Україна розраховує на підтримку Сербії у питанні запровадження миротворців ООН на окупованих Росією українських територіях – Президент

Президент України Петро Порошенко подякував Сербії за підтримку суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави та висловив сподівання на підтримку сербською стороною запровадження миротворчої місії ООН на окупованих українських територіях.

«Ми дуже цінуємо абсолютно тверду позицію щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави. Включно з Кримом, який є українським. І ті зусилля, які ми докладаємо у спільній координації для того, щоб український суверенітет відновився над всіма окупованими Росією територіями, і щоб на українську землю прийшов мир», - сказав Петро Порошенко під час спільної з Президентом Сербії зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками двосторонніх переговорів в рамках офіційного візиту Глави Українсько держави до Республіки Сербія.

«Ми безумовно розраховуємо на підтримку Сербії у питаннях запровадження миротворчої місії з мандатом Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй. Ми впевнені в тому, що чітка імплементація Мінських угод, включно з пріоритетом безпекового компоненту, є сьогодні безальтернативним шляхом принесення миру на українську землю»,- також підкреслив Президент України.

Петро Порошенко підкреслив, що Україна поважає територіальну цілісність і суверенітет Сербії. «Ми не визнали Косово і виходимо з позиції, що проблема Косово повинна бути вирішена компромісним шляхом з урахуванням інтересів Сербії», - додав він.

В свою чергу, Президент Республіки Сербія Александар Вучич наголосив: «Хочу сказати, що так, як Україна підтримує територіальну цілісність Республіки Сербія, так і Сербія підтримує територіальну цілісність України. І ми вважаємо, що дуже важливо серйозно, відповідально і дуже добре працювати на розширення наших зв’язків».

Президент Сербії також наголосив на важливості поваги до Мінських домовленостей і зауважив, що вони мають бути важливою ланкою у налагоджені миру. «Дуже дякуємо пану Президенту за підтримку територіальної цілісності нашої країни», - сказав він.