27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти
 

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

Центр надання адміністративних послуг

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи міністерств та відомств

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
Головна

Відділ освіти, молоді та спорту Новоукраїнської
районної державної адміністрації

 

Підсумки 2016/2017 навчального року та пріоритетні завдання

на 2017/2018 навчальний рік

На сьогодні триває реформування освітньої галузі нашої держави, мета якої стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітянський потенціал. Тому перед освітою стоїть завдання формування в молодих українців таких якостей, як прагнення до навчання впродовж життя, постійний пошук найкращих шляхів розв’язання життєвих проблем.

Робота відділу освіти, молоді та спорту Новоукраїнської районної державної адміністрації була спрямована на задоволення освітніх потреб громадян щодо здобуття повної загальної середньої освіти, забезпечення рівного доступу до якісної освіти, реалізацію пріоритетних напрямків розвитку освіти, подолання проблем, вирішення перспективних завдань.

Аналізуючи підсумки минулого навчального року, можемо засвідчити, що за підтримки районної державної адміністрації, районної ради, у співпраці з органами місцевого самоврядування, батьківської громадськості нам вдалося не лише забезпечити стабільну роботу галузі, а й зробити реальні кроки щодо модернізації багатьох освітніх ланок.

Дошкільна освіта

Станом на 01 вересня 2017 року мережа довкілля Новоукраїнського району представлена 19 дошкільними навчальними закладами та 1 НВК.

На території району проживає 1362 дитини віком від 0 до 6 років. Охоплено всіма формами дошкільної освіти - 725 осіб. Від 3-6 років - 777, охоплено 607 дітей, що становить – 78 %. Показник охоплення дітей дошкільною освітою знизився у зв’язку з утворенням ОТГ.

Потужність приміщень становить 778. Черги у дошкільні заклади району відсутні.

У 2017 році у Новоєгорівському дошкільному закладі зроблено ремонт другої половини приміщення і відкрито ще одну групу, що сприяло збільшенню охоплення дітей дошкільною освітою (15 дітей).

На території Новоукраїнського району 1 вересня 2017 року відкрито Помічнянський дошкільний навчальний заклад.

Відповідно до районного плану розвитку дошкільної освіти на 2018-2019 роки, планується збільшення охоплення дітей дошкільною освітою (відкриття додаткових груп на території Рівнянської сільської ради та відкриття дошкільного навчального закладу на території Малотимошівської сільської ради).

У дошкільних навчальних закладах району організовано триразове харчування.

Показник дотримання норм харчування з розрахунку фактичного споживання продуктів однією дитиною у день за основними життєво необхідними продуктами у 2016-2017 навчальному році в середньому склав 74%. Середня вартість харчування у 2016-2017 навчальному році становила20,47 грн., батьківська плата - 9,67грн.

Загальна середня освіта

Упродовж 2016-2017 навчального року діяльність відділу освіти, молоді та спорту спрямовувалася на забезпечення рівного доступу до якісної освіти.

Станом на 1 вересня 2017 року у Новоукраїнському районі функціонують 19 навчальних закладів. З них 6 – опорні навчальні заклади І-ІІІ ступенів та 13 філій. Петрівську загальноосвітню школу І ступеня призупинено з 1 вересня 2017 року. У них навчається 1831 учень.

Усі діти шкільного віку охоплені різними формами навчання: індивідуальною -34 ( кількість учнів у класі становить менше 5 осіб); дітей з особливими потребами – 12, з них – 4 учнів навчаються на індивідуальній формі навчання, 8 - на інклюзивній.

Позашкільна освіта

У навчальних закладах району збережена мережа гуртків. Станом на 1 вересня 2017 року працює 81 гуртків. За напрямками гуртки: спортивні, наукові учнівські товариства, вокальні, танцювальні, художньо-естетичного напряму, театральні, математичні, музейної справи, краєзнавчі, екологічні, історичні, інформатичні, правознавчий та журналістські. Гуртки відвідують 1254 вихованці. Також у сільських будинках культури району до позашкільної роботи залучено 223 учні загальноосвітніх шкіл. Відсоток охоплення учнів позашкільною освітою становить 81 % від загальної кількості учнів (1831).

У 2016-2017 навчальному році відділом освіти, молоді та спорту Новоукраїнської РДА започатковано проведення фестивалю «Таланти Новоукраїнщини».

З метою своєчасного виявлення, підтримки та організації роботи зі здібними та обдарованими дітьми в районному методичному кабінеті створений та постійно поновлюється банк даних «Обдарованість», який у 2016-2017 навчальному році налічував 232 учні.

