27 серпня у місті Новоукраїнка відбувся обласний педагогічний форум, під час якого освітяни Кіровоградщини підбили підсумки роботи попереднього навчального року та окреслили пріоритети на наступний. Тематична спрямованість цьогорічного форуму – "Реалізація Концепції "Нова українська школа" - втілення освітянських реформ та нового змісту освіти". У роботі пленарного засідання взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко, перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко, начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Володимир Таборанський, виконуючий обовязки голови обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Сергій Петров, голови райдержадміністрацій, районних, міських рад, сільських, селищних об’єднаних територіальних громад, керівники закладів дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та позашкільної освіти області.

Учасники зібрання мали нагоду ознайомитися з експонатами виставок учнівських робіт, народних майстрів Новоукраїнщини.

Після урочистого відкриття педагогам Кіровоградщини у формі документального фільму було представлено звіт про знакові події в освіті протягом минулого навчального року. Зокрема, було відзначено 6 місце області в загальнодержавному рейтингу за доступністю до дошкільної освіти (минулого навчального року створено понад 300 додаткових місць у дошкільних закладах) та перше місце в Україні за кількістю опорних шкіл (на Кіровоградщині працює 74 опорні школи та 194 філії). Наголошувалося і на тому, що за рейтингами зовнішнього незалежного оцінювання у 2017 році Кіровоградська область поліпшила свої позиції. Під час звіту йшла мова і про покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх закладів (інтерактивні дошки, комп’ютерні класи, обладнання для кабінетів) та придбання шкільних автобусів. Відзначено також здобутки із впровадження інклюзивної освіти (за останні 3 роки кількість дітей, які навчаються інклюзивно, зросла із 65 до 574, створено мережу інклюзивно-ресурсних центрів). Звернули увагу і на впровадження дуальної форми навчання у закладах професійно-технічної освіти області та відкриття навчально-практичних центрів.

Очільник області Кузьменко Сергій Анатолійович привітав освітянську громаду з початком навчального року та вручив керівникам опорних закладів освіти ключі від 7 шкільних автобусів.  Зазначені автобуси придбані спільними зусиллями органів державної влади та місцевого самоврядування з метою додаткового підвезення дітей на навчання до опорних шкіл.

Дипломи та цінні подарунки одержали переможці конкурсу з розробки логотипу на відзначення 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського.

Перший заступник міністра освіти і науки України Ковтунець Володимир Віталійович, передаючи присутнім вітання від Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, поділився враженнями від перебування на Кіровоградщині, ознайомлення з процесами реформування галузі освіти в області та поставив завдання, які стоять перед освітянами у новому навчальному році.

На досягненнях та проблемах, які хвилюють освітян району та міста акцентували увагу присутніх голова Новоукраїнської районної державної адміністрації Самойленко Віктор Володимирович та Новоукраїнський міський голова Корінний Олександр Олександрович. Керівники привітали педагогів із початком навчального року та подякували їм за самовіддану працю, побажали успіхів і натхнення у роботі.

Після завершення пленарного засідання учасники педагогічного форуму продовжили роботу в студіях, де мали можливість обговорити актуальні питання та проблеми освітянської галузі.