22 вересня 2018 року на території музею-заповідника І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) "Хутір Надія" відбулися заходи, присвячені відкриттю 48-го Всеукраїнського свята театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти". Урочиста частина розпочалася із традиційного покладання квітів до підніжжя пам’ятника Карпенку-Карому.

Новоукраїнський район представляла делегація в складі керівництва районної державної адміністрації, начальника відділу культури і туризму районної державної адміністрації, директора центрального палацу культури "Ювілейний" та учасників театральних колективів.

Після покладання квітів до підніжжя пам’ятника Івану Тобілевичу (Карпенку-Карому) та урочистого відкриття театрального свята всіх прихильників сцени об'єднало театральне поле, де відбулося нагородження переможців 59-го обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів "Театральна весна Кіровоградщини".

Грамотами та цінними подарунками нагороджені: в номінації "Народні аматорські театри" Дипломом І ступеня – народний аматорський театр центрального палацу культури "Ювілейний" (керівник Анатолій Телков), у номінації "Краще втілення  української класичної драматургії" – народний аматорський театр Рівнянського сільського Будинку культури (керівник заслужений працівник культури України Олександр Ніколаєнко), у номінації "Кращий виконавець чоловічої ролі" Анатолій Телков та Василь Єпіфанов  - актори  народного аматорського театру центрального палацу культури "Ювілейний", у номінації "Кращий виконавець жіночої ролі" Валерія Опря  - актриса народного аматорського театру центрального палацу культури "Ювілейний" та Галина Подольня – актриса народного аматорського театру Рівнянського сільського Будинку культури. На виставці-продажу були представлені авторські роботи у техніці канзаши майстрині Новоукраїнського району Любові Барбулат.

На території музею-заповідника діяло декілька різноманітних мистецьких майданчиків. Відвідувачі музею-заповідника мали змогу придбати сувеніри на виставці-продажу майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, насолодитись виступами вихованців імідж-центру "Ольга", студії "Маска", аматорських театрів з Новгородки  та Олександрії, оркестру театру ім. Кропивницького.

Виставка "Осінній книговир" ознайомила учасників Фестивалю з новинками книговидання. Також діяли живописні студії та майданчик вільної поезії. Гості свята, особливо малеча, із задоволенням фотографувались із «живими скульптурами» та ростовими ляльками.