоні і мій особистий консультант запропонувала мені укласти контракт на військову службу в Збройних Силах України. Я з радістю звернулась до військової частини і, швидко знайшовши спільну мову з майбутнім роботодавцем, погодилась на працевлаштування», – розповідає О. Подойнікова.

За словами Олени Олексіївни, вона вирішила змінити мирне середовище на службу у зоні проведення АТО/ООС, адже відчувала необхідність зробити свій внесок у добробут нашої держави:  «Я  патріот своєї Батьківщини, саме тому мене найбільше мотивувало те, що я маю змогу своєю роботою, хоч і з «тилу», захищати наших воїнів, опікуючись їхнім стабільним грошовим забезпеченням».

Досить швидко (усього лише за два тижні) пройшовши усі перевірки, у жовтні 2017 року Олена Олексіївна була зарахована до 42-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї мотопіхотної бригади та підписала контракт. Не минуло й місяця, як у складі свого нового колективу жінка вирушила до однієї з найгарячіших точок: села Водяного Ясинуватського району Донецької області (поблизу селища Піски) для несення військової служби. Цілий рік пані Олена була відповідальною за грошове забезпечення наших бійців.

За словами ексвійськовослужбовиці, перебування на першій лінії вогню накладає величезний відбиток на усе подальше життя, та професійну діяльність зокрема: «Небезпека згуртовує. Мене оточували чудові люди, особистості та справжні герої, завдяки яким усі прикрощі військового життя долалися легше. Я дуже люблю свою роботу і готова виконувати її будь-де: і вдома, на мирній території, і у складних умовах, коли майже над головою лунали вибухи».

Проте, життя непередбачуване, івнаслідок сімейних обставин пані Олені довелося залишити військову службу.

Повернувшись до рідного Кропивницького, військовий фінансист зрозуміла, що необхідно шукати роботу. Не пройшло багато часу – вона отримала пропозицію очолити новостворений сектор обліку матеріального забезпечення та соціальних послуг відділу бухгалтерського обліку Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Уже більше року Олена Олексіївнає частиною злагодженого відділу бухгалтерського обліку обласного центру зайнятості, який працює навирішення важливого завданнясоціального забезпечення безробітних громадян.

«Ми пишаємось тим, що разом з нами працює людина, яка зробила свій внесок у забезпечення миру в Україні. Висока порядність, професіоналізм та відданість своїй професії, щира готовність допомагати людям, які опинилися у важких життєвих умовах,щоб принести максимальну користь нашим громадянам та державі в цілому, свідчать про людяність та патріотизм Олени Олексіївни», – зазначає директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Лілія Колесник.

 

Відділ інформаційної роботи Кіровоградського обласного центру зайнятості

У 2019 році 255 учасників АТО знайшли роботу за сприяння служби зайнятості Кіровоградщини

У 2019 році 10 атовців Кіровоградщини відкрили власну справу за сприяння служби зайнятості

 

У минулому році мали статус безробітного 1164 безробітних з числа військовослужбовців, з них 5,8% – особи з інвалідністю, 56,7% – молодь віком до 35 років, 32,3% – з вищою освітою.

Минулоріч працевлаштовано 255 учасників АТО (ООС), з них 4 – за умови компенсацій роботодавцям витрат єдиного соціального внеску, 10 – відкрили власний бізнес, отримавши одноразово допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності; 64 – були забезпечені тимчасовою роботою, з них 13 брали участь у громадських роботах.

Цікаво, що найбільше колишніх воїнів були працевлаштовані в сільському, лісовому та рибному господарстві, а також у переробній промисловості.

Проходили профнавчання 86 учасників АТО/ООС, після закінчення навчання 81 (98,8%) з них працевлаштовані.

Власну справу демобілізовані військовослужбовці започатковували за напрямками: роздрібна торгівля уживаним одягом, надання послуг таксі, розведення овець та кіз, роздрібна торгівля одягом, діяльність ресторанів та надання послуг мобільного харчування (кафе), ремонт обладнання зв'язку, відкриття магазину автоемалей (автофарб та автокосметики), бджільництво (2 особи), перукарські послуги.

Гендерні аспекти ринку праці Кіровоградщини у 2019 році

 

Протягом 2019 року послуги служби зайнятості області отримали 40,2 тис. зареєстрованих безробітних, зокрема 49,0% (19,7 тис. осіб) жінок та 51,0% (20,5 тис. осіб) чоловіків.

