Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

Україна наблизилася до екватору реформи децентралізації, - Зубко

Україна наблизилася до екватору реформи децентралізації. Про це свідчать не тільки збудовані дитячі садочки, опорні школи чи кілометри нових доріг, а насамперед нова якість послуг у громадах і житті громадян. Про це під час ІІ Всеукраїнського форуму об’єднаних громад заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні можемо говорити про 665 громад, де перші вибори вже пройшли або відбудуться у грудні 2017-го року. Враховуючи громади, які чекають на рішення ЦВК, на початок наступного року буде сформовано 688 ОТГ. І це – наближає Україну до екватору реформи. Адже кількість створених громад конвертується у нову якість життя людей – зручний адміністративний сервіс в ЦНАП, у якісну освіту для дітей та зростання їхньої конкурентоздатності після навчання», - наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, від початку децентралізації збільшуються фінансові можливості громад. «Бюджетна децентралізація збільшила місцеві бюджети з 98,2 млрд у 2015-му до 170,7 млрд у 2017-му. Бюджети ОТГ – із 4.1 млрд до 7,5 млрд. гривень відповідно», - підкреслив Зубко.

Він відзначив, що важливою складовою підсилення громад є наявність необхідної законодавчої бази. «Очікують на прийняття у парламенті ЗУ (2489) «Про службу в органах місцевого самоврядування», ЗУ (4773) – зміни до Бюджетного кодексу щодо добровільного приєднання територіальних громад, ЗУ (6466) щодо добровільного приєднання тергромад до міст обласного значення, ЗУ (7118) щодо управління земельними ресурсами в межах території ОТГ, ЗУ (6403) зміни до Закону "Про регулювання містобудівної діяльності".

«Саме від парламенту залежать прості кроки, які дадуть можливість громадам успішно розвиватись і змінюватись. Наразі у незалежній і європейській Україні з’явилося 665 нових лідерів, які працюють заради успіху своїх громад. Це і є головна перемога реформи децентралізації», - наголосив урядовець.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України