Молодіжна рада

28 січня 2020 року районна робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення провела черговий рейд по виявленню фактів нелегальної виплати заробітної плати і зайнятості населення. Цього разу рейд проходив у с. Рівне.

Під час рейду роботодавцям наголошено, що  відповідно до ст. 24 Кодексу законів про працю України, працівник не може бути допущений до роботи без укладеного належним чином трудового  договору.

Проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з підприємцями, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, переробки зерна, надають перукарські послуги та інші. Члени робочої групи мали можливість проконсультувати підприємців в межах своєї компетенції та надати відповіді на питання, що їх хвилюють.

Роботодавців було повідомлено про неприпустимість допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати «в конверті» та фінансову відповідальність за порушення трудового законодавства шляхом розповсюдження листівок. Так, відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, відповідальність за допуск до роботи працівників без оформлення трудових відносин передбачає накладення штрафу у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (з 01 січня 2020 року -141 690 грн.).

На жаль, в ході роботи виявлено одного працівника, який повідомив, що підміняє дружину і трудовий договір особисто не укладав. Роботодавцю надано термін для оформлення трудових відносин.

Вкотре закликаємо роботодавців працювати у правовому полі та  дотримуватись трудового законодавства!