За сприяння служби зайнятості протягом 2019 року отримали роботу  21,5 тис. осіб, у тому числі 41,1% (8,9 тис. осіб) жінок, а також  58,9% (12,7 тис. осіб) чоловіків.

Профорієнтаційними послугами було охоплено 38,1 тис. осіб, з них 48,7% (18,6 тис. осіб) безробітних жінок та 51,3% (19,5 тис. осіб) чоловіків.

Для підвищення конкурентоздатності на ринку праці у січні-грудні 2019 року до професійного навчання за направленням служби зайнятості області було залучено 5,1 тис. безробітних, зокрема 32,1% (1,7 тис. осіб) безробітних жінок та 67,9% (3,5 тис. осіб) чоловіків.

Протягом 2019 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 9,3 тис. осіб, з них 54,6% (5,1 тис. осіб) жінок та 45,4% (4,2 тис. осіб) чоловіків.

 Станом на 1 січня 2020 року кількість зареєстрованих безробітних становила 15,0 тис. осіб, зокрема 49,0% (7,3 тис. осіб) жінок та  51,0% (7,7 тис. осіб) чоловіків. 

Співпраця та індивідуальний підхід: у Кіровоградському обласному центрі зайнятості відбулась нарада директорів

 

Учора, 29 січня, у Кіровоградському обласному центрі зайнятості відбулася нарада директорів міськрайонних центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Розпочала нараду Лілія Колесник, директор обласного центру зайнятості, яка підвела підсумки роботи центрів зайнятості області у напрямку надання, упродовж минулого року, послуг населенню та роботодавцям, а також окреслила перспективи розвитку державної служби зайнятості, що були днями оприлюднені на нараді у Державному центрі зайнятості.

Директорка акцентувала увагу присутніх на активізації залучення безробітних громадян до активних програмах сприяння зайнятості. Наголошувалося також на посиленні роботи у напрямку забезпечення зайнятості учасників АТО/ООС, громадян з інвалідністю та з числа ВПО, а також інших категорій населення, які потребують додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню. Крім того Л. Колесник коротко зупинилася на питанні організаційного, та господарського забезпечення діяльності центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

У свою чергу, заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян зупинився на питанні легалізації зайнятості населення. Він відмітив, що служба зайнятості вдосконалює свої підходи у напрямку забезпечення легального працевлаштування незайнятих громадян, і активно долучається до реалізації державних програм та заходів щодо детінізації зайнятості.

«Відповідно до доручення Прем'єр-міністра України Олексія Гончарука, на Кіровоградщині, які і по всій Україні, органами Держпраці здійснюються заходи щодо контролю за додержанням роботодавцями законодавства про працю та зайнятість населення у напрямку недопущення використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, у тому числі шляхом безпосередніх візитів на підприємства. Служба зайнятості долучається до зазначених заходів і проводить широку інформаційно-роз'яснювальну роботу серед роботодавців та безробітних, що спрямована на недопущення порушень чинного законодавства про зайнятість населення, трудового законодавства та забезпечення легальної зайнятості безробітних громадян», – підкреслив Б. Стоян. 

Учасники наради обговорили низку службових питань. Так, значна увага була приділена питанню удосконалення роботи, що спрямована на забезпечення якісного підбору персоналу на замовлення роботодавців та прискорення працевлаштування безробітних. Крім того, мова йшла і про ефективне використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та ін.

Також учасники засідання мали можливість обмінятися досвідом практичної роботи у напрямку підвищення якості надання послуг клієнтам служби зайнятості та поставити доповідачам ті питання, вирішення яких дасть можливість підвищити ефективність надання соціальних послуг клієнтам служби зайнятості.

«Кожен працівник служби зайнятості Кіровоградщини має дбати про найголовніше у нашій роботі – індивідуальний підхід до кожного клієнта, що значно покращить ситуацію на ринку праці не лише нашого регіону, але й України загалом», наголосила наостанок Л. Колесник.

За результатами наради, директорам центрів зайнятості області були надані доручення щодо забезпечення якісного виконання основних завдань Державного центру зайнятості у напрямку реалізації державної політики зайнятості населення.

