РЕФОРМУВАННЯ ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ВСТУПИЛО В НАЙАКТИВНІШУ ФАЗУ

З 1 січня 2018 року в Україні вступила в дію одна з головних реформ - медична, яку Президент України Петро Порошенко підписав наприкінці 2017 року.

З 2018 року українці самі почали обирати собі лікаря - терапевта, педіатра, сімейного лікаря.

Тож реформування первинної медико-санітарної допомоги вступило в найактивнішу фазу. Починаючи з липня цього року, «первинка» буде діяти за новими правилами.

У Новоукраїнському районі підготовка до реформи розпочалася ще два роки тому - наприкінці 2016 року. Керівництвом Новоукраїнської районної державної адміністрації вжито необхідних заходів щодо виділення коштів для організації сучасних робочих місць для лікарів: забезпечено необхідним матеріально-технічним обладнанням (комп’ютери, принтери, програмне забезпечення, меблі, тощо) та підключено всі амбулаторії до мережі Інтернет.

Комунальним закладом "Новоукраїнський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" у другій половині 2017 року зареєстровано заклад та лікарів у електронній системі охорони здоров'я, усі лікарі отримали електронний цифровий підпис, а тому вже з січня 2018 року у районі розпочався процес підписання декларацій.

14 лютого 2018 року на сесії Новоукраїнської районної ради прийнято рішення за № 318 про припинення діяльності, в результаті реорганізації, комунального закладу "Новоукраїнський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", а з 4 травня заклад реорганізовано в комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Новоукраїнської районної ради.

Завдяки тісній співпраці із райдержадміністрацією комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Новоукраїнської районної ради першим в області виконало завдання щодо укладання декларацій на обслуговування пацієнтів лікарями первинки. Зважаючи на це, вже з 1 липня цього року первинний рівень охорони здоровʼя в районі буде фінансуватися за новим принципом, коли кошти виділятимуться безпосередньо на лікаря, який надаватиме послугу.

Нині в Новоукраїнському районі вже підписано 17534 декларації з пацієнтами, що складає 43,3% від загальної кількості населення.

Новоукраїнський центр первинної медико-сaнітaрної допомоги також першим в області уклав договір про медичне обслуговування населення з Національною службою здоров’я України. Відповідно до договору з Національною службою здоров’я України у другому півріччі 2018 року Центру буде перераховано 7 млн. 592 тис. 754 грн.