25 січня відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації.

На нараді були присутні: заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації А.Коломійцев, голова районної державної адміністрації В.Самойленко, перший заступник голови райдержадміністрації В.Куртичан, голова районної В.Савенко, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії головного управління Держпродспоживслужби у Кіровоградській області Ю.Травкін, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації С.Коренюк, начальник УПД ГУНП в Кіровоградській області, майор поліції В.Кальяд, члени  обласної та районної державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, Рівнянський сільський голова В.Неділько.

Під час наради розглянуто питання про встановлення меж епізоотичного осередку в зв’язку з захворюванням свиней на африканську чуму в селі Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області.

Заступник голови державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Новоукраїнській районній державній адміністрації, начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарії управління Держпродспоживслужби в Новоукраїнському районі, головний державний інспектор ветеринарної медицини Новоукраїнського району Н.Маковійчук проінформувала присутніх про ситуацію щодо африканської чуми свиней на території села Рівне Новоукраїнського району Кіровоградської області. Відповідно до результатів дослідження трупа свині у випробувальному центрі державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, експертним висновком від 24.01.2017 року № 000385 п.м./17 встановлено вірус АЧС.

За результатами засідання було прийнято відповідні рішення.

Після завершення засідання усі присутні направилися на чергову зустріч з мешканцями с.Рівне.

Зустріч була обумовлена тим, що мешканці с.Рівне дуже занепокоєні ситуацією, яка склалася в районі. Присутніх найбільше цікавило питання щодо виплати грошової компенсації за вилучених свиней, адже для більшості місцевих жителів вирощування та продаж свиней є майже основним видом заробітку.

За результатами зустрічі керівники області, району та керівники спеціалізованих служб Кіровоградської області запевнили людей, що готуються необхідні документи для відшкодування коштів власникам за утилізоване поголів’я свиней відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2012 року № 1003 "Про затвердження Порядку відшкодування майнової шкоди (збитків), завданої особам внаслідок запровадження карантину (карантинних обмежень) тварин або в зв’язку з проведенням процедур і робіт щодо ліквідації особливо небезпечних (карантинних) хвороб" та відповіли ще на ряд важливих питань, які цікавили людей.