 

Відділ інформаційної роботи

Кіровоградського обласного центру зайнятості

Зростання безробіття чи сезонні коливання: ситуацію коментує служба зайнятості

Ситуація на ринку праці характеризується позитивною динамікою. Зокрема, за останніми оприлюдненими даними Державної служби статистики України, кількість зайнятого населення у віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні відповідним періодом 2018 року, зросла на 219 тис. осіб та становила 16,6 млн осіб. Рівень зайнятості зріс з 57,2% до 58,3%.

Кількість безробітного населення (за методологією МОП) віці 15-70 років за 9 місяців 2019 року, у порівнянні з відповідним періодом 2018 року, скоротилася на 88 тис. осіб та становила 1,5 млн осіб. Рівень безробіття (за методологією МОП) знизився з 8,6% до 8,1% робочої сили.

Поліпшенню ситуації на ринку праці сприяла діяльність державної служби зайнятості.

Так, у 2019 році кількість роботодавців, які співпрацювали  з центрами зайнятості, збільшилася на 4 тис. та становила 206 тисяч. Клієнтами служби є представники як малого, так і великого бізнесу, які представляють різні галузі економіки. Кількість вакансій у базі даних державної служби зайнятості, у порівнянні з 2018 роком, збільшилася на 39 тис. та становила 1,2 млн одиниць.

Безпосередньо в центрах зайнятості послуги державної служби зайнятості в 2019 році отримали 2,1 млн громадян, які шукали роботу, з них 1 млн мали статус безробітного.

У 2019 році кількість унікальних користувачів сайту державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua)становила 1,9 млн осіб. На початок 2020 року створено 197 тис. електронних кабінетів роботодавців та 248 тис. електронних кабінетів шукачів роботи.

Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості, становила 826 тис. осіб. Більше половини з них були працевлаштовані протягом семи днів з дати звернення до служби зайнятості. Зокрема, на нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 11,4 тис. осіб, отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю та започаткували власну справу 2,4 тис. осіб. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 200 тис. осіб.

У 2019 року за сприяння державної служби зайнятості 139 тис. безробітних проходили професійне навчання. Зокрема, кількість безробітних, які навчалися у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, зросла на 14% та становила 54 тис. осіб. Після закінчення професійного навчання 96% безробітних працевлаштовано.

Станом на 1 січня 2020 року  кількість безробітних, зареєстрованих в державній службі зайнятості, становила 338 тис. осіб та, у порівнянні з відповідною датою 2019 року, зменшилася на 4 тис. осіб.

При цьому, звертаємо увагу, що інформація, поширена у ЗМІ щодо різкого зростання обсягів безробіття у грудні 2019 року, є некоректною, оскільки ринку праці притаманні сезонні коливання. Щорічно влітку потреба роботодавців на працівників, у порівнянні з зимовим періодом, суттєво зростає (у  сільському господарстві, переробній промисловості, транспорті, готельному та ресторанному бізнесі тощо) та, відповідно, скорочується кількість безробітних. Тому порівняння коректно проводити до показників відповідного періоду минулого року.

Детальна інформація  щодо ситуації на ринку праці та діяльності державної служби зайнятості розміщена на офіційному вебсайті державної служби зайнятості у рубриці «Аналітична та статистична інформація» (https://www.dcz.gov.ua/analitics/67).

Крім того, звертаємо увагу на методологічні особливості, які необхідно враховувати при використані даних щодо зареєстрованого ринку праці та безробіттяза методологією Міжнародної організації праці (https://www.dcz.gov.ua/sites/default/files/infofiles/porivnyannya_bezrobitnyh.pdf).

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Найкраща реабілітація – це хороша робота: сприяємо зайнятості

демобілізованих військовослужбовців

З метою забезпечення оперативного вирішення питань працевлаштування та професійного навчання учасників АТО/ООС головою облдержадміністрації видано розпорядження від 16 січня 2020 року №77-р «Про утворення обласної робочої групи та затвердження плану заходів, завдання та форми звіту щодо працевлаштування учасників АТО/ООС».

Серед основних завдань зазначеного розпорядження – сприяння усіх зацікавлених структур щодо забезпечення зайнятості демобілізованих військовослужбовців - учасників АТО/ООС. Слід відмітити, що даним розпорядженням визначено завдання для кожного регіону окремо щодо працевлаштування даної категорії громадян на поточний рік. 

Серед послуг, які надає служба зайнятості: підбір роботи, у т.ч. тимчасової, організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації, надання безробітним, які виявили бажання розпочати підприємницьку діяльність, відповідної організаційної, правової та фінансової підтримки та ін.

