Як районам співпрацювати з громадами у нових умовах?

«На обласному і районному рівні подекуди продовжують діяти старими методами – намагаються керувати головами і депутатами громад, давати їм завдання, наказувати і контролювати. Але варто вже зрозуміти, що з початком в Україні децентралізації часи побудови вертикалей закінчилися. А з цього року, коли усі громади стали рівними у правах і можливостях, коли до них перейшли значні повноваження і ресурси, районним, обласним радам і адміністраціям варто сконцентруватися на допомозі громадам, на побудові з ними партнерських відносин», - про це сказав заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода, виступаючи на засіданні спільної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва та МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття».

30 червня 2021 року Новоукраїнською районною державною адміністрацією проведено онлайн-нараду, на якій йшлося про налагодження співпраці органів влади та місцевого самоврядування.

Керівник апарату Тетяна Тарасенко зазначила, що громади, особливо новостворені, потребують консультативної та організаційної  підтримки.

До участі в онлайн-нараді долучилися посадові особи міських, сільських, селищних рад. Керівники відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації надали роз'яснення та консультації з питань ведення діловодства, здійснення повноважень у сфері містобудування і архітектури, реалізації державної політики з питань молоді, фізичної культури, спорту, туризму, отримання дотації за наявні бджолосім'ї.