24 березня голова райдержадміністрації Віталій Пастушенко провів нараду щодо організації та проведення весняного призову на строкову військову службу за участі військових комісарів та представників Добровеличківського, Маловисківського, Новомиргородського та Новоукраїнського територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Під час наради розглядались питання щодо фінансового забезпечення заходів призовної компанії, проведення медичного обстеження призовників, доставки їх до обласного збірного пункту та інше.

Віталій Пастушенко наголосив на тому, що для належного виконання планового завдання по призову у 2021 році необхідно також активізувати інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення щодо проходження військової строкової служби.

Указом Президента України від 24 лютого 2021 року №71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році» встановлені строки строкової військової служби.

Згідно з документом, призов громадян України на строкову військову службу буде проведено протягом квітня – червня та протягом жовтня – грудня 2021 року.

Призовні комісії розпочнуть роботу 1 квітня 2021 року відповідно. Підготовчі заходи до проведення призову розпочинаються  з 1 березня 2021 року.

Проведення призову на строкову військову службу до Збройних сил України забезпечує співвідношення частки військовослужбовців-строковиків до частки військовослужбовців за контрактом 15:85%. Таким чином, частка строковиків у загальній чисельності війська з кожним роком продовжуватиме зменшуватись.

Відповідно до вимог законодавства України, не підлягатимуть призову та надається відстрочка для здобуття освіти на весь період навчання громадянам призовного віку, які навчаються:

- у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання;

- у закладах фахової передвищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття початкового рівня (короткого циклу) та першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за програмами ступеневої системи освіти;

- у закладах фахової передвищої та/або вищої освіти з денною формою навчання, серед іншого під час здобуття наступного ступеня освіти;

- у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання;

- в інтернатурі, аспірантурі або докторантурі з відривом або без відриву від виробництва.

Крім того, відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам за сімейними обставинами, для продовження професійної діяльності та за станом здоров’я.

Розгляд питання про призов або надання відстрочки (звільнення) від призову відповідно до законодавства покладається на районні призовні комісії.

Також, згідно з частиною 15 статті 17 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу»,у випадках, не передбачених цим законом, відстрочка від призову може бути надана призовникам згідно з рішенням обласної призовної комісій за поданням районних призовних комісій.

Крім того, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності», уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744, призвані до Збройних сил України та інших військових формувань строковики не залучаються до виконання бойових завдань в районі проведення Операції об’єднаних сил.