27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти
 

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

Центр надання адміністративних послуг

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи міністерств та відомств

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
Головна

Ми в кожній краплині пісенної зливи, що зветься чарівно «Калиновий спів».

Щовесни у травні, коли в облитих білим цвітом калинових гаях щасливим співом заливаються солов’ї, щедра і гостинна степова Кіровоградщина збирає талановитих синів і дочок української землі, які сплітають пісенний вінок під фестивальним рушником Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».

27-28 травня Кіровоградщина була долучена до найяскравішого співочого свята – XXVI-го Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів».  26 років зачаровує, дивує, захоплює своєю неповторністю, вишуканістю й високою естетикою самобутнє культурно-мистецьке народне дійство.

Новоукраїнщину представляла делегація у складі голови Новоукраїнської районної  державної адміністрації Самойленка В.В. та аматорських колективів центрального палацу культури «Ювілейний» та Новоукраїнського будинку культури №1, Комунального закладу культури №1.

Родзинкою цьогорічного фестивалю-конкурсу стала презентація автентичного національного вбрання «Врода калинова» та сучасного одягу в українському стилі.  Творча делегація Новоукраїнського району була відзначена дипломом  за кращу презентацію автентичного та сучасного українського національного вбрання «Врода калинова».

За традицією почесні гості пісенного свята уквітчали кущі калини, посаджені на честь десятої та п’ятнадцятої річниць фестивалю. По завершенні церемонії всіх запросили на відкриття виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Калиновий розмай». Новоукраїнський район представив роботу технолога Галини Фулги ПП «Степ-Н» (керівник  Г.П.Арсірій), яка виготовила коровай, що став прикрасою виставки.                                                                                                                                              

У конкурсній програмі фестивалю своє мистецтво представлять солісти, дуети, тріо, квартети, вокальні ансамблі Кіровоградщини, гості з Вінницької, Дніпропетровської, Івано-Франківської, Запорізької, Миколаївської, Полтавської та Київської областей.

Палітру Новоукраїнщини  на  фестивалі-конкурсі  представляли – народний аматорський вокальний ансамбль «Ренесанс» ЦПК «Ювілейний» (керівник О.Горбенко), соліст народного аматорського вокально – інструментального гурту «Сяйво» ЦПК «Ювілейний» Валерій Гур'єв  (керівник А.Бондар), народний аматорський ансамбль народної музики ЦПК «Ювілейний» (керівник О.Зеленков) та народний аматорський вокальний ансамбль «Горицвіт» Новоукраїнського КБК №1 (керівник О.Бойко).

Всі учасники Новоукраїнщини були відзначені високопрофесійним, доброзичливим і компетентним складом журі фестивалю: у номінації «вокальні ансамблі» дипломом I ступеня нагороджений народний аматорський вокальний ансамбль «Ренесанс» ЦПК «Ювілейний», дипломом IІ ступеня нагороджений народний аматорський вокальний ансамбль «Горицвіт» КЗК №1. У номінації «обдаровані діти» диплом I ступеня здобув соліст народного аматорського вокально-інструментального гурту «Сяйво» ЦПК «Ювілейний» Валерій Гур'єв.      Начальник відділу культури і туризму Новоукраїнської райдержадміністрації, Заслужений працівник культури України, Анатолій Бондар –     автор музики  пісні «Весільна» нагороджений дипломом переможця у номінації «кращий твір місцевих авторів» та грамотою Кіровоградського обласного комітету профспілки працівників культури за велику сподвижницьку діяльність, активну участь в житті міста та області, вагомі здобутки по пропаганді української пісні та музичного мистецтва.     

Автор проекту – директор обласного Центру народної творчості, заслужений працівник культури України Валентина Пращур – запросила всіх приєднатися серцем і душею до «Калинового співу», який живить народну культуру силою та любовю до українських традицій. «Пісня наша – це джерело народної наснаги та звитяги. Кожна українська душа не може не співати, кожен українець не може не звучати – така правда, яка щороку підтверджується на «Калиновому співі», – зазначила вона. «Калиновий спів» не схожий на конкурс – це скоріше єднання душ, емоцій та патріотизму. Такий фестиваль доводить – ми ще живі й душа наша хоче співати. Це ще одне підтвердження невмирущості традицій вокального співу у степовому краї».

 

За матеріалами відділу культури та туризму

Новоукраїнської райдержадміністрації

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю