27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

                  РОТАВІРУСНІ ІНФЕКЦІЇ ТА ЇХ ПРОФІЛАКТИКА

  В Україні спостерігається сезонне зростання захворюваності на кишкові інфекції, адже спекотна погода створює найбільш сприятливі умови для поширення збудників цих інфекцій. Одним з розповсюджених збудників кишкових інфекцій, особливо, серед дітей, є ротавірусна інфекція.  Саме ротавірус названий причиною нещодавнього масового отруєння людей в Києві, Одесі та причиною спалахів кишкової інфекції в дитячих садках Одеської, Чернігівської, Харківської, Кіровоградської областей.

  Симптомами ротавірусної інфекції є пронос, блювання, слабкість, підвищення температури тіла. Вірус передається фекально-оральним шляхом від хворої людини під час прямого контакту, вживання в їжу інфікованих ротавірусом страв і води та при контакті з іншими поверхнями та предметами.

 Ротавірусна інфекція поширена як серед дорослих, так і серед дітей. Однак у малюків її перебіг більш складний і найчастіше нею хворіють діти у віці від 6 місяців і приблизно до 4-х років.

 Також це захворювання відоме під назвами шлунковий чи кишковий грип, ротавірусний гастроентерит. Причиною інфекції є вірус, який виглядає як колесо. На латинському «колесо» звучить як «rota», звідси і пішла назва ротавірус.

 Потрапивши в організм, вірус відразу ж не проявляється і тільки через 5 днів починають з’являтися перші ознаки ротавірусної інфекції, які у дітей виражені більш яскраво, ніж у дорослих. Саме з цього моменту хвора дитина або доросла людина стають заразними. Хворобливий стан спостерігається близько тижня.

 Через 7 днів в організмі вже повністю сформована стійка імунна реакція. Саме імунна відповідь виключає повторне зараження організму, але воно може відбутися в разі надто ослабленого імунітету.

 Ротавірус передається багатьма способами, але головним з них є харчовий. Наприклад, інфекція вражає організм, потрапляючи в нього з немитими овочами та фруктами. Вірус не реагує на холод, тому залишається в активному стані, навіть перебуваючи на продуктах, поміщених в холодильник.

 Потрапляючи у воду, вірус також її заражає, і знезараження неможливо провести навіть за допомогою хлорування. Серед продуктів харчування лідерами з передачі інфекції є молоко і різноманітні молочні продукти.

 Хвора людина також є носієм інфекції, однак за зовнішнім виглядом вона виглядає здоровою. Можлива передача інфекції через дотик до брудних рук, а також повітряно-крапельним шляхом. Це захворювання супроводжується чханням, кашлем, відповідно шкідливі мікроби потрапляють у повітря.

 Слідуючи з цього підхопити інфекцію можна у будь-якому людному місці. Діти заражаються в основному в дитячому садку і школі.

 У дітей інфекція супроводжується гострими симптомами:

 Блювання- в основному виникає після прийняття їжі, але можливі випадки і на голодний шлунок; пронос; вірус характеризується появою катаральних симптомів: кашель, нежить, першіння в горлі; діти стають млявими; пропадає апетит; температура тіла значно піднімається і не спадає, тримаючись на одному рівні; у цей період дитина може стрімко втратити у вазі.

 Самостійно визначити причину захворювання неможливо, тому що ідентичні ознаки проявляються і при інших захворюваннях – отруєнні, холері, сальмонельозі. Отже, такий стан дитини вимагає негайного виклику лікаря або швидкої допомоги.

 Не варто давати дітям знеболюючі до приїзду лікаря,  інакше вони можуть замаскувати симптоми більш серйозної патології.

 Вірус не проникає в кров і його можна виявити тільки в кишечнику. Інфекція порушує нормальне функціонування травної системи, і продукти, які надходять у кишковик перестають розщеплюватися. В результаті розвивається інтоксикація організму.

 Дуже рідко виникають випадки, коли ротавірусна інфекція викликає ускладнення. При такому захворюванні головне стежити за зневодненням організму і не допускати утримання високої температури занадто довго. Однак у дітей зі слабким  імунітетом є ризик летального результату.

 Якщо діагноз ротавірусна інфекція підтверджується, то лікування у дітей проводиться або в стаціонарі або вдома.

Ніколи не використовують для лікування ротавірусу антибіотики, так як вони просто на нього не впливають, до того ж можуть викликати дисбактеріоз.

Без дотримання спеціальної дієти лікування інфекції не буде настільки ефективним. Дієта в цьому випадку полягає в обмеженні продуктів, які містять багато цукру. 

 При проходженні курсу лікування з раціону дитини виключають молоко і абсолютно всі молочні продукти, солодкі фрукти, будь-які фруктові соки, тістечка, печиво, випічка,  цукерки,  бобові.

 Дотримання дієти є обов’язковим компонентом лікування. Крім того, необхідно приймати їжу маленькими порціями, щоб не спровокувати блювоту. Страви повинні бути рідкими або пюреподібними.

 Під час лікування дитина повинна багато пити: Глюксолан, слабкий відвар шипшини, мінеральну воду без газу, неміцний чай без цукру. Якщо перебіг хвороби тяжкий і спостерігається наростаюча інтоксикація організму, призначають сольові розчини внутрішньовенно.

 Досить ефективною профілактикою є вакцинація. Вакцина містить живий, але ослаблений штам вірусу, який після введення в організм змушує його виробляти імунітет до ротавірусної інфекції. Вакцинація проти цієї інфекції відноситься до рекомендованих щеплень для дітей від 6 тижнів життя до 6 місяців. Щеплення проти ротавірусної інфекції в Україні можна зробити у приватних клініках. Курс вакцинації вакциною Ротарікс, яка зареєстрована в Україні, складається з 2-х доз вакцини, які вводять з мінімальним інтервалом у 4 тижні. Вакцина захищає проти ротавірусних гастроентеритів та розвитку тяжких форм захворювання.

 Неспецифічна профілактика – елементарне дотримання правил гігієни. Тобто необхідно часто мити руки, пити тільки кип’ячену, а не сиру воду. Овочі та фррукти необхідно ретельно мити проточною водою, а потім обдати окропом. Купайтеся лише у дозволених місцях, на відкритих для відвідування пляжах. Після відвідання пляжу промийте та обробіть антисептиком іграшки малюка.

  Щоб захистити дітей від небезпечної хвороби, батькам варто бути уважними і до свого здоров’я.

 

Новоукраїнський районний відділ

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

 Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю