Вакцинація проти грипу та ГРВІ

Епідсезон захворюваності на грип розпочався з жовтня 2018 року та триватиме до травня 2019 року.

Згідно з опублікованим прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірусами, які ймовірно будуть циркулювати в Україні в новому епідсезоні є:

• Вірус, подібний А/Michigan/45/2015(H1 N1) pdm09;

• Вірус, подібний А/Singapore/INFiMH – 16 – 0019/2016 (H3 N2);

• Вірус, подібний B/Colorado/06/2017.

Завдяки узгодженим діям МОЗ України та Державного експертного центру вже перереєстровано вакцини відповідного штамового складу проти грипу.

Для епідсезону 2018 – 2019 р. в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна із них вже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи, реєстрації.

Матеріали щодо третьої вакцин перебувають на розгляді у Державному експертному центрі.

Кожен житель району зможе придбати вакцину в аптеці за власні кошти і зробити відповідне щеплення у закладах охорони здоров’я району та області. На теперішній час вакцину «Ваксігрип тетра» Санофі Пастер, Франція по ціні 293 грн. 50 коп. можна придбати в аптеці ТОВ «Степ - Фарм» м. Новоукраїнки.

Вакцинація проти грипу належить до рекомендованих щеплень та відсутня у Національному Календарі щеплень, тому вакцина може бути придбана за кошти підприємств або місцевих бюджетів для пріоритетних груп ризику – медпрацівників, вчителів, дітей до 5 років, вагітних, літніх людей, пацієнтів із хронічними захворюваннями.

У жовтні місяці 2018 року сесією Новоукраїнської районної ради виділено – 12 тис. грн., за які закуплено – 50 доз вакцини «Ваксігрип тетра».

Буде проведена вакцинація медичних працівників сільських лікарських амбулаторій, ФАПів, педагогів сільських шкіл району.

Щоб отримати вакцинацію проти грипу, необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Лікар огляне Вас, визначить чи немає протипоказань, а також надасть поради щодо транспортування вакцини, адже вона вимагає дотримання холодового ланцюга.

Від часу придбання вакцини, до її введення має пройти не більше 2 – х годин, інакше є ризик, що вакцина втратить свої захисні властивості. Тому важливо зберігати чек для визначення точної дати й часу придбання вакцини.

Доставити вакцину до кабінету щеплень важливо без порушення холодового ланцюга, інакше вакцина може втратити свої властивості. У пригоді стане спеціальна сумка з холодильним елементом, яку можна придбати або отримати під заставу в аптеці (близько 200 грн.).

Вакцинуватися бажано до початку циркуляції вірусів грипу (у вересні - жовтні), щоб утворився імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно 2 тижні.

Однак щеплення можна робити й пізніше. Навіть тоді, коли вже зафіксовано сезонні спалахи грипу.

Вакцинація є найнадійнішим методом профілактики та попередження важких ускладнень хвороби.

Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.