22 січня 2019 року у м.Новоукраїнка за участі керівництва району та міста, представники трудових колективів, жителів міста та учнівської молоді відбулися заходи з нагоди відзначення 100-річчя Соборності України.

Проголошення Соборності УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року стало історичним актом об’єднання українських земель у єдину державу, основоположною подією для новітнього українського державотворення.

Саме цього дня на Софійській площі прозвучали такі слова:

"Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України - Галичина, Буковина, Закарпаття і прідніпрянська Україна - в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об'єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу..."

Цього року м.Новоукраїнка долучилося до акції "В єднанні наша сила".

Ця акція стала однією з найяскравіших подій під час руху за відродження незалежної, соборної і демократичної України. 21 січня 1990 року було організовано живий ланцюг між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України та існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова.

У кінці 2000-х років почала відроджуватися традиція створення живих ланцюгів, які символізують єдність України.

І сьогодні в 100 літній ювілей до створення живого ланцюга єдності жителями нашого міста долучилися:

Смизька загальноосвітня школа I-III ступенів Смизької селищної ради Дубенського району Рівненської області;

Стрийська загальноосвітня школа I ступеня Стрийської міської ради Львівської області;

Підгородецька загальноосвітня школа I-III ступенів Сколівської районної ради Львівської області;

Соколівський опорний заклад загальної середньої освіти I-III ступенів Соколівської сільської ради Соколівської об'єднаної територіальної громади Черкаської області;

Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 114 Криворізької міської ради Дніпропетровської області;

Комишуваський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад" I-III ступенів селище Комишуваха Попаснянського району Луганської області.

Вшановуючи пам’ять загиблих борців за незалежність та єдність України, школярами покладено квіти до Пам’ятного знаку воїнів –земляків, які віддали своє життя за свободу нашої держави.