27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти
 

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

Центр надання адміністративних послуг

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи міністерств та відомств

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
Головна

 

Калькулятор розрахунку субсидії

 

В Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій.

Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються.

Для оформлення субсидій необхідно заповнити бланки Заяви та Декларації та звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання - для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.

Якщо Ви отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.

У разі виникнення додаткових питань, пропонуємо звернутись до місцевого управління соціального захисту населення або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309.

Більше про програму житлових субсидій можна дізнатись на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua .

 

Зміни в порядку надання житлових субсидій з травня 2016 року

 

  30 квітня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2016 року № 319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесено зміни, зокрема, до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (зі змінами).

 

 Внесеними змінами передбачено:

- розмір субсидії визначається, без урахування пільг, які надаються відповідно до законодавства: у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

- зміну терміну призначення субсидії: субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців (на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня та на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня);

- можливість подання заяви та декларації в електронній формі з використання засобів телекомунікаційних систем, зокрема, з використанням електронного цифрового підпису;

- субсидія на наступний період надається за особистим зверненням такій категорії осіб:

- для орендарів житлового приміщення (будинку);

- осіб, які отримували субсидію на придбання твердого палива та скрапленого газу в попередньому році;

- осіб, яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг протягом опалювального сезону становив «0» грн.

Тобто вказаним сім’ям субсидія призначається на наступний термін за особистим зверненням. При цьому, для орендарів житлового приміщення (будинку) при призначенні субсидії також враховується строк дії договору (субсидія призначається з місяця звернення до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, та до кінця місяця, в якому закінчується строк дії договору оренди) та за умови, якщо орендарю нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року;

- повернення частини невикористаної суми субсидії до державного бюджету організаціями-надавачами послуг з централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) на підставі акта звірки, складеного з управліннями праці та соціального захисту населення;

- залишення на рахунках споживачів частини невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або  вартості 150 кВт електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), яка зараховується як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди;

Крім того, уточнено порядок врахування доходів для призначення житлової субсидії, зокрема, збільшений умовний розмір доходу, який враховується для працездатних осіб (2 прожиткових мінімумів для працездатних осіб),  середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи встановлено мінімальний дохід, що враховується при обчисленні субсидії, у розмірі 2-х прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно 3-х і 4-х прожиткових мінімумів для працездатних громадян.

 Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяців, і розраховується:

 на неопалювальний сезон - з 1 травня по 30 вересня;

 на опалювальний сезон - з 1 жовтня по 30 квітня.

 Субсидія для відшкодування витрат на придбання твердого палива та скрапленого газу, як і раніше, призначається на календарний рік. При цьому,  скасовано норму стосовно призначення субсидії на придбання твердого палива і скрапленого газу на наступний період без звернення громадян. У зв'язку з цим якщо субсидія на придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які отримували субсидію у 2015 році, не призначена на 2016 рік до набрання чинності Постанови, для її призначення має бути подана заява і декларація. Звертаємо увагу, що субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з січня 2016 року.

 За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається по місяць, в якому завершується термін дії договору найму (оренди). Призначення субсидії на наступний період здійснюється на підставі заяви і декларації.

 

За особистим зверненням уповноваженого представника сім’ї призначається:

 

1) субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг;

 2) субсидія за наявності договору найму (оренди);

 3) у разі, якщо розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами не перевищує обсягу визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу протягом  опалювального  сезону («нульові субсидії»).

 

Винятки щодо термінів початку надання субсидії

 

1) у разі звернення із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців з початку опалювального (неопалювального) сезону субсидія призначається з початку такого сезону.

 2) якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, субсидія може призначатися з дня виникнення відповідного права, але не більше ніж за шість місяців до звернення за призначенням субсидії;

 3) у разі підвищення тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо субсидії призначаються протягом трьох місяців з дати їх підвищення.

 

Щодо врахування доходу при призначенні житлових субсидій:

 

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, за попередній календарний рік. Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього  року.

 Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних вищих навчальних закладах і проживають з батьками чи іншими членами родини; призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю) враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

 Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості та не отримують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, у розрахунок субсидії включається дохід на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

 Для фізичних осіб–підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування: для платників єдиного податку І групи, незалежно від отриманих (не отриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб на відповідний місяць. Для ІІ і ІІІ груп мінімальний дохід встановлено в розмірі відповідно трьох і чотирьох прожиткових мінімумів для працездатних громадян. При цьому не враховується дохід, отриманий самозайнятою особою, та дохід від підприємницької діяльності інформацію про які надано ДФС.

