Про заборону спалювання рослинності.

Новоукраїнська районна державна адміністрація та Державна екологічна інспекція у Кіровоградській області попереджає:  випалювання рослинності та її залишків шкодить навколишньому середовищу і тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність.

Під час горіння рослинності знищуються усі корисні мікроорганізми ґрунту і верхній найбільш родючий шар чорнозему, який довго відновлюється. На природних ділянках вогонь пошкоджує насіння трав’янистих рослин, нижні частини дерев і кущів, а знищення природної трав’яної підстилки призводить до збільшення промерзання ґрунту зимою в 2-4 рази.

До того ж, в результаті пожежі в атмосферу потрапляють шкідливі речовини, які спричиняють захворювання дихальних шляхів у людей. Разом із стернею може загорітися лісосмуга, ліс, розміщені неподалік будинки і стихійні сміттєзвалища. Неймовірний сморід, спричинений викидами важких металів та інших небезпечних речовин, призводить до ракових захворювань у людей і завдає непоправної шкоди довкіллю. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря підіймається близько 9 кг. мікрочастинок пилу. До їхнього складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, з димом у повітря вивільняються діоксани – дуже небезпечні для людини речовини.

Самовільне випалювання рослинності та її залишків є порушенням за ст.ст. 77, 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від 3060 грн. до 15300 грн. та на посадових осіб від 10710 грн. до 30600 грн.

райдержадміністрація закликає органи місцевого самоврядування, робітників сільгосппідприємств, інших організацій, населення не допускати випалювання сухої трави й поживних залишків на полях, бути особливо обережними у поводженні з вогнем в лісових масивах, хлібних ланах чи поблизу них, адже наслідки можуть бути непередбачуваними.