Молодіжна рада

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ

З лютого 2020 року стартувала державна програма «Доступні кредити 5-7-9%»  (далі – Програма), метою якої є спрощення мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування.

Постановою Кабінету міністрів України від 24 січня 2020 року № 28 (із змінами) затверджено Порядок надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва.

Розширено коло суб’єктів підприємництва. Тепер подавати на кредит за умовами Програми можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 млн.грн. (було до 50 млн.грн.).

Збільшується максимальна сума кредиту з 1,5 млн.грн. до 3 млн.грн.

Розширюється перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках Програми. Зокрема, на придбання нерухомості без права передачі третім особам, придбання об’єктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії, пов’язаних з реалізацією інвестиційного проекту, поповнення обігових коштів суб’єктам підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестпроекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів.

Доопрацьовано умови програми, щоб поширити її дію на той бізнес, який вже має кредити.

Суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням пільгових кредитів в рамках антикризових заходів до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни. Також держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.