Бібліотеки були і залишаються символом культури суспільства. Сьогодні зростає престиж бібліотечної професії, як і вимоги до бібліотечних працівників, адже бібліотечна діяльність ускладнюється з кожним роком у зв’язку з технічним прогресом, розширенням інформаційного простору.

Невеликою частиною бібліотек України є книгозбірні нашого району. Це всього 22 бібліотеки в сільській місцевості. Сільська книгозбірня покликана вирішити багато проблем у селі, стати територією духовності та знань, першим помічником в освіті, професійному становленні, організації дозвілля населення. Основою для бібліотеки стає не просто видача книг, а робота з громадою, соціальна діяльність, надання консультацій, інформаційна допомога.

28 вересня 2018 року в приміщенні Новоукраїнського районного краєзнавчого музею відбулися урочистості з нагоди Всеукраїнського дня Бібліотек. Свято розпочали вітальними словами ведучі, Іванова Яна та Саманська Яна. Побажавши бібліотекарям нових ідей та професійного зростання, до слова запросили начальника відділу культури та туризму райдержадміністрації, заслуженого працівника культури України Анатолія Бондаря, який привітав сільських бібліотекарів, нагородив грамотами та подарунками кращих бібліотекарів сільських бібліотек( Юр’єву І.І., Савчук Л.В., Таран М.М., Мельник К.В.,Козулю О.О.,Чорнобривець Т.Б., Коваленко О.А., Момонт Л.В., Лібу Л.Л.).

Святковий настрій бібліотекарям подарували учасники художньої самодіяльності ЦПК "Ювілейний" Наталія Білуха, Олег Горбенко, Анатолій Телков, Олександр Кожухарь та одвічно сварливі баби Параска і Палажка у виконанні Самарської Яни та Загорбенської Марини.