Молодіжна рада

На Кіровоградщині почали перевірку лікарень на готовність до коронавірусу

На Кіровоградщині розпочалась перевірка медичних закладів на готовність приймати людей в разі поширення коронавірусної інфекції. Голова ОДА Андрій Балонь першою проінспектував центральну міську лікарню в Кропивницькому.

За словами очільника області, панічні настрої, пов’язані з коронавірусною інфекцією, є абсолютно безпідставними. Лікарні Кіровоградщини готові приймати хворих: персонал володіє відповідними практичними навиками і має необхідне обладнання.

«Медичний персонал інфекційного відділення забезпечений всім необхідним: халатами, фартухами, окулярами, масками та респіраторами. Окрім цього, наразі здійснюється закупівля додаткових захисних костюмів. Бокси для пацієнтів відповідають нормам санітарно-протиепідемічного режиму», – підтвердила завідуюча відділенням Ірина Панченко.

За словами головного позаштатного експерта з інфекційних хвороб  департаменту охорони здоров’я ОДА Олени Смірнової, передбачається, що в боксах перебуватимуть люди з легкими формами хвороби або з формами середньої важкості. Натомість пацієнти зі складними формами будуть знаходитись у інфекційній реанімації.

«Офіційна статистика підтверджує, що 80% людей, інфікованих на коронавірус, мають легку форму хвороби. Групи ризику аналогічні, що й у випадках ГРВІ. Зокрема це люди похилого віку, люди хворі на вторинний імунодефіцит чи цукровий діабет. При цьому головним засобом профілактики залишається вакцинація», – пояснила Олена Смірнова.

«Я на прикладі своєї родини засвідчую, що щеплення дозволяють проходити епідеміологічний сезон значно спокійніше й залишатися в доброму здоров’ї. Вакцини в області достатньо, тому можемо задовольнити потреби всіх бажаючих», – резюмував Андрій Балонь.

Нагадаємо: на Кіровоградщині створили дві спеціалізовані бригади та госпітальні бази для боротьби з коронавірусом. Йдеться про обласну лікарню та центральну міську лікарню №1 у Кропивницькому. Ще дев’ять медичних закладів у області мають інфекційні боксовані відділення. Окрім цього, сформовано чіткий план, згідно якого за дві години в кожній лікарні відбудеться перепрофілізація інших відділень для боротьби з коронавірусною інфекцією.