Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

Відповідальність за наслідки конфлікту інтересів

За діяння, пов’язані з конфліктом інтересів, законодавство передбачає таку адміністративну відповідальність:

- якщо особа не повідомила (фактично приховала) про факт реального конфлікту її приватних та публічних інтересів – накладається штраф до 3 400 гривень, а у разі повторності – від 6 800 до 13 600гривень та можливість позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю на 1 рік;

- якщо за наявності реального конфлікту інтересів було вчинено дії або прийнято рішення – на особу накладається штраф до 6 800гривень, а у разі повторності - від 6 800 до 13 600 гривень та позбавлення права перебувати на певних посадах або займатися певною діяльністю на 1 рік;

- якщо особа не виконала законні вимоги НАЗК – застосовується штраф до 4 250 гривень, за повторністю 5 100 гривень.

До того ж, в разі виникнення конфлікту інтересів можливо застосовувати дисциплінарну відповідальність. Також за вчинення дій чи прийняття рішень, що містять в собі ознаки корупційності, норми Кримінального кодексу передбачають відповідальність за корупційні правопорушення як у вигляді штрафу, так і шляхом застосування арешту або обмеження волі, позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю.