УВАГА!

Обмежувальні протиепідемічні заходи під час Великодніх свят.

З метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, дію адаптивного карантину продовжено на всій території України.

На території Кіровоградської області продовжується "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки та забезпечується виконання обмежувальних протиепідемічних заходів.

У зв'язку з цим на території області забороняється проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 4 кв. метри площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі) або наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі та за умови забезпечення учасників, засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

У рамках проведення заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 рекомендуємо:

представниками усіх релігійних організацій та церков: впродовж дії правового режиму надзвичайної ситуації при можливості проведення богослужінь та інших релігійних обрядів усіх видів лише в дистанційному варіанті;

обмежити проведення богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій в культових будівлях, інших місцях богослужінь або релігійних зібрань, місцях паломництва, а також перебування громадян у таких будівлях і місцях, а також здійснення таких дій за технічної можливості з використанням електронних засобів комунікації;

встановити заборону на здійснення обрядів, що передбачають фізичний контакт (напр. поцілунки святинь);

поінформувати прихожан на службах напередодні Великодня а також при вході до храмів щодо формату святкування;

відвідувати обряд благословення та освячення їжі лише 1 особі від домогосподарства, без сімейних відвідувань;

утриматись від відвідування служби людьми похилого віку та з хронічними захворюваннями;

заохотити утриматись від святкових обіймів та привітань з безпосереднім контактом.