27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

Геннадій Зубко: У квітні маємо підписати угоду з ЄС щодо надання Україні 50 млн євро на проекти Фонду ЕЕ

На початку квітня ми підпишемо технічну угоду з ЄС щодо надання Україні 50 млн євро на проекти до Фонду енергоефективності. ЄС готовий виділити додатково 50 млн євро і в наступному, 2019,році.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в інтерв’ю агентствуІнтерфакс-Україна.

За його словами, в цьому договорі з ЄС важлива не сума, а строк його дії. «Євросоюз готовий п’ять років супроводжувати Фонд, а ми зможемо весь цей час додатково залучати до нього донорів. Наприклад, уряди Данії та Швеції зацікавлені надавати технічну та фінансову підтримку. IFC увійде до спостережної ради Фонду і буде створювати його продукти та процедури», — повідомив Зубко.

Він підкреслив, що технічний офіс Фонду ЕЕ буде систематизувати рекомендації енергоаудиторів. «До 90-х років в Україні було серійне будівництво будинків, тому ми можемо вийти на систематизацію проектів і значно здешевити проектні роботи та рекомендації для домогосподарств», — впевнений Зубко.

За його словами, для отримання фінансування з Фонду необхідно зробити проектну документацію та верифікацію виконаної роботи, після чого Фонд здійснить моніторинг споживання енергії будинку під час опалювального сезону.

«Важливе завдання – розірвати зв’язок клієнта та посадовця, позбавити від прямого контакту та корупційних ризиків. Консультанти Світового банку допомагають розробляти маршрутні карти, де шлях клієнта, партнера-банку та Фонду не перетинаються. Фонд не може ідентифікувати клієнта, він тільки проводить верифікацію поданих документів. Якщо з документами все нормально, підтверджується можливість фінансування. Ми хочемо запровадити в Україні механізм, який працює в країнах Балтики та Східної Європи», — говорить Геннадій Зубко.

Розраховуємо використати європейські технології для модернізації житлового фонду в рамках проектів Фонду енергоефективності. Мова йде не тільки про утеплення стін, ремонт покрівлі та підвалу. Ми дивимося ширше — на інженерні системи.

За його словами, технології дозволяють в літній час для підігріву води використовувати сонячні колектори. «Хочемо залучити найновіші розробки для рекуперації повітря та сонячні колектори. Всі ці заходи зменшують енергоспоживання в декілька етапів. Перший, для ОСББ, — енергоефективні заходи, встановлення лічильників, ІТП, утеплення під’їздів, вхідних дверей. Другий – повна модернізація, в тому числі й інженерних систем, може включити і чотири кроки », — вважає Зубко.

Він повідомив, що в Україні є ОСББ, які вже використовують smart-building: системи управління будинком з енергоспоживанням, очищення води та інше.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю