27100, м. Новоукраїнка, вул. Соборна, 59   e-mail: inbox1@nu.kr-admin.gov.ua
Про адміністраціюПро район Економіка Сільське господарство Соціальна сфера Контакти

Адміністративні послуги

Нормативно-правові акти

Звернення громадян

ЦНАП

Регуляторна політика

Державні закупівлі

Фінанси

Консультації з громадськістю

Доступ до публічної інформації

Запобігання проявам корупції

Громадська рада

Реагування на критику

Архітектура та ЖКГ

Інформація для виборців

Архів

Відкриті дані

Територіальні органи

Органи місцевого самоврядування

Європейський вибір

Запрошуємо до обговорення

 
 
Головна

              

БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ

 

Районна державна адміністрація та державна екологічна інспекція у Кіровоградській області звертає увагу на посилення заходів охорони та збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу та рослин занесених до Червоної книги України. До таких рослин належать проліска сибірська, проліска дволиста та занесені до Червоної книги України - шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), підсніжник білосніжний (звичайний), підсніжник складчатий, тюльпан дібровний, брандушка різнокольорова.

Районна державна адміністрація та державна екологічна інспекція попереджає про заборону торгівлі первоцвітами та звертається до населення не купувати ранньоквітучих рослин.

Законом України “Про рослинний світ”, “Про Червону книгу України”, охороняється переважна більшість первоцвітів. Будь-які дії (вилучення, продаж, торгівля, пересаджування)  заборонено та тягне за собою накладення штрафів на суму від 510 до 3655 гривень. Погіршення, знищення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, навмисне створення штучних умов, що призвело до їх загибелі, чи пошкодження - тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 з конфіскацією незаконно добутого. За незаконний збір об’єктів рослинного світу передбачене також і відшкодування збитків, за шкоду нанесену довкіллю - за одну знищену червонокнижну рослину.

Маєте проблеми зору?
Для збільшення розміру шрифта натисніть на клавіатурі одночасно 
"Ctrl" і "+"