Молодіжна рада

Кіровоградщина – лідер за кількістю опорних шкіл в Україні

Згідно рейтингових показників Кабінету Міністрів України, Кіровоградщина має найбільшу кількість опорних шкіл у порівнянні з іншими регіонами країни. У області безпосередньо працює 76 опорних шкіл і 186 філій.

Про реформування мережі закладів загальної середньої освіти в регіоні розповів голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь.

«Тема опорних шкіл викликає в населення неоднозначне ставлення. Це зумовлено поширенням фейкової інформації про те,  що в деяких населених пунктах діти не матимуть можливості здобувати знання. Насправді мережа опорних освітніх закладів забезпечує учням рівні можливості доступу до якісної освіти», – відзначив Андрій Балонь.

Робота зі створення опорних шкіл на Кіровоградщині розпочалась у 2016 році. Першими такі заклади з’явились у Олександрівському, Голованівському та Новоархангельському районах. Цей процес сприяв скороченню мережі малокомплектних шкіл і створенню оптимальної мережі закладів загальної середньої освіти в Кіровоградській області.

Щодо переваг, модернізація дала такі результати:

· середня наповнюваність класів на Кіровоградщині зросла з 13 учнів у 2015 році до 17 учнів у 2019 році;

· кількість учнів, які перебували на індивідуальній формі навчання, скоротилася з 1804 учнів у 2015 році до 448 учнів у 2019 році.

Нагадаємо: на базі опорних або центральних шкіл навчаються діти з найближчих сіл і містечок. Школярів підвозять до освітнього закладу автобусами. У кожній опорній школі є сучасні кабінети фізики та хімії, лабораторії, комп'ютерний клас, мультимедійне обладнання, Wi-Fi і оновлена бібліотека. Окрім цього, опорні школи мають додаткову державну підтримку на модернізацію та створення нового освітнього процесу.

опубліковано 10.02.2020