Молодіжна рада

17 липня 2020 року голова Новоукраїнської районної державної адміністрації Віталій Пастушенко  провів нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району.

На початку наради Віталій Анатолійович зазначив, що за новим територіальним розподілом у Кіровоградській області створюється чотири райони, в тому числі і Новоукраїнський район. Тому уже сьогодні необхідно здійснювати усі заходи щодо виконання районного бюджету, зокрема, наповнення його за рахунок сплати орендної плати за земельні паї.

Начальник Новоукраїнського управління ГУ ДПС в Кіровоградській області Олена Чепур повідомила присутніх про зміни в податковому законодавстві та наголосила на необхідності своєчасної та в повному обсязі сплати орендної плати за земельні паї. Також, Олена Анатоліївна зазначила про необхідність своєчасного внесення змін в договори оренди земельних паїв, зокрема, щодо приведення у відповідність відсотка орендної плати від нормативно-грошової оцінки землі.

Голова ради сільгоспвиробників Новоукраїнського району Сергій Оношенко зазначив, що плата за земельні паї в різних господарствах різна (від 6 до 12 %). Сергій Пантелійович звернувся до присутніх на нараді керівників сільгосппідприємств з пропозицією в рамках ради сільгоспвиробників прийняти рішення щодо сплати орендної плати за земельні паї  у розмірі не менше 10,5% від нормативно-грошової оцінки землі.

Рада сільськогосподарських товаровиробників району одноголосно прийняла рішення про виплату орендної плати за земельні паї у 2020 році в розмірі не нижче 10.5% від нормативно-грошової оцінки землі.

Також голова районної державної адміністрації рекомендував органам місцевого самоврядування проводити роз’яснювальну роботу безпосередньо та через засоби масової інформації з одноосібниками  щодо  подання ними декларації про доходи та вчасної сплати податків.

Начальник Новоукраїнського управління ГУ ДПС в Кіровоградській області Олена Чепур проінформувала присутніх про нарахування та виплату заробітної плати сільськогосподарськими підприємствами в 2020 році.

"На сьогоднішній день середня заробітна плата в сільгосппідприємствах  району становить від 5000 грн. до 15000 грн. Різниця між найнижчою та найвищою заробітною платою в сільськогосподарській галузі не може бути настільки різною" - зазначила Олена Анатоліївна. Тому вона рекомендувала керівникам сільгосппідприємств переглянути заробітні плати працівників та збільшити їх до обґрунтованого середнього показника.

Радник голови районної державної адміністрації з питань агропромислового розвитку Валентина Токарь надала інформацію щодо використання площі ріллі в районі та хід збирання ранніх зернових.

Начальник Новоукраїнського РВ управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Кіровоградській області Сергій Яворський довів до відома присутніх інформацію щодо протидії масовим пожежам під час збирання ранніх зернових культур у 2020 році. Сергій Леонідович звернув увагу керівників сільгосппідприємств на необхідності оборювання полів після збору врожаю з метою запобігання поширенню пожеж, проведення інструктажів з працівниками щодо попередження пожеж на полях, забезпечення пірсів біля водойм для безпечного забору води пожежними машинами у разі виникнення пожеж, забезпечення протипожежної обробки охоронних об’єктів.

Керівник ТВ БВ № 10010/098 філії Кіровоградського обласного управління АТ «Ощадбанк» Наталія Мошнягул та керівник Новоукраїнського відділення ПАТ КБ «ПРИВАТ БАНК» Надія Таровик надали інформацію щодо пільгового кредитування аграрного сектору у 2020 році.

За результатами наради надано необхідні рекомендації та прийнято ряд відповідних рішень.