Шановні ветерани, учасники війни, дорогі земляки!

Щороку 8-9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги).

08 травня – це день пам’яті про тих, хто не повернувся живими з війни 1939 – 1945 років, день пам’яті за кожним, хто боровся із ворогом.

09 травня – це день вшанування живих: тих, хто пройшов палаючі стежки Другої світової війни, тих, хто в умовах радянського тоталітаризму, маючи в серці національну ідею, зумів довести, що українці – сильна нація, яка вистоїть перед будь-якими випробуваннями, тих, хто і нині боронить нашу свободу та незалежність.

Надзвичайно важливо згадувати та вшановувати подвиг ветеранів, котрі боролися з нацизмом і перемогли його. Але не менше заслуговують на увагу та пам’ять інші, кого торкнулась війна - військовополонені, остарбайтери, підпільники, діти війни, цивільні, які постраждали від окупації і бойових дій, що прокотилися через їхні міста і села. Війна це не лише танки, гармати і видовищні бої - війна це мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна. Пам’ятаємо, що агресора зупинили спільними зусиллями Об’єднані Нації. Не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона - запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Сьогодні ми вклоняємося усім, хто тяжкою ратною працею наближав довгоочікуваний день визволення та кував перемогу. Низький уклін Вам за це!

Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, благополуччя і щастя, квітучих весен під мирним небом на довгі літа, успіхів і творчої наснаги у справі відродження нашої великої мирної та свободолюбної держави, в ім’я народу.

Вічна слава всім тим, хто поліг у боротьбі за незалежність, та низький уклін всім тим, хто, пройшовши через пекло війни, здобув Перемогу!

Голова районної державної адміністрації

Віталій ПАСТУШЕНКО