10 березня 2021 року  заступник голови районної державної адміністрації Марія Щека провела засідання районної комісії у справах альтернативної (невійськової) служби.

До порядку денного засідання внесено питання про підтвердження права на проходження альтернативної (невійськової) служби громадянину України, якому виконання військового обов’язку суперечить його релігійному переконанню. Особа, що подала заяву до комісії є служителем Релігійного об’єднання Свідків Єгови в Україні.

У 2021 році чергові призови громадян України на строкову військову службу відбудуться у квітні-червні, та жовтні-грудні. Це передбачено Указом Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році».

Указ передбачає призов на строкову військову службу придатних за станом здоров’я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби і становить двадцять сім місяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту з освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра, – вісімнадцять місяців. Альтернативна служба визначеної категорії громадян має проходити у сферах соціального захисту, охорони здоров’я, охорони довкілля або комунальній.

Громадяни, які пройшли альтернативну службу, на військові збори не призиваються. У разі необхідності вони можуть бути направлені для ліквідації наслідків аварії, катастрофи чи стихійного лиха.

За результатами засідання прийнято рішення підтвердити право на проходження альтернативної (невійськової) служби призовнику та направити його на огляд до військово-лікарської комісії, яка вирішить питання про його придатність до військової служби.