27 лютого 2019 року голова Новоукраїнської районної державної адміністрації Самойленко Віктор Володимирович провів розширене засідання колегії районної державної адміністрації.

Головним питанням розширеного засідання колегії, була робота Новоукраїнської центральної районної лікарні.

Два питання порядку денного «Про підсумки роботи комунального некомерційного підприємства «Центр медико-санітарної допомоги за 2018 та завдання на 2019 рік», як і виконання делегованих повноважень органів виконавчої влади виконавчим комітетом Диминської сільської ради, були розглянуті протокольно.

Зокрема, голова Новоукраїнської районної державної адміністрації Віктор Самойленко зазначив, що наймасштабніший проект у галузі охорони здоров'я цього року - будівництво нових лікарських амбулаторій, що реалізується у рамках ініціативи Глави держави Петра Порошенка з розвитку сільської медицини. У Новоукраїнському районі, завершується будівництво амбулаторії у Ганнівській ОТГ та розпочинається будівництво амбулаторії нового типу в селі Іванівка. Також на завершальному етапі знаходяться роботи по ремонту Глодоської лікарської амбулаторії.

Вкотре гаряче пройшло обговорення підсумків роботи Новоукраїнської центральної районної лікарні, продовженням якого й стала інформація про результати ревізії її фінансово-господарської діяльності.

Виступаючому з інформацією про роботу лікарні заступнику головного лікаря з медичної частини С.Ломаці було вказано на незадовільну роботу, яка проводиться в медичній установі в питаннях тендерних закупівель, та безсистемний підхід до витрат коштів БФ «Розвиток медицини» та інше.

«Люди хочуть знати, скільки коштів було зібрано Благодійним фондом і куди вони витрачались, - неодноразово зазначав на колегії голова РДА Віктор Самойленко. - А з наведеної вами ж інформації озвучено лише придбання за рахунок Благодійного фонду «Розвиток медицини» насосу СМ 100-65-200/2 для КНС на суму 9036 грн.

Питанням, скільки ж вдалося в минулому році зібрати благодійних внесків і куди витрачаються кошти, хто приймає рішення про необхідність проведення тих чи інших закупівель, тендерів  цікавились й інші члени колегії. Але воно так і залишилось без відповіді. У контексті розгляду безсистемності витрачання бюджетних коштів і благодійних внесків керівник району вкотре звернув увагу на недопрацювання проекту з ремонту хірургічного відділення, на яке було витрачено значну суму.  Чимала кількість питань, яка  була озвучена на колегії в розрізі надходження та використання коштів по центральній районній лікарні, так і залишилась відкритою. У той же час було сказано про те, що відповідні контролюючі органи здійснили перевірку фінансово-господарської діяльності лікарні. Порушення, виявлені під час перевірки, на даний час не спростовані. Тож члени колегії прийняли рішення - визнати роботу Новоукраїнської центральної районної лікарні незадовільною.

«Я - не проти благодійності, благодійники-меценати - це дуже добре, але, по-перше, це має бути, дійсно, благодійність. А кошти, якщо вони заходять на відповідний рахунок, мають витрачатись на потреби тих же людей, які їх сплачують, на покращення медичного забезпечення. І головне, всі повинні знати, скільки ж є тих коштів, куди вони витрачаються і хто приймає рішення щодо їх використання…» - зазначив голова райдержадміністрації.