Будівництво, архітектура та житлово-комунальне господарство

Територіальні органи міністерств та відомств

Геннадій Зубко: З початком роботи Фонду енергоефективності ми плануємо створити прототип «ProZorro»

Щоб запустити Фонд енергоефективності, потрібні енергоаудити та сертифікати. Ми опрацьовуємо питання про видачу сертифікатів до набрання чинності відповідного закону. Пріоритетом ринку енергоаудиторів є конкуренція, яка б дозволила правильно впливати на ціну їх послуг.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

Він повідомив, що відповідно до закону «Про енергоефективність будівель» запускається процес підготовки енергоаудиторів, в першу чергу, у вузах, які будуть видавати сертифікати. За його словами, коли кількість енергоаудиторів на ринку буде достатньою, вони зможуть створити саморегулівні організації та сертифікувати спеціалістів.

«Закон вступає в дію з 1 липня 2018 року. До цього потрібно розробити форми сертифікатів та методик, за якими визначається енергоефективність будівлі. Далі – створення реєстрів сертифікованих енергоаудиторів. Ми зможемо провести вибіркову перевірку сертифікатів, а енергоаудитори будуть нести відповідальність до позбавлення сертифікату за надання неправильних рекомендацій», — підкреслив Зубко.

За його словами, енергоаудитори не будуть прив’язуватися до клієнтів територіально. «Запустивши Фонд та сертифікацію, ми плануємо створити прототип системи ProZorro. Знаходячись в Києві, кожен зможе отримати пропозиції від компаній з Хмельницького або, наприклад, Запоріжжя. Це важливо, тому що муніципалітети не повинні мати перевагу над споживачем. Нам важливо створити ринок», — повідомив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України