Маємо знати й пам’ятати про усіх, хто мужньо боронив рідну землю - Президент під час відкриття фотовиставки «Герої».

«Дуже важливо відкривати і гортати маловідомі сторінки історії, зміцнювати зв’язок поколінь наших українських воїнів… Учасників Другої світової війни у складі Червоної армії, армій держав Антигітлерівської коаліції, рухів опору в окупованих нацистами країнах… Української повстанської армії та захисників України із Збройних Сил, Національної гвардії, інших формувань», - наголосив Президент Петро Порошенко під час відкриття фотовиставки «Герої».

Глава держави, подякував присутнім членам авторського колективу цього проекту – представникам громадських об’єднань «Центр мілітарної історії» та «Департамент воєнно-культурної антропології», історикам провідних наукових установ України.

«Виставка, створена вами, наочно демонструє загальносвітовий масштаб участі українців у Другій світові війні. Ми бачимо чіткі важливі паралелі між трагічними подіями 30-40-их років минулого століття та важкими випробуваннями сучасності», - наголосив Петро Порошенко.

Президент підкреслив: «Маємо знати й пам’ятати про усіх, хто мужньо боронив рідну землю. Хто билися у «котлах» та виривалися з них, форсували Дніпро, долали карпатські перевали, нищили нацистів у лавах УПА».

«Українська молодь повинна знати про подвиги тисяч українців на всіх без виключення фронтах Другої світової: в небі Британії, пісках Північної Африки, на пляжах Нормандії, островах Тихого океану. Усі вони наші герої», - зазначив він.

«Впродовж історії українці зі зброєю в руках боронили свою рідну землю від ворожих зазіхань. Нерозривним є зв’язок усіх поколінь захисників України. Починаючи від дружинників княжої доби, козаків… Героїв, які захищали рідну землю в роки Української національної революції початку минулого століття, Другої світової війни, визвольних змагань Української повстанської армії», - додав Глава держави.

Президент підкреслив, що і зараз сучасні захисники боронять Україну від російської агресії.

«Цими днями ми вшановуємо пам’ять оборонців України, які боролися і перемагали на різних землях і континентах в різні часи. Під час Другої світової війни – найкривавішої в історії людства», - сказав він.

Президент підкреслив, що Друга світова залишила по собі на українській землі двадцять вісім тисяч братських могил. «У них  вічним сном спочивають ті, чиї душі відлетіли у страшному вирі смертельних боїв, відступів, оточень, проривів, «котлів», у гестапівських катівнях і концтаборах, на тернистих біженських шляхах», - зазначив Петро Порошенко.

По завершенні виступу Президент разом з дружиною Мариною Порошенко оглянули експозицію фотовиставки «Герої» та відвідали виставку «Український схід» у приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні.

Офіційне інтернет-представництво Президента України