Молодіжна рада

Африканська чума свиней— контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків, зумовлених відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів в разі загрози чи виникнення хвороби, та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження.

Вже станом на 20 липня 2019 року виявлено 32 випадки АЧС (22 - домашні, 7 - дикі, 3 - інфіковані об'єкти).

У зв'язку з загостренням ситуації в Кіровоградській області щодо АЧС та випадоком спалаху АЧС зафіксованого на території СФГ «Центр» смт. Добровеличківка, Добровеличківського району Кіровоградської області з метою недопущення занесення збудника хвороби на територію нашого району нагадуємо про обов'язкове виконання вимог «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» усіх господарств незалежно від форми власності і підпорядкування.

Згідно «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» затвердженої Наказом міністерства аграрної політики та продовольства України від 07 березня 2017 року № 111(далі «Інструкція») лікування заборонено.

Характерними для хвороби є наступні ознаки:

раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;

зниження апетиту, в’ялість, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарившись в підстилку;

ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров’ю), частіше запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок,

синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями на тілі.

Якщо Ви помітили схожі ознаки негайно сповістіть ветеринарного лікаря Новоукраїнської районної державної лікарні ветеринарної медицини!

Щоб запобігти занесенню вірусу АЧС в господарство різних форм власності необхідно обов’язково дотримуватись наступних вимог:

- утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами,

- обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар,

- не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам,

- не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів,

- не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин,

- не утримувати в приватному господарстві свиней, якщо Ви мисливець,

- не згодовувати свиням харчові відходи без проварювання.

Якщо не повідомити про підозру на АЧС,хвороба може швидко поширитись на сусідні господарства, завдаючи значних економічних збитків внаслідок загибелі свиней та ліквідації всього свинопоголів’я в регіоні.

Закликаємо всіх громадян Новоукраїнського району бути розсудливими та свідомими: повідомляєте про кожен випадок захворювання та загибелі тварин працівників державної ветеринарної медицини!