БЕРЕЖІТЬ ПЕРВОЦВІТИ

Районна державна адміністрація та державна екологічна інспекція у Кіровоградській області звертає увагу на посилення заходів охорони та збереження ранньоквітучих об'єктів рослинного світу та рослин занесених до Червоної книги України. До таких рослин належать проліска сибірська, проліска дволиста та занесені до Червоної книги України - шафран Гейфеля (крокус), цибуля ведмежа (черемша), підсніжник білосніжний (звичайний), підсніжник складчатий, тюльпан дібровний, брандушка різнокольорова.

Районна державна адміністрація та державна екологічна інспекція попереджає про заборону торгівлі первоцвітами та звертається до населення не купувати ранньоквітучих рослин.

Законом України “Про рослинний світ”, “Про Червону книгу України”, охороняється переважна більшість первоцвітів. Будь-які дії (вилучення, продаж, торгівля, пересаджування)  заборонено та тягне за собою накладення штрафів на суму від 510 до 3655 гривень. Погіршення, знищення середовища перебування (зростання) рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, навмисне створення штучних умов, що призвело до їх загибелі, чи пошкодження - тягне за собою накладення штрафу від 340 до 850 з конфіскацією незаконно добутого. За незаконний збір об’єктів рослинного світу передбачене також і відшкодування збитків, за шкоду нанесену довкіллю - за одну знищену червонокнижну рослину.