18 березня 2021 року в обласній державній адміністрації відбувся  онлайн-семінар з питань роз’яснення алгоритмів взаємодії  пасічників з аграріями та органами місцевої влади, у якому  взяли участь представники районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, Держпродспоживслужби, аграрії та пасічники району.

Із вступним словом звернувся до учасників семінару перший заступник голови обласної державної адміністрації Валерій Жалдак.

Про стан та перспективи галузі бджільництва присутніх ознайомив заступник директора департаменту аграрної політики – начальник управління тваринництва та племінної справи Мінекономрозвитку України Андрій Кравченко.

Директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Марія ЧОРНА розповіла про стан галузі бджільництва в області,  алгоритм взаємодії пасічників і аграріїв та державну підтримку АПК у 2020 і надання дотацій у 2021 році.

Представники Головного управління Держпродспоживслужби Тетяна Лапицька та Валентина Мітіна ознайомили учасників наради з регламентом дій під час робіт із пестицидами і агрохімікатами при вирощуванні сільськогосподарських культур та з порядком реєстрації та видачі ветеринарно-санітарного паспорта  пасіки. Розповіли про дії при масовій загибелі бджіл та про проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках.

Про вимоги чинного законодавства, в частині дотримання суб’єктами господарювання вимог безпеки праці у бджільництві інформував заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС управління Держпраці у Кіровоградській області Іван Приймак.

Про діяльність спілки пасічників України та проблемні питання щодо правового захисту власників пасік розповів віце-президент громадської спілки ВГО  “Спілка пасічників України ” Сергій Гриньов.

Також оговорено всі питання, які турбують аграріїв та пасічників щодо їх взаємодії.

Інформаційні матеріали :

Презентація "Безпечне поводження з пестицидами і агрохімікатами під час проведення весняно-літніх польових робіт"

Презентація "Порядок реєстрації та видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки. Дії при масовій загибелі бджіл. Проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів"

Посилання на відео наради з питань взаємодії пасічників, аграріїв та органів місцевої влади: https://youtu.be/ZyZ-ZF4xlxQ