27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти
 

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

Центр надання адміністративних послуг

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи міністерств та відомств

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
Головна

Профілактика гострих отруєнь пестицидами

В даний час широко застосовуються хімічні засоби захисту рослин (пестициди).

Це токсичні речовини, їх сполуки або суміші речовин хімічного або біологічного походження, призначені для знищення, регуляції і припинення розвитку шкідливих організмів, внаслідок яких вражаються рослини, тварини, люди і завдається шкода матеріальним цінностям, а також гризунів, бур’янів, деревної і чагарникової рослинності, засмічуючих видів риб. При не виконанні санітарних правил їх зберігання і застосування можуть виникнути гострі отруєння ними.

Керівники сільгосппідприємств (роботодавці) повинні забезпечити виконання Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві» ДПС 8.8.1.2.001-98 і постійно контролювати їх виконання.

До роботи з пестицидами повинні допускатись працюючі, які пройшли медичний огляд і допущені до роботи з ними, які пройшли спеціальну підготовку та відповідний інструктаж по техніці безпеки їх застосування.

Всі працюючі повинні бути забезпечені спецодягом, засобами індивідуального захисту.

В даний час пестициди застосовуються на полях в основному за допомогою наземної апаратури. Застосування пестицидів авіаційним методом потребує додаткового погодження і отримання санітарного паспорту на експлуатацію аеродрому і проведення таких робіт. Проведення авіаробіт без відповідного погодження – тягне за собою адміністративну відповідальність.

Хімічні засоби (пестициди) повинні застосовуватись під контролем спеціалістів і лише дозволених засобів до використання в Україні.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. У похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10С у виді винятку допускається проведення обробок в денні години.

В зоні роботи з пестицидами необхідно обладнати місця для відпочинку і прийому їжі. Завчасно, але на менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, господарство повинне оповістити населення про місце, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200м від меж ділянки, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи. Забороняється допуск до місць застосування сторонніх осіб, що не мають відношення до роботи з ними.

Приготування і заправка розчинів пересувних агрегатів повинна бути механізована. Всі машини, механізм і апаратура до початку роботи повинні бути відремонтовані, перевірені на герметичність.

При обприскуванні польових культур наземною апаратурою повинні дотримуватись регламенти метеорологічних умов: вентиляторними і штанговими обприскувачами при швидкості вітру до 3 м/с (дрібнокапельно) і 4 м/с (крупнокапельного). Крім цього розташування працюючих стосовно машин і апаратів повинно проводитися з урахуванням напрямку вітру з тим, щоб виключити попадання пестицидів в зону дихання працюючих.

Зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких ферм, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна складати на менше 500м. при штанговому і гербигації дощуванням – 300м.

При застосуванні аерозольних генераторів регульованої дисперсності санітарно – захисні зони повинні дорівнювати відстаням, зазначеним в інструкціях для даного виду апаратури. Обробка посівів в цих зонах допускається при напрямку вітру від населених пунктів і інших об’єктів, що підлягають санітарному захисту.

Мінімальні розміри санітарно – захисних зон між ділянками, що підлягають авіаобробками пестицидами та іншими об’єктами повинні складати:

  • до медоносних пасік в місцях їх постійного розміщення – 5 кілометрів;

  • населених пунктів, тваринницьких ферм, пасовища, водоймищ, джерел водопостачання – 2 км.

Місць виконання інших сільськогосподарських робіт, ділянка де вирощуються овочеві, культури вживані без термообробки (огірки, помідори, кріп, петрушка, редис та ін), фрукти і ягоди – 1км, 3,5 км від місць відпочинку дітей і дорослих.

Тривалість робочого дня з пестицидами не повинна перевищувати 6 годин, а коли застосовуються сильнодіючі та високотоксичні препарати – 4 години. Решту часу працюючі повинні бути зайняті на інших роботах не зв’язаних з використанням отрутохімікатів.

Треба стежити за тим щоб розчини ядів не попадали на одяг, взуття, відкриті ділянки шкіри, а аерозолі в зону дихання. Проведення сільгоспробіт на ділянках де були застосовані пестициди і допуск на них дозволяється тільки після закінчення строків, що гарантують їх безпеку.

Протягом доби забороняється проведення ручних робіт на ділянках, що граничать з полями на яких проводилось обприскування.

Великим значення для профілактики отруєнь має дотримання працюючими правил особистої гігієни. У місцях де проводяться роботи з пестицидами – не можна їсти і курити. Вживати їжу, курити слід у спеціально відведеному місці на відстані не менше 200м від площ, які обробляються. Тут повинен бути умивальник, мило, рушник, запас чистої води, медична аптечка.

Під час роботи з пестицидами, забороняється вживати алкогольні напої, оскільки вони сприяють розвитку тяжких форм інтоксикації. Перед їжею, курінням треба зняти спецодяг, засоби індивідуального захисту, помити руки і обличчя, прополоскати рот.

Вищевказані санітарні вимоги застосування пестицидів повинні виконувати і громадяни при застосуванні їх на присадибних земельних ділянках.

Невиконання працюючими, роботодавцями санітарних правил застосування пестицидів, виникнення аварійних ситуацій – є причиною виникнення гострих отруєнь пестицидами. Ознаками яких є: загальна слабкість, нездужання, нудота, блювота, головокружіння і інші. Ось чому в місцях роботи повинна бути аптечка для надання першої медичної допомоги.

Важливо пам’ятати, що надання першої медичної допомоги при отруєнні пестицидами, не забезпечує цілковитого одужання. Необхідно негайно потерпілого відправити в лікарський заклад, де йому буде надана кваліфікована медична допомога.

Бажано, щоб при цьому зверненні потерпілий чи особа, що його супроводжує знала який препарат застосовувався, що є діючою речовиною. Це необхідно, щоб медичний працівник до якого звернувся потерпілий своєчасно призначив противоотруту (антидот) відповідно симптоматичну терапію.

 

Пам’ятайте – отруєння пестицидами легше попередити, чим лікувати його наслідки!

 

Управління Держпродспоживслужби в

Новоукраїнському районі.

 

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю