Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

Держгеокадастр передав учасникам АТО Кіровоградщини

5,7 тисяч земельних ділянок

Від часу запровадження ініціативи Урядом щодо виділення земельних ділянок учасникам антитерористичної операції у складний для країни час на сьогодні у Кіровоградській області учасники АТО вже завершили процес оформлення у власність 5750 земельних ділянок. Проекти землеустрою затверджені на ділянки загальною площею понад 10 тис. гектарів. Найбільшу кількість земельних ділянок військовим надали у Новомиргородському (757 - площею 1,48 тис. га), Кіровоградському (707 - площею 1,26 тис. га) районах.

Загалом в області учасники АТО та члени родин загиблих військовослужбовців отримали 9452 дозволи на розроблення проектів землеустрою для відведення землі. Після завершення процедури оформлення земельних ділянок військові отримають у власність землі загальною площею понад 17,6 тис. гектарів.

Держгеокадастр прогнозує незначне зниження темпів передачі земельних ділянок учасникам АТО та іншим категоріям громадян у третьому кварталі поточного року в зв’язку із запровадженням нових правил управління сільгоспземлями, що перебувають у державній власності. Згідно із Стратегією раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності, яка була ухвалена Урядом 7 червня поточного року, встановлено паритет між площею земель, переданих у користування на відкритих аукціонах у попередньому періоді та площею землі, що передається безоплатно у співвідношенні 1:0,25. Постановою  розширено повноваження територіальних громад щодо розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності. Вводяться такі уніфіковані правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами – на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі. Цей крок є позитивним для селян, адже стимулюватиме зростання надходжень до місцевих бюджетів  від передачі держземель в оренду, що впливатиме на загальний добробут села.

Разом з тим Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області запевняє учасників антитерористичної операції, що незважаючи на деякі ускладнення щодо надання у власність земельних ділянок в межах норм безоплатної приватизації, зарезервовані для учасників АТО ділянки зберігають свій недоторканний статус. Учасники антитерористичної операції були і залишаються для Держгеокадастру незмінним пріоритетом. Адже своє право отримати земельні ділянки вони заслужили, захищаючи суверенітет і територіальну цілісність нашої держави на Сході України. Відновлення динаміки щодо надання земельних ділянок учасникам АТО і родинам загиблих учасників антитерористичної операції очікується в четвертому кварталі поточного року.

Прес-служба Головного управління

Держгеокадастру у Кіровоградській області