З метою стимулювання та підтримки талановитих школярів щорічно поновлюються матеріали віртуальної Дошки пошани «Гордість і надія Новоукраїнщини».

Фінансування галузі «Освіта»

Належне функціонування освіти району неможливе без відповідного фінансування. У 2016 році на фінансування галузі «Освіта» було передбачено з урахуванням змін 70123,4 тис.грн. що становить на 13,2 % більше від 2015 року. Протягом року виплачувалася повністю надбавка за престижність праці педагогів в розмірі 20%, відрядження і відшкодування за проїзд вчителям до сільських закладів освіти. Одноразова матеріальна допомога на оздоровлення виплачена в повному обсязі разом з відпускними. У грудні 2016 року виплачено грошову винагороду педагогічним працівникам в розмірі 72 % та премію всім працівникам у розмірі 15 %. У 2016 році придбано шкільний автобус на суму 1320,0 тис.грн.(50% обласний бюджет, 50% співфінансування районного бюджету).

За рахунок обласного бюджету із залишку освітньої субвенції було придбано два навчально-комп»ютерних комплекси в опорні школи (Рівнянська № 5, Новоукраїнська № 8 загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів) на суму 392,0 тис.грн.

Для покращення матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів використано 2108,5 тис.грн., із них за рахунок субвенції з державного бюджету на суму 531,0 тис.грн. було придбано 6 холодильників, 3 промислові електроплити, опалювальний котел «ВАТРА», 12 генераторів , 11 насосів та мультимедійне обладнання для опорних шкіл.

Також було надано гуманітарну допомогу з КНДР у вигляді 7 комп»ютерних комплексів ( конфігурація 10+1), які встановлені в опорних закладах освіти).

Протягом 2016/2017 навчального року проводилися заходи по енергозбереженню закладів освіти, а саме: встановлено 223 вікна та 10 дверей на суму 1656,2 тис.грн. (із них за рахунок субвенції з державного бюджету 709,0 тис.грн.).

Проведені ремонти покрівель, котелень, димових труб , систем опалення на суму 1068,3 тис.грн.

Заклади освіти стовідсотково були забезпечені вугіллям та дровами на опалювальний сезон 2016-2017 років.

На фінансування галузі «Освіта» у 2017 році передбачено з урахуванням змін 61350,0 тис.грн.. Із них за рахунок освітньої субвенції 33764,6 тис.грн. (на оплату праці педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів). Надбавка за престижність виплачується в розмірі 20%. У повному обсязі здійснюються виплати відпускних та одноразової матеріальної допомоги на оздоровлення, видатків на відрядження.

На проведення оздоровчої кампанії 2017 року виділено 373,8 тис.грн. в т.ч. з районного бюджету виділено 140,0 тис.грн., субвенція сільських рад 233,8 тис.грн. Загалом вартість харчування в пришкільних таборах становила 24 грн. на дитину.

На дитячі путівки до оздоровчих таборів було виділено з місцевого бюджету 195,0 тис.грн. із них 5,0 тис.грн.-субвенція Шишкинської сільської ради.

На проведення військово-патріотичної гри «Джура» із районного бюджету було додатково виділено 66,3 тис.грн. ( на харчування учасників змагань, дезінсекцію та заохочувальні призи для переможців гри).

Завдання на 2017/2018 навчальний рік

На підставі результатів аналізу стану та особливостей функціонування освітньої системи району, враховуючи стратегічні завдання розвитку освітньої галузі країни, у 2017-2018 навчальному році ми повинні зосередити свою увагу і зусилля на таких напрямах діяльності:

Зміцнення матеріальної бази навчальних кабінетів, шкільних бібліотек, майстерень та спортивних залів;

Розвиток інформаційно-комунікаційних освітніх технологій, створення та забезпечення функціонування Веб-сайтів всіх навчальних закладів району;

Покращення виховної роботи, запровадження ефективних технологій суспільно-патріотичного виховання, розвиток мережі шкільних музеїв;

Реорганізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення доступу до якісної освіти для сільських учнів;

Поліпшення умов здоров’язберігаючого середовища, створення безпечних умов для учасників навчально-виховного процесу – учнів та працівників навчальних закладів;

Продовжити практику впровадження обов’язкової дошкільної освіти дітей, починаючи з 5 – ти років;

Сприяння підвищенню соціального захисту учасників навчально-виховного процесу;

Забезпечення активізації роботи із запровадження інклюзивного навчання в дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах дітей з особливими потребами.

 Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру
шрифта натисніть на 
клавіатрурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

ЗАКЛАДИ ОСВІТИ РАЙОНУ

 

СПОРТ