Спалювання сухих рослинних залишків – небезпека для життя, здоров’я людини та навколишнього природного середовища

Восени, коли опадає листя з дерев населення та організації, з метою впорядкування підпорядкованих територій, спалюють суху траву, рослинні залишки опале листя та побутове сміття. Дим від спалювання трави їдкий, темний, густий. Алергетики його не переносять. При спалюванні трави у місті, вздовж автодоріг у повітря потрапляють пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низку канцерогенних сполук. Такий дим просто отруйний. Часто в сухій траві знаходиться сміття і, зокрема, небезпечні при спалюванні пластикові пляшки. У сільській місцевості у вогні згоряють залишки добрив і отрутохімікатів, утворюючи леткі токсичні органічні і неорганічні сполуки.

Полум’я від випалювання сухої рослинності швидко розповсюджується на значні території, окрім того вогонь загрожує життю та здоров’ю громадян, завдає значну матеріальну шкоду, він ще й руйнує родючий шар грунту та збідшоє видовий склад рослинності і тваринного світу. Від спалювання опалого листя та сухої трави на присадибних ділянках або вздовж доріг виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, залізничні колії і навіть на житлові будинки.

Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалюючи суху траву, рослинні залишки, опале листя та побутове сміття несе чисельні загрози і не тільки здоровю людини.

Новоукраїнська районна державна адміністрація та державна екологічна інспекція у Кіровоградській області звертається до жителів району з проханням не забруднювати навколишнє середовище. Адже опале листя та залишки сухої  рослинності ми пропонуємо компостувати, а не спалювати, і тоді до грунту повертаються всі органічні речовини, не порушується природній баланс.

Шановні жителі району, памятайте, що відповідно до вимог діючого природоохоронного законодавства за спалювання рослинності або її залишків на громадян накладається штраф від 170 до 340 грн., на посадових осіб від 850 до 1190 грн.