За миття авто у водоймах передбачена адміністративна відповідальність!

З настанням теплої пори року збільшується  кількість відпочиваючих на берегах водойм та бажаючих помити власне авто не витрачаючи власні  кошти. Власники автомобілів практикують миття своїх транспортних засобів не задумуючись про наслідки. Адже, вода що стікає назад у ставок чи річку, «збагачена» не тільки брудом, а й мастилом, бензином та іншими небезпечними речовинами. Така діяльність людей вносить свою частину у забруднення річок.

Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення встановлюються  прибережні захисні смуги шириною:

для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менше 3 гектарів - 25 метрів;

для середніх річок, водосховищ на них та ставків площею більше 3 гектарів - 50 метрів;

для великих річок, водосховищ на них та озер - 100 метрів.

Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, мінімальна ширина прибережної захисної смуги подвоюється.

Так, ст. 89 Водного кодексу України та п. 3. 14 Правил любительського і спортивного рибальства у прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм, на островах та у рибогосподарських водоймах забороняється миття та обслуговування транспортних засобів, техніки, а також проведення робіт, які негативно впливають на стан водойм.

Районна державна адміністрація та державна екологічна інспекція у Кіровоградській області закликає громадян бути свідомими, відповідальними та дотримуватись вимог природоохоронного законодавства.