 При призначенні субсидії до доходів не враховуються: сплачені аліменти; доходи від розміщення депозитів, оплата праці членів виборчої комісії, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, у тому числі в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів, допомога громадських та благодійних організацій; допомога на поховання, одноразова допомога; частина допомоги при народженні  (усиновленні) дитини, виплата якої здійснюється одноразово; одноразова виплата жінкам, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», державна соціальна допомога на дітей, позбавлених батьківського піклування, щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

 Особам, які беруть (брали) безпосередню участь у проведенні АТО, та/або членам їх сімей до сукупного доходу не враховуються отримані ними у період безпосередньої участі у проведенні АТО грошове забезпечення та інші виплати.

 

Підстави, за яких право на призначення житлової субсидії визначається з урахуванням рішення комісії районної державної адміністрації:

 

- непрацездатним особам, які проживають самі, на понаднормову площу житла;

 - особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, якщо їй нараховується плата за житлово-комунальні послуги, або індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію;

 - будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні  послуги, протягом 12 місяців перед зверненням  за  призначенням  субсидії  (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового  вжитку  або  оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв'язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної  норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними  послугами та медичних послуг, пов'язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень;

 - у разі коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому  приміщенні (будинку) осіб є меншою, ніж кількість зареєстрованих у  такому  приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується виходячи з кількості  зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, які фактично у ньому проживають;

 - якщо  особи,  зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), сплачують  за житлово-комунальні послуги на  розділені особові рахунки, субсидія може призначатися окремо за розділеними особовими рахунками виходячи з кількості зареєстрованих осіб, які сплачують за  послуги  на  такі  рахунки;

 - дитячим будинкам  сімейного типу (з моменту їх створення) та прийомним сім’ям, а також сім’ям (крім багатодітних сімей), у яких не менше року проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановлено опіку  чи  піклування, субсидія  може  бути розрахована  виходячи з кількості дітей, які фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), з  урахуванням  дітей,  які  не зареєстровані  в  ньому;

 - разі відсутності відомостей про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб субсидія призначається виходячи з кількості осіб, зазначених у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за  призначенням житлової субсидії;

 - якщо громадяни, що перебувають у складних життєвих обставинах, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидії, субсидія може призначатися з дня  виникнення відповідного права, але  не більше ніж за шість  місяців  до звернення за призначенням субсидії;

 - для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою  навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних  закладах і проживають разом з батьками  чи іншими членами родини; осіб,  призваних на строкову військову службу), які проживають у сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах, у розрахунок субсидії може включатися місячний дохід на рівні  прожиткового  мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

 Рішення районної державної адміністрації про призначення в  окремих випадках субсидії переглядається у разі:

 - зміни складу осіб, які  зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку),

 - якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед  зверненням за призначенням субсидії (призначенням  субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної  ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги (одноразово) з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної  норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними  послугами  та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням  життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис.  гривень.

 У разі відсутності змін розрахунок субсидії на наступний період здійснюється структурним підрозділом з питань соціального захисту населення без повторного прийняття рішення районної державної адміністрації, виконавчих органів міських, районних у містах рад.

 У разі виникнення додаткових питань щодо порядку надання житлових субсидій, звертатися за телефоном безкоштовної гарячої лінії управління соціального захисту населення  2-25-47.

 

Основне про житлові субсидії по – новому:

можна розрахувати самому

 

Що зміниться при оформленні субсидій?

 

Скоротилася кількість необхідних документів. Нині потрібно лише заповнити заяву та спрощену форму декларації про доходи (без збору довідок про доходи).

Розширили список осіб, які можуть претендувати на субсидію. Тепер для того, щоб особі призначили субсидію, дозволяється володіти кількома житловими приміщеннями або кількома автомобілями.

А також субсидія може призначатися на домогосподарство, де живе працездатна людина, яка не працює.

Не отримували субсидію і сім’ї, що зробили придбання на суму, яка в 10 разів перевищує прожитковий мінімум (тобто більше 11 760 грн). Тепер же єдине обмеження – покупка від 50 000 грн.

Субсидія призначатиметься на рік (а не на опалювальний сезон, як було раніше) і продовжуватися буде автоматично.

Додався важливий пункт. На допомогу зможуть претендувати й особи, які орендують житло, а не лише власники. Для надання субсидії, крім заяви й декларації, потрібно подати договір оренди й оформити на себе особовий рахунок для оплати комунальних послуг. Відкривається він безкоштовно, але лише за згоди господаря помешкання.

Розмір обов’язкового платежу (він лягає в основу розрахунку субсидії) тепер буде підбиратися індивідуально, залежно від розміру щомісячного доходу сім’ї в попередньому році.

 

Увага ! Розрізняємо 2 види житлових субсидій:

1) для відшкодування витрат на оплату  житлово-комунальних послуг;

2) готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Хто має право на отримання субсидії

Право на отримання  адресної безготівкової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, а також субсидії готівкою на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива (далі - субсидія) поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та  громадського житлового фонду, в  тому числі у гуртожитках, - на оплату користування житлом; приватного житлового фонду  та  фонду житлово-будівельних (житлових) кооперативів - на оплату   утримання житла; житлового фонду  незалежно від форм власності - на  оплату комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Субсидія на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива призначається у разі, коли житлове приміщення  не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення.