«Сприяння адаптації демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО в сучасних умовах ринку праці є одним із основних напрямів роботи обласної служби зайнятості. Заходи, що в цьому плані здійснюються центрами зайнятості та філіями обласного центру зайнятості, спрямовані на відновлення та вдосконалення професійних навичок і вмінь учасників АТО, що є невід’ємною складовою адаптації до життя в мирних умовах, підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці шляхом професійного навчання, а також надання інформаційних, консультаційних, профорієнтаційних послуг з цих питань», – зазначає Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості.

За упродовж минулого року у міськрайонних центрах зайнятості, міськрайонних та районних філіях обласного центру зайнятості були зареєстровані як безробітні 1164 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь у проведенні АТО.  З них 324 особи – працевлаштовані на постійні робочі місця, 86 осіб проходили професійне навчання за сприяння служби зайнятості, 10 осіб започаткували власний бізнес, 64 - брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

Рівень працевлаштування безробітних колишніх учасників АТО/ООС в цілому по області складає 27,8%, проти 24,8% у 2018 році. Найкраще в цьому напрямку спрацювали фахівці Онуфріївської районної філії – 52,3%, Голованівської – 40,0%, Петрівської – 38,2%, Кіровоградського МРЦЗ – 38,0%, Олександрівської – 33,3%, Благовіщенської – 32,0%, Компаніївської – 28,6%.

Онлайн-курси та дистанційне навчання : служба зайнятості запускає освітній портал

«Освітній портал ДСЗ» – новий онлайн-сервіс державної служби зайнятості, який пропонує отримати необхідні знання та навички, що стануть у нагоді на новій роботі: комунікабельність, стресостійкість, креативність, уміння працювати в команді, впевнено користуватись різноманітними програмами та додатками, і ще багато цікавої і корисної інформації.

Навчальні матеріали та відеокурси орієнтовані на розвиток компетенцій безробітних і працевлаштованих, роботодавців і фахівців державної служби зайнятості.

Безробітним новий сервіс допоможе розвивати власні навички, необхідні для вдалого працевлаштування, отримати нові компетенції та пройти професійне навчання. Для тих, хто шукає працівників, освітній портал пропонує інформацію про послуги державної служби зайнятості, які допоможуть швидше знайти необхідного фахівця, а за необхідності – запропонує навчити найбільш підходящого з тих, хто шукає роботу. Для фахівців державної служби зайнятості освітня платформа містить контент, що відповідає їхнім освітнім та інформаційним потребам. Відвідавши вебінари, онлайн тренінги та опрацювавши наведені конспекти, спеціалісти матимуть змогу розвити та удосконалити власні знання і навички, підвищити свій фаховий рівень.

Наразі освітня платформа працює у тестовому режимі. На сервісі вже є доступними курси: «Створення резюме на сайті», «Як знайти роботу своєї мрії», «Створення резюме на сайті», «Як знайти роботу своєї мрії», «Майстерність спілкування з різними клієнтами» та «Підготовка професійних кадрів та запити роботодавців». 

Тож, завітайте на «Освітній портал ДСЗ» який допоможе Вам отримати необхідну інформацію щодо пошуку роботи , підбору персоналу та підвищити власні компетенції. 

На Кіровоградщині середній розмір заробітної плати у зареєстрованих вакансіях складає 6567 грн.

Середній розмір зарплати в зареєстрованих у службі зайнятості Кіровоградщини вакансіях 6567 гривень

На Кіровоградщині вакантні  понад 70 робочих місць із зарплатою понад 15 тисяч

Станом на початок січня 2020 року,усього по Кіровоградському регіону кількість вакансій складала 2031 одиниць.

За розмірами запропонованої заробітної плати, представлені вакансії розподіляються таким чином:

· мінімальна– 407 одиниць;

· від мінімальної до 5000 грн. – 639 од.;

· від 5000 до 7000 грн. – 428 од.;

· від 7000 до 10000 грн. – 373 од.;

· від 10000 до 15000 грн. – 110 од.;

· понад 15000 грн. – 74 од.;

Середній розмір запропонованої заробітної плати у зареєстрованих вакансіях складає 6567 грн.

