Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

Забій тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення.

З метою стимулювання поетапного переходу на забій тварин з особистих підсобних господарств населення для реалізації на агропродовольчих ринках лише з організованих боєнь і забійних пунктів та виконання вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» (далі - Закон), Новоукраїнський районний відділ Держпродспоживслужби в Новоукраїнському районі повідомляє, що згідно з ст. 34 Закону:

- забороняється здійснювати забій свійських копитних тварин, диких ссавців, вирощених на фермі, відмінних від зайцеподібних, а також забій свійської птиці та кролів не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл. Ця норма не стосується забою зазначених тварин в обсягах, що не перевищують трьох голів свійських парнокопитних тварин та інших копитних тварин та/або п’яти голів свійської птиці, кролів на день,

- із 01 січня 2025 року продукти, отримані в результаті забою не на бойні, що має експлуатаційний дозвіл, можуть використовуватися виключно для власного споживання або реалізації на агропромисловому ринку кінцевому споживачу в межах 50 кілометрів від місця забою або в області, в якій він здійснений.

Станом на 09 жовтня 2017 року в Новоукраїнському районі відсутні діючі забійні пункти.

Новоукраїнський районний відділ Головного управління

Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.