27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Молодіжна рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Військовозобов'язаним

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

100 ДНІВ АКТИВНОЇ СПІВПРАЦІ І СЛУЖІННЮ ЛЮДЯМ

 

Так уже повелось, що саме після 100 днів перебування на новозайманій посаді ми говоримо про те, якими вони були для посадовця і що реально було зроблено для людей.

Наразі наша розмова - з  головою Новоукраїнської районної державної адміністрації Віталієм ПАСТУШЕНКОМ, який очолив райдержадміністрацію з 7 лютого цього року. 

· Із якими проблемами довелось зіткнутись з перших днів роботи на посаді голови Новоукраїнської РДА? Чи була так звана кадрова «чистка»? Чи відразу знайшли порозуміння з представниками бізнесу? 

· На мою думку, немає різниці, хто від якої партії, хто яких політичних уподобань. Головне – мати бажання працювати для людей, «горіти» своєю справою, мати чисте сумління і впевненість, що ти на вірному шляху і здолаєш усі перепони.  Кадрової «чистки» я не проводив. Скорочення штату було проведено ще до мене. Не переходячи на особистості, скажу одне: з тими, хто хотів працювати відкрито, я працюю із задоволенням. Із представниками бізнесу, очільниками територій спільну мову вдалося знайти завдяки тому, що я народився і виріс у Новоукраїнському районі, і вони повірили в те, що я хочу працювати для людей і для розвитку Новоукраїнщини.

Проблем же було й лишається чимало. Та найглобальнішою стало питання медицини. І справа тут не лише у виникненні такої світової загрози, як COVID-19. Хоча, саме ця хвороба ніби оголила всі «недо» нашої медицини. Недофінансування, недоотримання, недозабезпеченість, недоукомплектованість. Тож нам довелось дуже й дуже значні кошти спрямовувати саме на медицину.

· Віталію Анатолійовичу, а можна на питанні медицини зупинитись детальніше. Адже це турбує кожного. Медична реформа стала сприйматись, як загроза як сільській медицині, так і медицині в цілому. Людей стурбував той факт, що саме Добровеличківська лікарня стала опорною. Чому не  ми? 

· Розпочну з того, що чомусь у нас у районі склалось таке враження, що Добровеличківська лікарня краща. Хоча я категорично не згоден з цим. Так, у нас були проблеми. За показниками рейтингу, наша лікарня на третьому місці в області. І знаєте, в чому ми, зокрема, «програли» іншим лікарням? У тому, що в нас забагато викликів швидкої не на екстрені виклики, а хронічним хворим. 

 

До того ж, не забуваймо що лікарня й медицина - це не лише «вторинка», а й «первинка». У травні за результатами проведених відкритих торгів було придбано для Рівнянської ЛА ЗПСМ лабораторне обладнання, в саме: гематологічний аналізатор – 159780,00 грн, аналізатор сечі – 16230,00 грн та передано в експлуатацію. Проведено відкриті торги на закупівлю позашляховика для Глодоської ЛА ЗПСМ. Залучено кошти на умовах співфінансування для будівництва амбулаторії в с. Іванівка, сільська рада вже перерахувала частину коштів.  

 

Тепер відносно ЦРЛ. На даний час завершується поточний ремонт маніпуляційного кабінету, лабораторії, денного стаціонару. Із дня на день ми маємо відкрити власну баклабораторію. Адже доволі нерозумно вивозити кошти в інші райони, коли ми можемо мати власну.

Загалом, лише капітальні видатки на КНП «Новоукраїнська ЦРЛ» з районного бюджету складають 665,2 тис. грн. Це - і придбання 12 компʼютерів на 117 ,6 тис. грн, 11 принтерів на 75,3 тис. грн, 4-х моніторів пацієнта на 310, 5 тис. грн, 2-х кардіодефібріляторів на 161,8 тис. грн.

Для нормалізації ситуації нам доводиться залучати й благодійні внески. Це практика не нова і використовується по всіх медзакладах країни. Так, за період із 28 березня по 18 травня надійшло благодійних внесків майже 1 млн. гривень.

За рахунок коштів бізнесу на 135 тис.грн.  придбано дизельний генератор іноземного виробництва. А це - впевненість у тому, що коли трапиться відключення електроенергії, це не спричинить непередбачувану ситуацію. Особливих, значних зусиль нам довелось докласти для акумуляції всіх можливих сил, щоб лікарня отримала ліцензію. Саме це забезпечило можливість укласти угоду на фінансування Національною службою охорони здоров’я. Адже без отримання фінансування від Національної служби з 1 квітня, це могло стати катастрофою для всієї нашої «воринки». Та все ж таки, доклавши значних зусиль, залучивши всі резерви, ми віднайшли можливість профінансувати ще один місяць роботи лікарні. Але головне, що ліцензію ми таки отримали. Отримали її 7 квітня вже підписану новим міністром охорони здоров’я. Але ж фінансування йде з наступного місяця від дати підписання договору з Національною службою здоров’я. Договір було підписати дуже складно. По-перше, це черга. Адже ми не одні опинились у такій ситуації. Друге – це, все ж таки, лобіювання наших інтересів. Я розумію, що не можна було б покласти вирішення цього питання лише на плечі самих лікарів.

А говорити про те, що статус опорної лікарні гарантує краще медичне обслуговування – думаю, це хибна думка. На сьогодні, отримавши ліцензію на надання 9 медичних послуг, ми тим самим підтвердили можливість, відповідно, отримати на це фінансування з Національної служби охорони здоров’я. А це, до речі, на порядок більше коштів, ніж які отримали ті ж опорні лікарні. 