Відділ статистики та прогнозування Кіровоградського

обласного центру зайнятості

Медичні заклади області потребують близько 100 лікарів

Сьогодні, медичні заклади області потребують близько 100 лікарів. Це такі посади: лікар загальної практики-сімейний лікар, лікар патологоанатом, лікар-кардіолог, лікар функціональної діагностики, лікар приймальної палати (відділення), лікар-акушер-гінеколог, лікар-ендокринолог, лікар-ендоскопіст, лікар-лаборант, лікар-терапевт, лікар-хірург, лікар-педіатр, лікар-офтальмолог, лікар-стоматолог, лікар-інфекціоніст, лікар-анестезіолог та ін.

Серед районів, де найбільше необхідні ці фахівці –Кропивницький, Добровеличківський, Маловисківський, Олександрівський та Голованівський.

Серед вакансій для медичних працівників - 30 вакансій із наданням житла. Такі вакансії у Кропивницькому Маловисківському, Добровеличківському, Голованівському, Компаніївському та Устинівському районах.

Якщо вас зацікавила зазначена інформація,за більш детальною інформацією звертайтеся до служби зайнятості.

Бажаємо успіхів у виборі вкрай необхідної такорисної професії для багатьох людей.

Запроваджено новий сервіс – інститут консультанта роботодавця

У службі зайнятості стартував новий проект - інститут консультанта роботодавця. Основна мета новацій полягає у розширенні підходів до надання послуг роботодавцям з урахуванням специфіки підприємницької активності регіону, особливостей розвитку регіонального ринку праці та загального балансу між попитом і пропозицією робочої сили.

Новий підхід має переорієнтувати роботу спеціалістів по взаємодії з роботодавцями з формальної реалізації визначених законом функцій на задоволення індивідуальних потреб кожного клієнта. «Варто зазначити, що ми хочемо, щоб наші фахівці були обізнані у тих галузях економіки, в яких представлені роботодавці. Це важливо. Насамперед для того, щоб прогнозувати потребу в робочій силі, що значно скоротить час для підбору спеціалістів», - повідомив заступник директора обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Впровадження державною службою зайнятості інституту консультанта роботодавця дозволить: ефективно вирішити проблему «кадрового голоду»; підвищити зацікавленість громадян працювати легально на українських підприємствах; налагодити комунікацію з роботодавцями за допомогою зручних електронних сервісів; підвищити швидкість закриття вакансій; оперативно налагоджувати співпрацю з новоствореними підприємствами; надавати спеціалізовані послуги роботодавцям за цільовими групами; удосконалити систему підбору та професійного навчання безробітних для результативного працевлаштування та ін.

 

 Роботодавцям: Ваш надійний онлайн - помічник - персональний кабінет

Для підвищення рівня взаємодії з державною службою зайнятості, на Інтернет-сторінці служби працює «Електронний кабінет роботодавця» (персональний кабінет). Підприємці, керівники підприємств чи працівники кадрових служб мають можливість створити такий кабінет і спілкуватись з центром зайнятості в он-лайн режимі зі свого комп’ютера чи мобільного телефона (з доступом до мережі Інтернет). Кабінет не замінює безпосереднє спілкування з працівниками центру зайнятості, проте значно підвищує його оперативність та інформаційну складову.

Консультації щодо створення кабінету та роботи в ньому можна отримати у відділі взаємодії з роботодавцями Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості (тел. 0(251) 2-24-81).

Знайти роботу, не виходячи з дому: на Кіровоградщині

працює інтерактивна мапа вакансій

Минулого року фахівці центрів зайнятості та філій Кіровоградського обласного центру зайнятості за допомогою Google maps запровадили інтерактивну мапу вакансій, яка є сучасним інструментом з пошуку роботи та задоволення кадрових потреб роботодавців.

За словами Б. Стояна, заступника директора обласного центру зайнятості, ця мапа, розроблена для зручності надання послуг незайнятим трудовою діяльністю громадянам, а також надасть можливість дистанційно, за допомогою гаджетів чи персонального комп’ютера, здійснювати пошук актуальних вакансій у містах та районах області, за посадою та заробітною платою.

Як експеримент на веб сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у жовтні минулого року у рубриці «Громадянам» було створено вкладку «Інтерактивна мапа вакансій». Станом на 21 січня 2020 року цим електронним сервісом скористалися 28 622 особи.

Від 10000 до 32000: на Кіровоградщині вакантні понад 300 високооплачуваних посад

У базі вакансій Кіровоградського обласного центру зайнятості існує ряд професій, за якими роботодавці готові платити своїм працівникам від 10 до 30 тисяч гривень на місяць. Наразі у службі зайнятості Кіровоградщини таких вакансій зареєстровано 306 одиниць.

