Зараз дуже гарний час для цього рішення – Глава держави про необхідність ухвалення змін до Конституції щодо зняття депутатської недоторканості
«Не бачу жодних причин, щоб зволікати зі скасуванням депутатської недоторканості», - наголосив Президент Петро Порошенко під час виступу на урочистостях із нагоди Дня Конституції України.
Глава держави нагадав, що під час судової реформи було скасовано недоторканість суддів. За словами Президента, більше 8 тис. українських суддів отримали захист закону за свою незалежність і неупередженість у прийнятті тих чи інших судових рішень, але було знято недоторканість у зв'язку зі скоєнням злочинів суддями.
«Впевнений, що така сама доля має чекати і на мої конституційні пропозиції про недоторканість депутатів. Ми зробили все необхідне для цього»,- зауважив Петро Порошенко. Глава держави підкреслив, що було передбачено, що недоторканість буде знята з депутатів вже наступного скликання і почне діяти з 1 січня 2020 року. «Всі мають бути рівними перед законом», - наголосив він.
Президент подякував Конституційному суду за рішення від 20 червня, яким було схвалено президентський законопроект про внесення змін до Конституції в частині недоторканості депутатів.
«Чекаю, що Верховна Рада, не зволікаючи часу, якнайшвидше, прийме ці зміни до Конституції. Адже кожен народний депутат обіцяв зняти депутатську недоторканість. Прошу, зараз дуже гарний час для цього рішення», - наголосив Глава держави.