Подвиг молодих патріотів, які 101 рік тому віддали своє життя за вільну і соборну Україну, а також сучасних Героїв, які загинули під час Революції Гідності та на Сході нашої держави у боротьбі за демократичний, європейський шлях розвитку України, її незалежність і територіальну цілісність, - незабутній, пам’ять про них – нетлінна.

29 січня 1918 року українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

Заходи з відзначення 101-річниці історичної події – бою студентів під Крутами за участі керівника апарату райдержадміністрації М.Марченка, заступника Новоукраїнського міського голови О.Руденка, працівників структурних підрозділів райдержадміністрації, Новоукраїнської міської ради, учасників АТО, громадськості та молоді відбулися 29 січня у Новоукраїнському районному краєзнавчому музеї.

Під час заходу продемонстровано кадри рідкісної кінохроніки бою під Крутами, а також ознайомлено із історичними фактами про цю подію із документальних джерел.