«Ми роду козацького діти – землі української цвіт»

З 04 по 06 червня 2018 року на території урочища Малі Байраки Комишуватської сільської ради Новоукраїнського району проведено І (районний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Яскраві емоції, чудова погода, смачний козацький куліш – все це сприяло успішному проведенню гри. Такі змагання щорічно проводяться з метою покращення роботи із військової підготовки, забезпечення єдності виховання, розвитку, сприяють формуванню у молодого покоління патріотичної свідомості, національної гідності, готовності до виконання громадянського та конституційного обов’язку.

Також протягом цих днів учні 10-х класів міста та району взяли участь у військово-польових зборах.

Під час заходу військовослужбовці 3 полку спеціального призначення провели з учнями практичні заняття з вогневої підготовки: розбирання та складання автомата Калашникова, спорядження магазина, вправу бойових стрільб з автомата Калашникова. Юнаки та дівчата ознайомилися із зразками військової зброї, поспілкувалися з військовими та учасниками АТО.

Програма гри «Сокіл» («Джура») включала кілька видів змагань, а саме: «Впоряд», «Туристична смуга перешкод», «Стрільба», «Рятівник», «Бівак», «Ватра «У колі друзів», звіт про доброчинні справи під гаслом «Добре діло», конкурс на кращі знання з історії українського козацтва та міфології «Відун».

Випробування проходили на витривалість та дотримання дисципліни.  Учасникам доводилося проходити  смугу перешкод, стріляти із пневматичної зброї, знаходити шлях і допомагати пораненим. І діти, і дорослі, затамувавши подих спостерігали за всім, що відбувалося під час змагань.

Популяризація серед молоді військово-прикладних видів спорту, туризму і краєзнавства, українських національних видів єдиноборств, активного дозвілля, вшанування борців за незалежність України - все це сприяє фізичному загартуванню юних українців засобами фізичної культури та спорту.

За результатами змагань переможцями визнано:

І місце – Комишуватська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

ІІ місце – Рівнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

ІІІ місце – Рівнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2.

Заступник голови райдержадміністрації О.Івань, заступник голови районної ради О.Талашкевич та начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Т.Тарасенко привітали переможців, вручили їм дипломи та цінні подарунки. Усім командам вручено заохочувальні призи.

Заступник міського голови О.Руденко та головний спеціаліст відділу освіти виконавчого комітету міської ради В.Горбатенко вручили подяки педагогічним працівникам, які були залучені до проведення військово-польових зборів та учням, які визнані кращими з певних видів змагань.

Команда Комишуватської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів буде захищати честь району в обласному етапі гри «Сокіл» («Джура»), який відбудеться 14-18 червня 2018 року в м.Світловодськ.

Даний захід відбувся за підтримки Новоукраїнської районної державної адміністрації, Новоукраїнської районної ради, Новоукраїнської міської ради,  Комишуватської сільської ради, відділу освіти, молоді та спорту Новоукраїнської райдержадміністрації, відділу освіти виконавчого комітету міської ради, центральної районної лікарні, Новоукраїнського ВП ГУНП в Кіровоградській області, директора АПК ім. О. В. Гіталова П.Крамара, радника голови Новоукраїнської РДА з питань надання допомоги учасникам АТО І.Ревенка.