Доволі високим залишається попит на інженерів, водіїв, агрономів, представників будівельних та гірничодобувних професій, а також працівників банківської, залізничної та медичної сфер.

Що ж до розподілу за районами, то у Кропивницькому представлено найбільше вакансій із зарплатою понад 10 тисяч – 179, 48 у  Маловисківському, 44 у Світловодському районі, 10 вакансій у Знам’янському, 8 у Олександрійському, 7 у Голованівському, 3 у Новоукраїнському, 2 у Гайворонському та по 1 вакансії у Благовіщенському, Долинському, Новоархангельському, Новомиргородському та Петрівському районах Кіровоградської області.

Це вакансії за такими професіями як сімейний лікар, головний інженер, верстатник широкого профілю, агроном, економіст, електрозварник ручного зварювання, гірник на геологічних роботах, шеф-кухар, бухгалтер, диспетчер станційний, формувальник залізобетонних виробів та конструкцій, енергетик виробництва, машиніст бетоноукладача та ін.

Якщо Вас зацікавили запропоновані вакансії – звертайтесь до Новоукраїнської районної філії  Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Понад 800 працівників РДА Кіровоградщини, які підлягають вивільненню пройшли анкетування

Державна служба зайнятості, відповідно до вимог чинного законодавства про зайнятість населення, забезпечує реалізацію комплексу заходів, націлених на профілактику настання страхових випадків, сприяння мобільності робочої сили та зайнятості населення в регіонах, оперативне реагування на ризики та виклики ринку праці, які є основними механізмами запобігання чи зведення до мінімуму ризиків масового вивільнення працівників, кінцевим результатом яких повинно стати працевлаштування кожної особи.

«Ми робимо все можливе для пом’якшення процесу масового вивільнення працівників районних адміністрацій. Уже сьогодні обласний центр зайнятості має інформацію щодо чисельності працівників, які підлягають вивільненню,по всій області. Ми зацікавлені, аби, справді, допомогти їм працевлаштуватися. Для нас дуже важливо розуміти, де ці люди бачать себе після вивільнення», – зазначив заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Для з’ясування професійно-кваліфікаційного складу осіб, їх професійних уподобань, інтересів та компетенцій, визначення ступеню мотивації та готовності до змін, а також потреб у подальшому працевлаштуванні фахівці центрів зайнятості області та філій обласного центру зайнятості розпочали підготовчі заходи. Ця робота здійснюється шляхом охоплення працівників, які підлягають вивільненню, анкетуванням та профілюванням (за бажанням).

За оперативними даними, профільне анкетування пройшли 818 осіб,які підлягають вивільненню, з них 651 – жінки, 167 – чоловіків. Середній вік вивільнюваних осіб складає 42 роки. За освітою: 346 особа – має вищу економічну освіту, 123 – педагогічну, 86 – технічну, 68 – юридичну та ін.

Середній стаж вивільнюваних осіб на посадах державних службовців становить 13 років. За результатами анкетування300 працівників РДА шукають роботу, 15– виявили бажання започаткувати власну справу, 39– дали згоду на проходження професійного навчання, 32– планують вихід на пенсію. Загалом же чисельність працівників у звіті за формою 4-ПН (Повідомлення про заплановане масове вивільнення) – 1016 осіб.

Б. Стоян переконаний, що кожен, хто потрапляє під цей процес, – досвідчений спеціаліст і має право на роботу, тожфахівці служби зайнятості намагатимуться максимально спростити пошук роботи для вивільнених працівників, не допустити їх тривалого безробіття, знайти свою нішу на ринку праці. У період вивільнення працівників райдержадміністрацій, служба зайнятості бере на себе зобов’язання забезпечити індивідуальний підхід, кожного співробітника буде супроводжувати свій кар’єрний радник, який складе індивідуальний план надання послуг, щоб підібрати роботу максимально швидко, навіть ще до самого звільнення.

Довідково. Слід відмітити, що для злагодженої роботи в умовах масового вивільнення працівників, районними державними адміністраціями створені спеціальні комісії для вжиття заходів щодо мінімізацію наслідків вивільнення працівників та запобігання різкому зростанню безробіття. До складу цих комісій входять і фахівці центрів зайнятості та філій обласного центру зайнятості.

Маєте проблеми зору?Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"