Молодіжна рада

10 вересня 2020 року голова райдержадміністрації Віталій Пастушенко взяв участь у  обговоренні  реформи децентралізації в Україні.

Ще у березні 2020 року розпочались фінальні публічні обговорення реформи. Упродовж двох тижнів під час спільної зустрічі в Дніпрі голова райдержадміністрації Віталій Пастушенко  був обраний делегатом з обговорення реформи децентралізації від Кіровоградської області по квоті ОДА/РДА.

Обговорення змін до Конституції України відбулось в режимі відеотрансляції zoom-обговорення на сторінці "Публічні консультації: зміни до Конституції - через консенсус".

Зокрема, учасники напрацьовували зміни щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів між собою, та між органами місцевого самоврядування та державною владою, представництва громад в органах місцевого самоврядування вищого (субрегіонального та/або регіонального) рівня.

Обговорення продовжиться наступною он-лайн подією, де вужча за складом робоча група з представників всіх залучених груп зосередиться на пошуку рішень по питаннях, що були винесені на відкриті експертні обговорення. Знайдені рішення та розбіжності, що не вдалось зблизити, будуть надіслані Конституційній комісії для формулювання передфінального тексту.