Президент: Зростання місцевих бюджетів – свідчення успішного втілення децентралізації

Під час Форуму місцевого самоврядування Президент Петро Порошенко зазначив, що місцеві бюджети за чотири роки реформи зросли у 3,4 рази.

«Цього року частка місцевих бюджетів у зведеному бюджеті України вперше нарешті перевищила той показник, про який ми свого часу мріяли», - сказав Президент. Він зауважив, що це відбулося і тепер частина місцевих бюджетів з урахуванням субвенцій та субсидій перевищує державний бюджет.

Глава держави підкреслив, що  у 2018 році частка місцевих бюджетів вже складає 52% в зведеному бюджеті країни.

«Це дуже символічна і дуже принципова цифра. Це означає, що наша програма децентралізації, яка була обіцяна мною ще під час президентської кампанії, яка була повністю реалізована українським Урядом (працює - ред.). Кожен день відбуваються зміни», - підкреслив Петро Порошенко та подякував Прем’єр-міністрам Арсенію Яценюку і Володимиру Гройсману, а також Верховній Раді і особисто Голові ВРУ Андрію Парубію за законодавчу підтримку цього процесу.

Президент також підкреслив важливість надання Міністерством фінансів відкритого публічного доступу до місцевих бюджетів.

«Тепер громада зможе побачити та належно оцінити і заробітні плати керівників, і суми на депозитах. Це яскрава відповідь на твердження окремих голів про те, що грошей немає на дитячий садок, ремонт доріг чи інші потреби громади», - сказав Петро Порошенко та наголосив, що ця відкритість дасть можливість жорстко  вимагати змін у житті міст і сіл, наполягати на використанні коштів для вирішення найгостріших проблем.

Глава держави також зазначив, що обсяг державної підтримки на розвиток громад та розбудову інфраструктури місцевих громад вже збільшився у порівнянні з 2014 роком у 39 разів.