Якщо для опалення житлового приміщення одночасно використовується тверде та рідке пічне побутове паливо і природний газ або природний газ і електроенергія, субсидія надається тільки на один вид палива.

Якщо в установленому порядку здійснено відключення споживачів від централізованого теплопостачання та населення для обігріву приміщень використовує побутові електроприлади, то для розрахунку субсидій в опалювальний сезон застосовуються соціальні нормативи користування електропостачанням для індивідуального опалення.

Зазначені розрахунки здійснюються на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї та акта обстеження стану зовнішніх і внутрішньобудинкових електромереж на їх відповідність вимогам нормативно-правових  актів, проведених організаціями, які здійснюють обслуговування таких мереж.

 

Коли призначається субсидія?.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з  урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України  обов’язкового відсотка  платежу.

 

Як розраховується розмір субсидії для відшкодування  витрат   на   оплату   житлово-комунальних   послуг?

(В нашому районі таку субсидію можуть отримати мешканці газифікованих будинків та будинків з електроопаленням, які не використовують пічне опалення.)

 

Розрахунки щодо визначення розміру субсидії для відшкодування  витрат  на оплату житлово-комунальних послуг здійснюються в такій послідовності:

 

1) визначається середньомісячний сукупний доход та обов'язкова частка плати за житлово-комунальні послуги у  цьому доході;

2) визначається загальний місячний розмір плати за житлово-комунальні послуги у межах  соціальної  норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами у конкретному населеному пункті;

 

3) визначається розмір субсидії як різниця між вартістю плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного платежу.

 Важливо ! Субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб , яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги,  у тому числі осіб, призваних на строкову військову службу та їх доходів

Як розраховується розмір субсидії для відшкодування  витрат  на  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого  пічного  побутового  палива  і житлово-комунальні послуги?

(цей вид субсидії призначається на житлові приміщення з пічним опаленням)

 

Розрахунки щодо визначення розміру субсидій для відшкодування витрат  на  придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і житлово-комунальні послуги здійснюються у такій послідовності:

1) визначається річний сукупний доход за попередній рік і  обов'язкова частка плати  за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо та житлово-комунальні послуги у цьому доході;

2) визначається розмір плати  за скраплений газ, тверде та рідке  пічне  побутове  паливо  та  житлово-комунальні  послуги на календарний  рік  відповідно до соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами;

3) визначається розмір субсидії як різниця між вартістю плати за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо і комунальні послуги на календарний рік відповідно до соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами і обсягом визначеного платежу;

 4) визначається  розмір щомісячної субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

 

Що таке соціальні нормативи?

Соціальні нормативи - державні соціальні гарантії у сфері житлово-комунального обслуговування, застосовуються  під час надання пільг і субсидій, визначені Постановою ” Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409

 

Який дохід враховуються при обчислення річного сукупного доходу?  

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного сукупного, а для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого  пічного побутового палива - на основі річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з отриманих особами всіх доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб, інформацію про які зазначено у декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії

 

Які норми забезпечення твердим паливом та скрапленим газом  та ціни на них застосовуються при призначенні житлових субсидій?

Мінімальні норми забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 р. № 356.

Норма забезпечення твердим паливом для надання житлових субсидій з розрахунку на домогосподарство на рік – 2,0 тонни.

Норма забезпечення скрапленим газом, який використовується для приготування їжі, для надання населенню житлових субсидій виходячи з розрахунку на домогосподарство на рік:

- 1-2 особи – 2 балони (42 кілограми);

- 3-4 особи – 3 балони (63 кілограми);

- 5 і більше осіб – 4 балони (84 кілограми).

Граничні ціни  твердого палива та скрапленого газу для призначення житлової субсидії встановлені розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від  12.02.2015 року №51-р і складають:

тверде паливо – 1219,48 гривні за одну тонну;

скраплений газ — 156,45 гривні за один балон.

 

Як обрахувати обов'язкову  частку плати  за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо та житлово-комунальні послуги?

Порядок визначення обов'язкової частки плати  за скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо та житлово-комунальні послуги визначено Постановою Кабінету міністрів України від 27 липня 1998 р. № 1156 із 01,10.2014 р, вона визначається наступним чином.

