Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

28 вересня перший заступник голови Новоукраїнської районної державної адміністрації В.Куртичан провів нараду з керівниками окремих структурних підрозділів райдержадміністрації та керівниками окремих територіальних органів міністерств і відомств України в районі щодо стану  договірних та фактичних показників оренди земельних ділянок по кожному суб’єкту господарювання в розрізі територій.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Г.Юрчик проінформувала присутніх, що  органами місцевого самоврядування були переглянуті діючі договори оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності на предмет строку дії договору оренди і розміру орендної плати та своєчасної сплати податків (особливо від громадян, які одноосібно обробляють земельні частки). Також був проведений аналіз договірних та фактичних показників оренди земельних ділянок по кожному суб’єкту господарювання в розрізі територій.

В.о.начальника Новоукраїнської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби у Кіровоградській області Р.Грущак повідомив, що згідно списків, наданих сільськими радами, на території району рахується 2444 громадян, які одноосібно обробляють земельні частки (паї). Спільна робота з органами місцевого самоврядування, зустрічі з одноосібниками надали можливість фактично залучити до оподаткування 1804 громадян, якими задекларовано 19181,1 тис.грн. отриманого доходу та 3452,0 тис.грн. податку на доходи фізичних осіб.

За підсумками роботи наради було прийнято протокольне рішення, відповідно до якого керівникам в межах своїх повноважень було доручено продовжити роботу з органами місцевого самоврядування стосовно детального аналізу договірних та фактичних показників оренди земельних ділянок по кожному суб’єкту господарювання та підвищення  результативності заходів щодо повноти нарахування землекористувачам орендної плати за земельні ділянки (особливо громадянам, які одноосібно обробляють земельні частки) та своєчасної сплати вказаного податку.