Президент України Володимир Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради проєкти законів України «Про основи національного спротиву», «Про внесення зміни до статті 1 Закону України «Про чисельність Збройних Сил України» щодо збільшення чисельності Збройних Сил України у зв’язку із прийняттям Закону України «Про основи національного спротиву». Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України визначив ці законопроєкти як невідкладні для позачергового розгляду Верховною Радою України.

— Ідея національного спротиву є невід’ємною складовою заходів всеохоплюючої оборони України. Активне залучення громадян до організації воєнної безпеки, забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави, передбачене в законодавчих ініціативах глави держави, дозволяє посилити стійкість України. Загалом, внесений Президентом законопроєкт «Про основи національного спротиву» дозволяє суттєво посилити здатність країни до оборони та створює необхідні передумови для якнайшвидшої імплементації в життя стратегії воєнної безпеки, — прокоментував Міністр оборони України Андрій Таран.

За словами Міністра оборони, у випадку позитивного розгляду Верховною Радою, на законодавчому рівні з’являться передумови до організації заходів стримування і відсічі агресії із залученням громадян, що змусять противника припинити агресію проти України.