УВАГА : Місячник тиші

У лісі – пора народження малюків. Більшість копитних приводять потомство. Птахи гніздуються та висиджують пташенят. Аби зменшити фактор ризику, не турбувати і не лякати звірів, з 1 квітня по 15 червня традиційно оголошено місяцями тиші й спокою.

Це захід, який сприяє розмноженню дичини, збереженню молодняка птахів і звірів.

Вивести потомство – головне біологічне покликання тварин і відповідно до цього змінюється їх фізіологія і поведінка. Присутність людей у місцях, де мешкають дикі тварини, створює так званий «фактор турбування», який викликає у них стан постійної напруженості у піклуванні про свою малечу. І тому кожен з нас, хто перебуває на природі в цей надзвичайно відповідальний період,  неодмінно має пам’ятати: ми тут гості, поводьмося тихіше. Дамо малюкам стати дорослими! І якщо вам десь зустрінеться лісове дитинча – не полохайте його, не намагайтесь рятувати: йому допоможуть батьки. Ми просимо дотримуватися тиші не лише на лоні природи, адже птахи, наприклад, мешкають скрізь: у парках, садах, біля будинків, на деревах міських та сільських вулиць. А шпаки, лелеки, ластівки взагалі вважають за краще бути поряд з людьми.

Шануймо диких тварин – цінуймо їхнє довір’я до нас!