Легалізація заробітної плати – основа стабільного майбутнього

07 червня перший заступник голови Новоукраїнської райдержадміністрації Віктор Куртичан провів чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення.

На порядку денному засідання розглянуто питання щодо вжитих заходів з легалізації заробітної плати та зайнятості населення у травні – червні 2018 року.

На початку засідання Віктор Петрович  зазначив, що на сьогодні виплата нелегальної заробітної плати «у конвертах» все більше набуває характеру соціального явища, вкрай загрозливого для економіки держави, оскільки призводить до приховування від оподаткування значних сум нелегально виплаченої заробітної плати, зменшує надходження страхових внесків до Пенсійного фонду України, обмежує можливості пенсіонерів реалізовувати своє право на гідні пенсії.  Відтак виведення заробітної плати  з «тіні» є одним з пріоритетних завдань, які стоять перед робочою групою.

Заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяни Олефіренко, головою робочої групи та членами робочої групи обговорено результати обстеження підприємств, де виявлено порушення.

Так з початку року робочою групою обстежено 98 об’єктів, виявлено 9  незареєстрованих осіб, з яких на даний час 5 легалізовано.

За результатами проведених обстежень районною державною адміністрацією направлено 2 листи до Головного управління ДФС у Кіровоградській області, 1 - до управління Держпраці у Кіровоградській області та 1 – до Новоукраїнського відділу поліції Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області для відповідного реагування.

У ході засідання членами робочої групи за результатами здійснення аналізу стану справ опрацювали перспективні напрямки роботи щодо виявлення працюючих  в «тіньовому» секторі економіки та запобігання нелегальній зайнятості та виплаті заробітної плати.

Також за результатами засідання головою робочої групи В. Куртичаном для вирішення озвучених проблем та для покращення роботи, членам робочої групи були дані відповідні доручення.

Шановні роботодавці!

Районна державна адміністрація закликає Вас зробити крок назустріч суспільству – легалізувати зайнятість населення та відмовитись від виплати зарплати «в конвертах». Це дозволить: зняти соціальну напругу, громадянам отримати реальну соціальну підтримку. Пропонуємо Вам негайно зареєструвати належним чином трудові відносини з своїми найманими працівниками, у випадку ігнорування цієї вимоги до керівників підприємств і приватних підприємців контролюючі органи вимушені будуть застосовувати всі заходи впливу в межах їх компетенції.

Шановні працівники!

Для реалізації своїх трудових прав та забезпечення свого майбутнього Ви повинні вимагати від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору, а також регламентацію трудових відносин відповідно до чинного трудового законодавства. У разі відмови роботодавця кожен громадянин має право звернутися до компетентних державних органів за захистом своїх конституційних прав. Ви  також можете зателефонувати  на "гарячу лінія" з питань тіньової зайнятості районної державної адміністрації  за телефоном 2-23-34 в робочий час.