· Тобто, якби, на Вашу думку, більше уваги приділялось медичним проблемам, то ми мали б усі можливості отримати раніше й ліцензію, і підписати договір з Національною службою здоров’я? І тоді б цих проблем, у результаті яких на район «лягло» велике фінансове навантаження, вдалося уникнути?

· Так, фінансове навантаження було не просто великим, а  катастрофічним для бюджету всього району. І якби нам не вдалося отримати ліценцію, а відтак і «відвоювати першість» у черзі на підписання угоди з Національною службою, тоді цілком реально постала б загроза закриття лікарні. Але нам не просто вдалося зберегти комунальний заклад  «Новоукраїнська лікарня». Завдяки голові Кіровоградської обласної державної адміністрації Андрію Балоню, коли на область прийшла субвенція з державного бюджету, на наш район було спрямовано левову частку державного фінансування, а саме 1 млн. 322 тис.грн. Тож, спільними зусиллями, за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів районного бюджету, було закрито питання виплати заробітної плати медичним працівниками за квітень.

Тож, подобається це комусь чи ні, але саме лобіювання інтересів нашого комунального медичного закладу, в тому числі й сприяння нашого народного депутата України Ігоря Мурдія, стало запорукою не просто подальшого функціонування лікарні, а виходу її на новий, вищий рівень. 

У свою чергу, хочу сказати про те, що велику роль у цьому може відіграти бізнес. Адже саме він спроможний взяти на себе матеріально-технічне забезпечення лікарні. 

От, як ви думаєте, чим відрізняється один чиновник від іншого? Це ефективність управління і можливість залучення інших джерел фінансування. Не лише тих, які є в місцевому бюджеті, а й інших джерел. Тому питання пов’язане з матеріально-технічним забезпеченням - це як залучення державних коштів, так й інших джерел фінансування і т. д.

Сьогодні я бачу ще чимало нагальних питань, які потребують вирішення в плані покращення якості надання медичних послуг нашою районною лікарнею. Так, ми вже вирішили питання з доукомплектуванням лапароскопічної стійки для проведення операцій у хірургічному відділенні. Це дасть можливість подовжити час проведення хірургічного втручання. На порядку денному - вирішення питання з водопостачанням, так як водонапірна башта перебуває в аварійному стані. Тож потрібно проводити реконструкцію системи водопостачання. За рахунок яких коштів - це вже інше питання. Звичайно, розраховувати доведеться на власні сили. 

Наразі до благодійництва мають долучатись не лише сільгоспвиробники, а й інші суб’єкти господарювання. Кошти акумулюються на рахунку БФ «Розвиток медицини». Там було змінено керівника. Його очолила поважна в районі людина, яка користується авторитетом у своїх колег, депутат районної ради,  керівник ТОВ «Фрунзе» Сергій Оношенко. 

Ми започаткували й флешмоб «Суспільне преміювання працівників», благодійний флешмоб «RAZOM проти COVID». Приємно, що наша пропозиція перерахувати одноденні заробітні плати на підтримку регіонального медичного закладу та стимулювання медичного персоналу «первинки» і «вторинки» була почута і підтримана громадськістю. Так, «первинка» отримала понад 70 тисяч, «вторинка» - понад 120 тисяч гривень.

· Віталію Анатолійовичу хотілося б почути й про інші питання розвитку району. Чи є у нас можливості для цього? Що «кажуть» фінанси?

- Сьогодні ситуація складна скрізь. Особливо негативно на економіку виплинула пандемія коронавірусу і, як наслідок, майже 2-місячний карантин. Та, попри це, ми маємо динаміку росту. Так, за 4 місяці цього року надходження обов’язкових платежів до бюджетів усіх рівнів у цілому по району склали 24049,0 тис. грн (117,1 % до уточненого плану). Порівняно з відповідним періодом 2019 року надходження збільшились на 307,8 тис. грн, або на1,3%. Дохідна частина збільшилась на 676,8 тис. грн. Найбільше податків ми отримуємо з доходів громадян (44,1%), плати за землю (23,4%) та єдиного податку (28,6 %). Надходження податку на доходи фізичних осіб склали 10356,2 тис. грн, плати за землю - 5509,9 тис. грн, єдиного податку - 6730,5 тис. грн.

Нам вдалося зменшити видаткову частину загального фонду бюджету району. За 4 місяці 2020 року витрати склали 57802,3тис. грн., а планувалось - 72449,7 тис. грн. На захищені видатки загального фонду в цілому по місцевих бюджетах району спрямовано 40527,5 тис. грн, що складає 70,1% від обсягу видатків, у тому числі на заробітну плату – 32653,3 тис. грн (80,6%), енергоносії – 1892,0 тис. грн (4,7%), медикаменти та харчування –894,1 тис. грн (2,2%). Капітальні видатки бюджету розвитку спеціального фонду складають 1515,1 тис. грн. Заборгованість у місцевих бюджетах району станом на 1 травня 2020 року відсутня. Тож, незважаючи на складний час, район виконав бюджет.

Мої перші 100 днів не були простими. Я щиро вдячний тим, хто був і є поряд зі мною. Хто чує моє прагнення до змін і долучається до вирішення проблем громадян та установ району.  

Було неймовірне навантаження, надзвичайно багато проблем, які потребували негайного вирішення. І я задоволений, що мені це вдалося, і думаю, що й надалі робота в такому темпі і такій співпраці приноситиме плідний результат усій Новоукраїнщині. 

 

Розмову вела Олена КОМІСАРЕНКО 

 Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"

 

Толерантне ставлення до людей з інвалідністю