Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

СЕЗОН КУПАННЯ – ЛЕПТОСПІРОЗ!

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що перебігає із гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. В Україні він реєструється в усіх областях, причому зберігається тенденція до подальшого зростання захворюваності. В Новоукраїнському районі за 2016 рік зареєстровано 2 випадки захворювання людей на лептоспіроз. Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації і погіршення прогнозу.

Сірий пацюк — найнебезпечніше джерело лептоспірозу

Резервуаром лептоспір у природі є багато видів диких і домашніх тварин, в яких інфекція може перебігати латентно або у формі хвороби різної тяжкості.

Лептоспіроз належить до природно-осередкових зоонозних інфекцій. Заражені тварини разом з територією, на якій вони перебувають, утворюють природні, міські та змішані осередки лептоспірозу. Природні осередки формують головним чином дикі дрібні гризуни в заболоченій місцевості, приозерних заростях, заплавах річок, вологих лісах. Міські  осередки виникають у населених пунктах і пов'язані з господарською діяльністю людини. В їх утворенні важливу роль відіграють синантропні гризуни, від яких заражаються свійські (велика та дрібна рогата худобасвинісобаки тощо), а також, промислові тварини (лисицівовкидикий кабан, тощо).

Механізми передачі збудника контактний, шляхи передачі — водний, аліментарний, рановий. Зараження відбувається при вживанні контамінованої (ураженої) води і харчів, під час купання, риболовлі, занять водним спортом у забруднених збудниками водоймах, при догляді за хворими тваринами, випадковому потраплянні сечі хворої тварини на пошкоджену шкіру людини. Для проникнення лептоспір достатньо найменших порушень цілісності шкіри.

Початок захворювання гострий, часто раптовий (хворі можуть вказати навіть годину, коли все почалось). З'являються трясучий озноб, гарячка (температура тіла швидко досягає 39-40°С і вище), виражені симптоми інтоксикації — загальна слабкість, сильний головний біль, запаморочення, нудота, блювання, у тяжких випадках вже можливі втрата свідомості, марення, збудження. Біль у ділянці живота може симулювати картину гострого хірургічного захворювання.

Для профілактики та недопущення виникнення захворювання на лептоспіроз заборонено:

- купання в непроточних водоймах;

- використання води відкритих водойм для пиття і господарських потреб.

Необхідно проведення своєчасних заходів по дезінфекції та дератизації територій та приміщень.

При найменшій підозрі на захворювання слід звернутись до медичних спеціалістів, самолікування небезпечне.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, що в Новоукраїнському районі пляжів, рекреаційних зон та місць для безпечного відпочинку населення не має.

Бережіть своє здоров’я!

Управління Держпродспоживслужби в