Відповідно до абзаців другого, третього пункту 1, підпункту 23 пункту 4 Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 вересня 2019 року № 856, Мінцифри є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики, зокрема, у сферах розвитку цифрових навичок та цифрових прав громадян, електронних довірчих, послуг та електронної ідентифікації, яке відповідно до покладених на нього завдань організовує навчання та готує пропозиції щодо вдосконалення системи розвитку цифрових навичок громадян, підготовки та перепідготовки фахівців з питань, що належать до компетенції Мінцифри. Мінцифри виконує функції центрального засвідчувального органу.

Також статтею 7 Закону України «Про електронні довірчі послуги» визначено повноваження головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері електронних довірчих послуг.

Для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу українців до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу, спрощення ведення бізнесу тощо Мінцифри спільно з партнерами запустили освітній серіал про електронний підпис.

Курс складається з 7 серій тривалістю 4-9 хвилин, доступний за посиланням: https://cutt.ly/xcS5OzU. Ви навчитеся використовувати всі можливості е-підпису та отримувати дедалі більше послуг зі свого смартфона чи комп’ютера, зокрема:

зможете розібратися, що таке е-підпис та для чого він потрібен; дізнаєтеся, у яких життєвих ситуаціях він може знадобитись

навчитесь з його допомогою підписувати документи;

авторизуватись на онлайн-платформах;

дізнаєтеся, як безпечно його зберігати.