За умови призначення житлової субсидії за користування житлом, його утримання та оплату послуг водо-, тепло-, газопостачання, водовідведення, електроенергії, вивезення побутового сміття та рідких нечистот (житлово-комунальні послуги) в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами, громадяни, які зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні (будинку), сплачують частку середньомісячного сукупного доходу за попередні шість місяців, що передують місяцю звернення, а за придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива - частку їх середньомісячного сукупного доходу за попередній календарний рік (Ро), яка визначається за такою формулою:

 Ро = Кд/КгхРг,

 де Ро - частка плати за послуги для домогосподарства (частка доходу), яка для розрахунку субсидії округлюється до двох знаків після коми;

 Кд - коефіцієнт доходу домогосподарства - відношення розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу до прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, встановленого на дату, з якої призначається субсидія;

 Кг - базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії - два прожиткових мінімуми на одну особу в розрахунку на місяць (Кг = 2);

 Рг - базова норма плати за житлово-комунальні послуги - 15 відсотків середньомісячного сукупного доходу домогосподарства (Рг = 15).

 

Як можна подати заяву та декларацію до управління соціального захисту населення?

Документи можна подати до управління особисто, через уповноважену особу сільської ради або ж направити поштою. До речі, особам, які до 1 травня 2015 року вже оформили житлову субсидію, повторно подавати заяву не треба, вони вже є учасниками програми житлових субсидій

 

Довідка: детальні роз’яснення можна отримати в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації за адресою6м.Новоукраїнка, вул.. Воровського, 60 або за тел. «гарячої» телефонної лінії 2-25-47

Начальник управління Олефіренко Т.П. приймає громадян щоденно, тел. приймальної 2-26-49

Інструкція

про порядок заповнення бланку

Заяви про призначення житлової субсидії

1. Заяву заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг). Особи, які орендують житло, додають до Заяви договір найму (оренди) житла. При цьому, крім Заяви та Декларації, заборонено вимагати від громадян інші документи, довідки тощо.

2. У правому верхньому куті має бути зазначено назва місцевого управління соціального захисту населення, до якого подається Заява.

3. У заяві зазначаються відомості про особу: прізвище, ім’я по батькові, зареєстроване місце проживання (для орендарів – фактичне місце проживання) із зазначенням адреси житла: поштовий індекс, населений пункт, вулиця, номер будинку, квартири), контактний номер телефону, реквізити паспорта громадянина України (серія, номер, ким і коли виданий), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер).

4. У Заяві необхідно підкреслити, на які види послуг призначати субсидію:

- на оплату житлово-комунальних послуг;

- на придбання твердого палива та скрапленого газу (у разі коли житлове приміщення не забезпечується електро-, тепло- або газопостачанням для опалення).

Якщо домогосподарство користується твердим паливом, скрапленим газом та комунальними послугами, необхідно підкреслити все.

5. У Заяві необхідно вказати відомості про житлово-комунальні послуги, якими користується сім’я, зокрема:

1) у графі „Номер особового рахунку” – номер особового рахунку, який міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

2) у графі „Найменування організації, що надає послуги” – назву організації, що міститься у договорі про надання послуг, платіжному документі (квитанції, розрахунковій книжці) на оплату відповідної послуги;

3) у графі „Примітки” зазначається наявність або відсутність засобів обліку, а саме: „є лічильник”або „немає лічильника”.

6. У Заяві необхідно відмітити чи розглядати питання призначення субсидії комісією, створеною місцевими органами влади, що здійснюється на підставі обстеження умов проживання сім’ї.

Рішення про призначення субсидії комісією приймається у таких випадках:

- заявник є непрацездатною особою, проживає один і бажає отримати субсидію на збільшену площу житла;

- особові рахунки відкриті на особу, яка не зареєстрована;

- сім’я протягом 12 місяців перед зверненням здійснила одноразову покупку або оплатила послуги (навчання, будівництва, ремонту, мобільний зв’язок) на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень

7. Відомості, зазначені у Заяві, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Заяви.

 

Інструкція

про порядок заповнення бланку

Декларації про доходи і витрати осіб,

які звернулися за призначенням житлової субсидії

Декларацію заповнює особа, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особа, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг.

У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.

У розділі І:

У позиції 1 вказується: прізвище, ім’я по батькові особи, на яку відкрито особовий рахунок по сплаті житлово-комунальних послуг за місцем реєстрації (або особи, яка фактично сплачує вартість одержуваних послуг).

У позиції 2 необхідно зазначити загальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.

У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих – для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по батькові, дати народження, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі „Примітки” можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.

У розділі ІІ заповнюються відомості про всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога (крім її частини, виплата якої здійснюється одноразово, зокрема, при народженні дитини), стипендія, грошове забезпечення, аліменти, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності, здачі майна в оренду, від продажу майна та немайнових прав, сільськогосподарської продукції, дивіденди, проценти від розміщення депозитів тощо) осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (12 місяців 2014 року) без урахування податку з доходів фізичних осіб. У графі „Джерело доходу” – назва установи, організації, підприємства, де отримується дохід.

У розділі ІІІ вказується інформація про особу, яка здійснила одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.

Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.

 

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю